طراحی سایت نمایشگاهی

طراحی سایت نمایشگاهی در سال 1649 کلمه نمایشگاه برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفت. این واژه از کلمه Exposition به معنی ” نمایش دادن” گرفته شده است. امروزه برگزاری نمایشگاه ها یک مقوله  الزامی  به شمار می آید. موارد  مختلفی از قبیل  پیدایش  محصولات جدید، تنوع بسیار بالای محصولات، عدم آشنایی مشتریان و مصرف کنندگان با کالاهای جدید، رقابت زیاد و نامطلوب تولیدکنندگان، عدم ارتباط بین فروشندگان و مشتریان، را می توان از دلایل برگزاری نمایشگاه و بهره گیری از طراحی سایت نمایشگاهی دانست.

همان طور که در شکل زیر می بینید نمایشگاه ها از نظر هدف برپایی، تنوع کالاها و از نظر جغرافیای محل برگزاری با هم متفاوتند. و به انواع مختلفی تقسیم می شوند. همان طور که اشاره شد وب سایت نمایشگاه ابزاری برای جهانی شدن است. و تاثیر فراوانی در افزایش درآمد نمایشگا ه ها دارد.

استفاده از طراحی سایت نمایشگاه مانند بهره گیری از یک کاتالوگ تبلیغاتی(کاتالوگ معمولا دربرگیرنده یک سری تصاویر و متن ها برای معرفی خدمات می باشد) است. با این تفاوت که وب سایت دارای مزیت های فراوان تری است. یک وب سایت می تواند افزون بر تصاویر و متون  دارای فیلم، انیمیشن و… نیز باشد.  در نتیجه قادر به اطلاع رسانی کامل با محتوای شکیل تر است.
بهبود و وب سایت، بهبود سایت اختصاصی، بهبود وب سایت اختصاصی، بهتری معمولا فعالیت های نمایشگاه بر تبلیغات استوار است، و در نمایشگاه ها بیشتر به معرفی شرکت ها و صنف های مختلف به یکدیگر و همچنین به مردم پرداخته، و در نتیجه کل محصولات و خدمات به نمایش گذاشته می شوند، بنابراین طراحی سایت نمایشگاه می تواند کمک شایانی در این زمینه نماید. باید در نظر داشته باشید که برای یک وب سایت نمایشگاهی، سئوی سایت اهمیت زیادی دارد.

بهترین محصولات :

در طراحی سایت نمایشگاهی باید دقت کرد، که در صفحه نخست با کیفیت ترین کالاها و محصولاتتان درج شود. چرا که می تواند در جلب مشتری و بازدیدکنندگان بسیار تاثیر گذار باشد. بهتر است اگر محصولی را ارائه می دهید گارانتی نیز داشته باشد. و همچنین این امکان برای مشتری فراهم باشد در صورت عدم رضایت آن را عودت دهد.

در واقع وقتی شما برای محصولتان گارانتی ارائه می­دهید. در ذهن مشتری این جمله القا می گردد که محصول دارای کیفیت می باشد. چرا که نشان دهنده آن است که فروشنده از کیفیت محصول خود تا حدی مطمئن است، و در واقع  سبب جلب اعتماد مشتریان شما خواهد شد، پس حتما بخش بهترین خدمات را در طراحی سایت نمایشگاهی از قلم نندازید.

با توجه نقشی که بهره گیری از طراحی سایت نمایشگاهی می  تواند در جلب رضایت مشتریان ایفا نماید، راه اندازی وب سایت برای هر نمایشگاهی به امری الزامی و حیاتی مبدل می گردد، به همین دلیل گاهی شاهد آن هستم که برخی از صاحبان نمایشگاه با آن که سعی فراوانی در این دارند که عملکرد بی نقص و با کیفیتی داشته باشند، ولی نسبت به برخی از رقبای خود که کسب و کار خود را وارد فضای مجازی نموده، و از طراحی سایت نمایشگاهی بهره گرفته اند عقب ترند.

در واقع وب سایت نمایشگاهی شما را قادر می سازد که افزون بر فعالیت و حضوری موثر در نمایشگاه های بین المللی از شبکه جهانی اینترنت بهره گیرید، و بر تعداد بازدید کنندگان نمایشگاه خود بیفزایید، برند واژه ای ساده و در عین حال مبهم می باشد، که منجر به اطلاع و شناخت مشتریان نسبت به شرکت و  تولیدات آن  می گردد، و همچنین تصویری از سازمان در ذهن مشتری باقی می ماند.

هدف سایت نمایشگاهی

فراموش نکنید که درست است هدف اولیه از برند سازی و بهره گیری از طراحی سایت نمایشگاهی افزایش فروش و درآمد است. ولی هدف اصلی ایجاد سیستمی ارزشی برای افزایش شهرت می باشد. همان طور که می دانید نمایشگاه ها معمولا در اماکن خاصی و در شهرهای مشخصی برپا می گردند مانند محل برگزاری نمایشگاه بین المللی در تهران در بزرگراه چمران می باشد.

خیلی از افراد علاقمند نتوانند در نمایشگاه حضور یابند، شما می توانید با بهره گیری از وب سایت نمایشگاهی تمام این محدودیتها را حذف نماید. متنوع بودن محصولات سبب گشته است که افراد زمان و انرژی زیادی را صرف گشتن در نمایشگاه های مختلف برای بدست آوردن محصول مد نظر خود کنند. همین مسئله بسیار از نمایشگاه داران برآن داشت که با راه اندازی و طراحی سایت نمایشگاهی روی بیاورند. بخصوص در دنیای کنونی که افراد ساعات زیادی از وقت خود را در اینترنت و موتورهای جستجو نظیر گوگل سپری می نمایند.

از آن جایی که شما صرفا با بهره گیری از طراحی سایت نمایشگاهی اقدام به خرید و فروش می نماید. به عبارت دیگر خرید و فروش به صورت حضوری صورت نمی گیرد. بنابراین باید برای هر یک از  محصولاتتان  اطلاعاتی از قبیل خصوصیات محصول، قیمت و عکس محصول (عکس های واضح و جذاب) و … که مشتری به آن ها نیازمند است را در وب سایت خود درج کنید. تا مشتریان شما با اطمینان خاطر اقدام به خرید نمایند. شاید شما هم دغدغه آن دسته از افراد را دارید علاقمند به بازدید و بهره گیری از نمایشگاه شما هستند ولی  محدودیت زمانی و مکانی  مانع از دستیابی آن ها به این هدف است.

بخش ثبت اعتراضات و شکایات

در طراحی سایت نمایشگاهی می توانید بخشی را به ثبت اعتراضات و شکایت مردم اختصاص دهید. در این بخش مردم می توانند اطلاعات خود را متشاکی و توضیحی مختصری در مورد مشکل ایجاد شده، را برای مدیریت ارسال نمایند.

درباره ما، یکی از بخش های که در طراحی سایت نمایشگاه حتما باید لحاظ گردد. در این بخش می توان به معرفی تاریخچه و حیطه های فعالیت  نمایشگاه پرداخت که باید به صورت دقیق و جامع در اختیار مخاطبین قرار دهید. اهداف و چشم اندازه ها، مساحت نمایشگاه، تعداد سالن ها، غرفه ها و ویژگی برجسته نمایشگاه همچنین برای اعتماد سازی می توانید. گواهینامه ها داخلی و خارجی که دریافت کرده اید را نیز قرار دهید.

بهره گیری از طراحی سایت دو زبانه یا چند زبانه بودن افزون بر جذب مشتریان خارجی به افزایش بازدید. و در نتیجه سئو وب سایت شما نیز کمک می کند و سبب می شود. که رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو بهتر شود. و در واقع به جهانی شدن شما در دنیای اینترنت کمک شایانی می نماید.

با اختصاص دادن بخشی در طراحی سایت نمایشگاهی به نظرسنجی و سوالات متداول این امکان را برای مشتریان خود فراهم می نمایید. که به صورت آنلاین سوالات خود را بپرسند افزون بر این، می توانید بخشی تحت عنوان سوالات متداول به همراه پاسخ قرار دهید. که اگر کاربر سوالی مشابه سوالات متداول دارد به پاسخ مد نظرش دست یابد. همان طور که اشاره شد شما می توانید بخشی را تحت عنوان نظر سنجی نیز در طراحی سایت نمایشگاهی اختصاص دهید. که مشتریان نظرات خود را در مورد بخش های مختلف نمایشگاه بیان نمایند. شما با بهره گیری از این نظرات میتوانید عملکرد بهتری در اداره نمایشگاه خود داشته باشید.

نکات  برای حضوری رفتن به فروشگاه

شما با بهره گیری از طراحی سایت نمایشگاهی می توانید گامی موثر در انتقال سریع اطلاعات مربوط به محصولات و خدمات به مخاطبینتان بردارید. بنابراین کسانی هم که نتوانستند به صورت حضوری به نمایشگاه شما مراجعه نمایند. و در جریان اتفاقات و عملکرد نمایشگاه قرار گیرند میتوانند با سیری ساده در وب سایت شما به اطلاعات لازم دست یابند.

هنگام برپایی نمایشگاهی معمولا افراد زیادی دغدغه پیدا کردن میسرهای منتهی به محل برگزاری را پیدا می کنند. صاحبان نمایشگاه  به راحتی می تواند با بهره گیری از طراحی سایت نمایشگاهی آدرس دقیق و راه های دسترسی به محل برگزاری از قبیل نزدیک ترین مترو، بی آر تی ، اتوبوس و ..  و همچنین می توانید. محل برگزاری را بر روی نقشه نیز مشخص نماید و در وب سایت خود قرار دهند و سبب رفع این مشکل گردد.

همان طور که می دانید گالری تصاویر یکی از پارامترهای است. که می تواند نقش بسزایی در جذب کاربر و بازدیدکننده داشته باشد. بنایراین شما با بهره گیری از طراحی سایت نمایشگاهی می توانید تصاویری از نمایشگاه های برگزار شده. قبلی و همچنین عکس های از غرفه های نمایشگاه فعلی را در آن درج نمایید.  لازم به ذکر است که تصاویر از حداکثر کیفیت برخوردار باشند.

چند نکته مهم در رابطه با طراحی سایت نمایشگاهی

نکته ای بسیار مهم که در طراحی سایت نمایشگاهی باید در نظر گرفت این است که استفاده از گوشی های هوشمند به جای کامپیوتر و لپ تاپ برای انجام فعالیت های اینترنتی در زندگی امروزی بیشتر گردیده است، بنابراین در طراحی سایت نمایشگاهی واکنش گرا بودن را نباید فراموش کرد، همچنین وب سایت باید از سرعت بالای برخودار باشد، تا بتواند سبب توسعه کسب وکار شما و همچنین، افزایش درآمدتان گردند.

همانطور که می دانید کم پیش می آید که کاربران و مشتریان از وب سایتی خرید نمایند که طراحی ضعیفی دارد، پس حتما دقت نماید که طراحی سایت نمایشگاهی شکیل و قوی باشد. فراموش نکنید که وب سایت نمایشگاه شما منعکس دهنده کسب و کار شما می باشد. طراحی ضعیف آن می تواند جلوگر ضعیف بودن کسب و کار شما در نظر مشتری باشد. طراحی سایت نمایشگاهی اگر توسط افراد خبره انجام گردد. می تواند نقشی حیاتی در معرفی کسب و کار شما در دهکده شگفت انگیز اینترنت داشته باشد.

نکته بسیار مهمی که در طراحی سایت نمایشگاهی نباید فراموش کنید، این است که وب سایت شما افزون بر شکیل بودن، باید نحو کارکردن با آن ساده باشد چرا که اقشار مختلفی از جامعه با سطح سواد و رنج سنی مختلف ممکن است از وب سایت شما دیدن نمایند.

مطالب مشابه:

طراحی سایت بازرگانی

طراحی سایت شرکتی