طراحی سایت هتل

طراحی سایت هتل در این دنیای ماشینی و در زندگی یکنواخت امروزی  مسافرت می تواند به انسان روحی تازه ببخشد. و به زندگی آن ها جانی دوباره هدیه دهد. به همین علت است که نقش و تاثیر مسافرت امروزه، بیشتر از هر زمان دیگری پررنگ شده. همان طور که می دانید بسیاری از مشاغل از تعطیلات اندکی برخوردار هستند. بنابراین افراد مجبورند برای تعطیلات اندک خود یک برنامه‌ ریزی مدبرانه داشته باشند و زمان مسافرت خود را به خوبی مدیریت کنند.

شما با یک طراحی سایت هتل و مسافرخانه حرفه ای می‌توانید برای این افرادی که می خواهند در زمان خود نیز صرفه جویی کنند، فرصت مناسبی را برای خود ایجاد نمایید، که این افراد بتوانند از این امر استفاده کنند، بنابراین نباید از درج اطلاعاتی که در طراحی سایت هتل و مسافرخانه خود درج می کنید غافل شوید، این اطلاعات می توانند نقشی کلیدی در جذب مشتریان داشته باشند که در ادامه بیشتر به این مقوله خواهیم پرداخت.

چرا طراحی سایت هتل و مسافرخانه باید قوی باشد؟

همان طور که اشاره شد قوی ترین ابزار جذب مشتری هتل ها و مسافرخانه ها، بهره گیری از طراحی سایت هتل و مسافرخانه خوب می باشد. که به صورت کامل وظیفه به نمایش درآوردن بخش های هتل و مسافرخانه و همچنین، نشان دادن تمامی امکانات هتل و مسافرخانه و محلی برای جذب مسافر می باشد.

بسیاری از مسافرخانه ها و هتل های مجهز و گران قیمت وجود دارد. که به علت ضعف در طراحی سایت هتل و مسافرخانه نسبت به مسافرخانه ها و هتل های دست پایین تر از خود مسافران کمتری جذب کرده اند. چرا که وب سایت آن ها نمیتواند، امکانات هتل و مسافرخانه را به خوبی به نمایش بگذارد. سایت هایی هستند که با رنگ های بی روح مشتری را از هتل دور می­کند. سایت هایی با فونت های نامناسب (فونت های عجیب تحریری و یا بسیار ریز)که باعث اذیت شدن چشم میشود.

همه ی این نکات باعث دفع مسافر می شود.  پس باید در  طراحی سایت هتل و مسافرخانه نهایت دقت را نمود، تا از این راه جذب مشتری به خوبی صورت پذیرد. باید در نظر داشته باشید که برای یک وب سایت هتلی، سئوی سایت اهمیت زیادی دارد.

هدف از طراحی سایت چه می باشد؟

هر هتلی برای نمایش امکانات هتل و جذب مسافر دست به طراحی سایت میزند، تا هم کار رزرو را برای مشتری آسان نماید. و هم برای خود هتل برند سازی شود و مشتریان خود را از سرتاسر دنیا جمع کند. پس طراحی سایت هتل و مسافرخانه یک تبلیغ گسترده برای هتل می باشد، و باعث راحتی کار و افزایش اعتبار آن در میان مشتریان می شود، در زیر به برخی دیگر از امکاناتی که با بهره گیری از طراحی سایت هتل و مسافرخانه می توانید از آن بهره مند گردید می پردازیم.

بخش ارتباط با ما یکی از بخش های مهم در طراحی سایت هتل و مسافرخانه می باشد. شما باید ایمیل، شماره هتل، رییس هتل، فکس و دیگر بخش های ارتباطی مورد نیاز را قرار دهید. تا در صورت نیاز مشتری به راحتی بتواند با شما ارتباط برقرار کند. ضمنا شما باید افرادی که میخواهند به صورت تلفنی اتاق رزرو کنند هم در نظر بگیرید. پس شماره تلفن هتل بسیار مهم می باشد.

همچنین در هنگام طراحی سایت هتل و مسافرخانه در صفحه اصلی سایت در کنار ادرس دقیق هتل با استفاده از گوگل مپ نیز ادرس هتل را نشان دهید. این کار یافتن هتل را برای مشتریان اسان تر خواهد نمود.

ویژگی های یک سایت

یکی از ویژگی های یک طراحی سایت هتل و مسافرخانه که آن را نسبت به سایر سایت ها متفاوت می سازد. قسمت انتخاب غذا، اتاق و زمان اقامت می باشد. وجود این قابلیت در طراحی سایت هتل و مسافرخانه برای کاربر شما این امکان را ایجاد می کند. که او بتواند بدون اینکه زمان زیادی را صرف کند، با سرچی ساده در دنیای وب هتل و مسافرخانه خود را انتخاب نماید، و بتواند به راحتی یک محل اقامت مناسب را برای خود دست و پا کند و تکلیف محل اقامت خودش را مشخص نماید، هزینه رزرو هم به صورت آنلاین به پردازد بسیار کاربردی است

مزیت طراحی سایت

یکی از بهترین مزایای طراحی سایت هتل و مسافرخانه  ارتباط مستقیم مسافر با هتل می باشد. که این به این معنی است که شما دیگر حق کمیسیونی به  اژانس های مسافرتی از بابت جذب مسافر نمی پردازید و این یک سود بزرگ می باشد.

ضمنا آژانس های مسافرتی اطلاعات مسافرین را نزد خودشون نگه می دارند و شما دسترسی به آن ها ندارید.  ولی با بهره گیری از طراحی سایت هتل و مسافرخانه شما به این اطلاعات دسترسی خواهید داشت. می توانید با افر ها و ترفند های خودتون مسافرین را به مشتری های دایمی خود تبدیل نمایید، شما می توانید با بهره گیری از طراحی سایت هتل و مسافرخانه یک فروشگاه اینترنتی بدون محدودیت زمانی و مکانی  برای خود برپا نمایید. و در آن شروع به فروش تجهیزات مسافرتی نمایید و از این طریق سود زیادی را عاید خود کنید.

برای جذابیت بیشتر طراحی سایت هتل و مسافرخانه خود حتما یک بخش گالری تصاویر هتل ایجاد کنید. و در آن از عکس ها با کیفیت و زیبای هتل برای جذب مشتری استفاده کنید. مسلما عکس های واقعی و زیبا بر روی نظر مشتری تاثیر فراوانی خواهد داشت، ضمنا می توانید گالری عکس خود را به صورت اسلاید شو طراحی کنید تا جلوه زیبایی به سایت شما ببخشد.

هتل ها در ایام تعطیل

با توجه به اینکه سیل مسافرت ها در ایام تعطیلات بیشتر می گردد شما می توانید برای این که مشتری بیشتری جذب نمایید. یک سری پکیج های مسافرتی را در نظر بگیرید. به این صورت که برای مثال اگر به مدت یک ماه هتل و مسافرخانه شما را برای اقامت خود برگزینند. شما با یک قیمت استثنایی از آن ها میزبانی می کنید. و یا حتی یک سری خدمات و سرویس های بخش خصوصی را به صورت رایگان و یا تخفیف دارد در اختیار آنها قرار می دهید.

ارائه دادن این خدمات از طرفی به شرایط شما نیز بستگی دارد، و می تواند موارد همچون یک وعده غذایی رایگان، دادن یک بلیط استخر رایگان، ایجاد کردن یک تور گردشگری یک روزه رایگان و …  را شامل شود.

اگر وب سایت شما دارای تعداد زیادی بازدیدکننده باشد، دیر یا زود شما با سیل عظیم شرکت ها و کسب و کار هایی مواجه خواهید شد، که می خواهند در وب سایت شما به تبلیغات بپردازند.

فروش سوغاتی ها در فروشگاه ها

برای مثال اماکن تفریحی و حتی فروشگاه هایی چون فروشگاه های صنایع دستی یا فروشگاه هایی که سوغات می فروشند. ممکن است برای درج تبلیغات در وب سایت هتل و مسافرخانه به شما مراجعه نمایند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که شما با طراحی سایت هتل و مسافرخانه و راه اندازی آن علاوه بر این که به طور مستقیم موجب جذب مشتری برای خودتان می شوید. و کسب و کارتان رشد می کند بلکه از طرف دیگر با درج آگهی تبلیغاتی تاثیر  وب سایت خود را در افزایش درامد و رونق کسب و کارتان را دو چندان نمایید.

فقط نباید فراموش کنید طراحی سایت هتل و مسافرخانه ی شما باید به قدری حرفه ای و درست صورت بگیرد. که رتبه بندی شما در گوگل و سئوی سایت شما بالا باشد. و این امر موجب شود کسب و کار ها برای دیده شدن خود بخواهند از شما استفاده کنند.

شما می توانید در طراحی سایت هتل و مسافرخانه ی خود یک بانک اطلاعاتی پر بار و غنی ایجاد کنید. و بخشی را ایجاد نمایید که در آن لیست همه ی اماکن سیاحتی و تفریحی و زیارتی شهر ها را همراه با  آدرس و عکس های جذاب  قرار بدهید، این کار ها باعث زیبا تر شدن طراحی سایت هتل و مسافرخانه  می شود، به علاوه همه ی این ایده ها ی جذاب برای این است که سایت شما این کارایی را پیدا کند که از این کانال هم به جلب نظر کاربران خود بپردازد.

5/5

مسافرخانه های چند زبانه

در شهر های توریستی که مسافران از اقصی نقاط جهان به آن جا سفر میکنند. بهتر است طراحی سایت هتل و مسافرخانه به صورت چند زبانه پیاده سازی نمایند. تا علاوه بر مسافران داخلی، مسافران خارجی نیز بتوانند از سایت شما استفاده کرده و اتاق رزرو کنند. در طراحی سایت هتل باید بخشی به نام پنل کاربری طراحی کرد تا تمامی کاربران و مسافران بتوانند پنل خود را داشته باشند. این پنل باید شامل بخش ثبت نام برای کاربران جدید و ورود برای کاربران قدیمی باشد. همچنین باید تراکنش ها و رزرویشن های قبلی مسافر را در خود ذخیره داشته باشد.

افر ها و تخفیف های موجود متعلق به مسافر در این بخش نشان داده شود. به خاطر داشته باشید که وقت و زمان برای افراد خیلی مهم است. بنابراین وب سایت شما لازم است که بتواند همه ی نیاز های مسافران شما را به خوبی و کاملا پوشش بدهد. به گونه ای که آن ها به این نتیجه برسند که مراجعه کردن به سایت شما، و استفاده کردن از خدمات موجود در آن می تواند کاری کند که آن ها در وقت و پول خود صرفه جویی کنند. و آن ها را به خوبی راهنمایی خواهد کرد به مسیری که آن ها مطمئن باشند درست است. و در شرایطی که دارند بهترین مسیر است.
بنابراین طراحی سایت هتل و مسافرخانه می توانند نقش بسزایی را در  بالا بردن  میزان رضایت مشتریان شما ایفا نماید، ذکر این نکته الزامی است که کاربران دنیای اینترنتی و وب سایت ها همگی به دنبال پیدا کردن یک منبع قابل اعتماد هستند. كه این منبع دسترسی داشتن به بخش های مختلفش راحت باشد. اطلاعاتی که در اختیارشان قرار می دهد کامل و جامع و بدون عیب و ایراد و نقص باشد، و در نهایت به خوبی نیازهای آنها را پوشش کامل بدهد.

نقش رنگ ها در سایت هتلی

یکی از مهم ترین و دشوار ترین نکته هایی که باید در طراحی سایت هتل و مسافرخانه  در نظر بگیرید این است که رنگ بندی شما در طراحی وب  سایت تان مناسب باشد. یعنی این که شما وقتی یک ترکیب رنگ مناسب انتخاب می کنید که برای مشتریان جالب باشد. برای طراحی سایت هتل و مسافر خانه شما یک امتیاز می آورد. تاثیر بسیار زیادی در جذب کردن مشتری شما و از طرفی افزایش مدت ماندگاری کاربران در وب سایت شما دارد. نقشی که رنگ بندی مناسب در یک طراحی سایت هتل و مسافرخانه ایفا می کند امری غیر قابل انکار است.

تاثیر رنگ ها از نظر روان شناسی

چرا که همان طور که می دانیم رنگ ها در روحیه انسان تاثیر بسیار زیادی دارند. و حتی از نظر روانشناختی هم برای هر رنگ  تاثیرهای روانشناسی خاصی در نظر می گیرند. بنابراین، رنگ هایی که در طراحی سایت شما استفاده می گردد بر روح و روان مخاطب شما تاثیر بسزایی می گذارد. و احساس خاصی را به کاربر شما القا می کند.

برای این که شما بتوانید راحت تر این تاثیر روانشناسی رنگ ها را فلسفه و معقوله ی رنگ ها را درک نمایید. و در طراحی سایت هتل و مسافرخانه خود به کار بگیرید لازم است حتما مطالعاتی در زمینه روانشناسی رنگ ها داشته باشید. فلسفه و روانشناسی رنگ ها یک علم و تئوری است که خود توضیح می دهد. هر رنگ چه تاثیری بر احساسات افراد و رفتار و افکار آن ها می گذارد، حتما این نکته را توجه بکنید که در یک طراحی سایت خوب هرگز نباید از رنگ های تکراری استفاده بکنید. و در طراحی سایت هتل و مسافرخانه شما باید رنگ هایی که به کار برده می شود.

ترکیب رنگ مناسبی را با یکدیگر ایجاد نمایید که جذابیت سایت شما برای مخاطبان شما دو چندان بشود، این که طراحی سایت شما به روز و خلاقانه باشد و رنگ بندی و چینش اطلاعات آن مناسب باشد، نیازمند این است که شما برای طراحی سایت هتل و مسافرخانه خود یک تیم حرفه ای و مجرب را برگزینید،تا بتوانند سفارشهای شما را با قیمتی مناسب برای شما انجام دهند.

یکی از روشهایی که عموماً برای ترکیب رنگ استفاده می‌کنند این است که از میوه ها و ترکیب رنگ میوه ها استفاده کنند، به عبارتی می توان از این ترکیب رنگ در طراحی سایت الهام گرفت و بعضاً موفق هم بوده.

تفاوت رنگ های سرد و گرم

همانطور که گفتیم رنگ ها تاثیر بسزایی در روحیه دارند رنگها را دسته‌بندی های خاصی می کنند. به رنگ های گرم نارنجی یا صورتی رنگهای گرم می گویند، که باعث ایجاد هیجان شور و نشاط در مخاطب می شود. رنگهای سرد مانند رنگ های چون آبی سبز و ارغوانی می باشند. در مخاطب شما در طراحی سایت هتل و مسافرخانه شما ایجاد حس آرامش میکند.

رنگ های طبیعی نیز مانند رنگ های سفید خاکستری قهوه‌ای و یا سیاه رنگهایی هستند. که هر کدام ویژگی های خاصی دارند.  ما برای شما در طراحی سایت هتل و مسافرخانه شما به هیچ عنوان هیچ کدام از مراحل طراحی وب سایت  را بی اهمیت قلمداد نمیکنیم. حتی اگر سایت شما بهترین محتواها را داشته باشد به هزینه ها و ویژگی هایی که در آن صورت گرفته به بهترین نحو باشد. باز هم وقتی که سایت شما رنگ بندی مطلوبی  نداشته باشد این باعث می شود که سایر وجوه دیگر نیز اهمیت شان رنگ ببازد.

ریسپانسیو بودن یا واکنش گرا بودن

ریسپانسیو بودن و یا واکنش گرا بودن سایت از نظر کاربر سایت بسیار مهم می باشد، اگر کاربری با گوشی موبایل و یا تبلت وارد سایت شما شود، و اجزا سایت به درستی به کاربر نشان داده نشود، قطعا کاربر سایت شما رو ترک خواهد کرد، پس اولین گام برای طراحی سایت هتل و مسافرخانه، طراحی ریسپانسیو و یا واکنشگرا می باشد.

لازم به ذکر است که از آن جا که تقریبا تمام هتل ها و مسافرخانه ها برای خود یک اقدام به طراحی سایت هتل و مسافرخانه نموده اند، رقابت برای صفحه اول گوگل بسیار شدید است، پس باید از اصول سئو به خوبی پیروی کنند، و مقالات دسته اول و منحصر به فرد در سایت خود قرار دهند تا امتیاز سایت ان ها بالا رود.

سایت های صفحه اول گوگل به مراتب از باقی سایت ها بازدید بیشتری خواهند داشت، این یعنی تبلیغ گسترده و جذب مشتری بیشتر پس این مسئله بسیار مهمی است که نباید از ان غافل شد، در ادامه مطلب شما می توانید در مورد طراحی سایت املاک هم اطلاعات بیشتری راکسب کنید، معمولا درطراحی سایت های املاک و مستغلات میتوانیم چنین سرویس ها و خدماتی را ارائه نماییم که عبارتند از:

  • طراحی صفحه وب  نمایش محدوده نمایش املاک در نقشه
  • طراحی صفحه وب  تفکیک املاک بر اساس خرید و فروش – رهن و اجاره . مشارکت و …
  • صفحه وب  معرفی ملک های در جهت فروش ویژه
  • همچنین صفحه وب  معرفی ملک های جدید
  • طراحی صفحه وب  ثبت چند تصویر برای هر ملک
  • طراحی صفحه وب  درج اخبار مربوط به ملک و مسکن

و…

مطالب مشابه:

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروش فایل