طراحی سایت صرافی

بررسی طراحی سایت صرافی در این مقاله انجام می شود. از وقتی که پول در  معاملات جایگزین مبادلات کالا به کالا گشت جوامع بشری واحدهای متنوع پولی را تجربه نمودند. تعیین عیار سکه ها و مبدل کردن آن به پول های دیگر ، آرام آرام منجر به شکل گیری  شغلی به نام صرافی شد . از آن جایی  که  حمل و نقل پول همیشه با خطراتی همراه بوده است . نقل و انتقال پول نیز به بخشی از وظایف صرافان نیز مبدل گشت .با توجه به این گسترش چشمگیر اینترنت و تجارت الکترونیک ، دروازه ورود اشخاص و کسب و کارهای مختلف به بازارهای گسترده و وسیع جهانی ، اینترنت می باشد . در واقع کسب و کاری در دنیای کنونی می تواند. نسبت به رقبای خود سهم بیشتری از بازار های داخلی و خارجی را از آن خود نماید. که به دهکده جهانی اینترنت بپیوند. صرافی ها نیز از این قائده مستثنی نیستند.  گام نخست برای ورود صرافی ها به دنیای تجارت الکترونیک راه اندازی و طراحی سایت صرافی می باشد . باید در نظر داشته باشید که برای یک وب سایت صرافی ، سئوی سایت اهمیت زیادی دارد.

در زیر برای آشنای بیشتر به انواع صرافی در ایران اشاره می نماییم.همان گونه که در شکل می بینید  دو نوع صرافی داریم که در زیر به صورت مختصر به توضیح  هر کدام می پردازیم

صرافی نوع اول

در این نوع  فقط  داد و ستد  نقدی ارز و سکه های طلا و نقره انجام می گیرد . این صرافی ها دارای ممنوعیت در انجام سایر معاملات ارزی هستند.

صرافی نوع دوم

این صرافی ها افزون بر داد و ستد نقدی ارز و سکه های طلا و نقره به  مقوله نقل و انتقال ارز در حیطه مقررات و قوانین ارزی از قبیل عملیات مرتبط با حوله های ارزی نیز می پردازد .  صرافی ها با بهره گیری از طراحی سایت صرافی می توانند تغییرات شگرفی را در میزان درآمد  و رونق کسب و کار خود ایجاد نمایند.

دلایل موفقیت صرافی آنلاین :

مهم ترین بخش در طراحی سایت صرافی را می توان پیاده سازی بخش فروش اینترنتی آن دانست اما چه چیزی سبب می گردد . یک سایت صرافی موفق عمل کند رعایت تمام نکات امنیتی است . چرا که وقتی مشتریان می توانند به سایت صرافی شما اعتماد کنند. و به خرید و فروش ارز بپردازند که  نکات امنیتی در آن رعایت شده باشد. در غیر این صورت وب سایت شما بازدید کننده ای نخواهد داشت .

از طرف دیگر اگر موارد امنیتی رعایت نشده باشد. افزون بر این که ممکن است وب سایت شما هک گردد و حجم زیادی از اطلاعات شخصی و  سرمایه  مشتریان شما به سرقت برود . و این به معنی  واگذار کردن عرصه رقابت اینترنتی به رقیبان می باشد. پس حتما در طراحی سایت صرافی به نکات امنیتی توجه وافر نمایید.
همان طور که اشاره شد در عصر تکنولوژی و اینترنت زندگی می کنیم. اینترنت در ابعاد مختلف زندگی بشر رشد بسیار چشمگیری داشته است.برای عقب نماندن از قافله و بهره مندی از مزایای آن  باید وارد دهکده جهانی اینترنت گشت در مورد صرافی ها نیز این صدق می نماید. در زیر به برخی از ویژگی های مهم که باید در طراحی سایت صرافی مد نظر قرار داد می پیردازیم.

ظاهر سایت

یکی از مهم ترین مشخصات یک سایت ظاهر و گرافیک آن است. همان طور که می دانید میزان ماندگاری کاربران در وب سایت با گرافیک و ظاهر آن رابطه مستقیمی دارد. فونت مناسب ، رنگ بندی مطلوب ، دسته بندی  مشخص ، گرافیک و ظاهر شکیل ، آنالیز ارزهای متداول کشورهای مختلف در بازار داخلی کشور از جمله مواردی است. که سبب می شود کاربران زمان بیشتری را  به سیر در  وب سایت صرافی شما  بگذارند .همان طور که می دانید  افزایش مدت زمان ماندگاری  کاربران  خود نقش بسزایی را در سئو و بهینه سازی سایت صرافی  شما برای موتورهای جستجو به ویژه گوگل  ایفا می نماید .

نرخ آنلاین سکه و ارز

همان طور که می دانید ، امروزه افراد بسیاری از جمله دانشجویان بین المللی ، پیگیر نرخ  آنلاین سکه و ارز هستند .  در طراحی سایت صرافی می توانید بخشی را به  قرار دادن نرخ خرید و فروش  ارزهای متداوال نظیر دلار ، یورو ، پوند و ….  ، قیمت های آنلاین بورس ، سکه و طلا   اختصاص دهید .با همین شگرد به ظاهر  ساده شما می توانید گامی موثر در تبدیل وب سایت صرافی خود به مرجع نمایش قیمت در بازار ایران بردارید .

بنرهای تبلیغاتی

در صورتی که  وب سایت صرافی خودتان را به مرجعی برای مشاهده قیمت طلا ، سکه و ارز مبدل نمایید .  تعداد بازدیدکنندگان وب سایت شما بسیار فزونی خواهد یافت .  افزایش تعداد کاربران برای شما فرصتی را مهیا می کند که بتوانید اقدام به دریافت تبلیغات کنید  و میزان درآمد خود را به صورت چشمگیری افزایش دهید.

طراحی سایت چند زبانه

طراحی وب سایت به صورت دو یا چند زبانه مختص به کشور ، شهر یا قشر خاصی نمی باشد .  بلکه تمام افراد می توانند از آن برای توسعه کسب و کار خود و همچنین جهت ورود به بازار های رقابتی  بین المللی از آن بهره بگیرند. طراحی سایت صرافی نیز مستثنی از این قائده نیست .  شما با دو یا چند زبانه کردن وب سایت خود می توانید سهم خود را از بازار های داخلی و جهانی به طور چشمگیری افزایش دهید .

درج اطلاعات تماس

در طراحی سایت صرافی باید بخشی را به قرار دادن آدرس دقیق ، راه های ارتباطی اختصاص دهید.  علاوه بر این می توانید موقعیت دقیق صرافی خود را بر روی نقشه نیز تعیین کنید. و در وب سایت خود قرار دهید تا در صورت لزوم  به صورت حضوری به صرافی شما مراجعه و از خدمات شما  استفاده نمایند.

نمایش نرخ تبدیل ارزهای بین‌المللی

یکی از اساسی ترین بخش ها در راه اندازی و طراحی سایت صرافی بخش تبدیل ارز می باشد . این طریقه طراحی  این بخش نقش بسزایی در موفقیت کسب و کار شما ایفا خواهد کرد. همان طور که می دانید نرخ ارز یکی از اصلی ترین متغیرهای قیمتی است.که در عملکرد یک اقتصاد نقش بسزایی را ایفا می کند.  همان گونه که می دانید ، نوسانات قیمتی ارز به راحتی می تواند. قیمت کالاهای داخلی را در قیاس با کالاهای خارجی تغییر دهد. و در نتیجه منجر به  افزایش یا کاهش حجم صادرات و واردات و درآمدهای ارزی یک کشور گردد.

اخبار و مقالات

شما در این بخش می توانید مقالاتی را مرتبط با حرفه و کسب وکارتان  از قیبل ، میزان تورم ، پیش بینی قیمت دلار ،  نرخ ارز ، براساس چه پارامترهای تعیین می گردد، و … قرار دهید. همچنین در بخش اخبار هم می توانید اطلاعاتی  نظیر ، اخبار طلا و سکه ، ارز دیجیتال ، اخبار اقتصادی و بازار های جهانی قرار دهید.فراموش نکنید که مطالب جذاب به همراه اطلاعات دقیق  و تصاویر با کیفیت بالا منجر به افزایش بازدید از وب سایت صرافی شما خواهد گشت . و به تبع آن رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو ارتقاء خواهد یافت .افزون بر این می توانید برای مشتریان ثابتتان   پنل حساب کاربری طراحی نماید که مشتریانتان  مبادلات ارزشان را راحت تر بتوانند انجام بدهند .

سئو

همان طور که می دانید  سئو مهم ترین نقش را  در بازاریابی اینترنتی دارا می باشد.  چرا که طبق آمار چیزی حدود 80 درصد از کاربران از موتورهای جستجو به ویژه گوگل خدمات مد نظرشان  را پی می گیرند. از آن جایی که اولویت بندی  سایت ها توسط  موتورهای جستجو انجام می گیرید .  سئو کمک می کند  که وب سایت شما برای موتورهای جستجو بهینه گردد و در نتیجه رتبه سایت شما در آن ها  ارتقاء یابد . و تعداد بازدیدکنندگان از وب سایت شما به طور چشمگیری افزایش یابند.

طراحی سایت واکنش گرا

همان طور که مطلع هستید در دنیای کنونی  اینترنت به جز لاینفک زندگی بشر مبدل گشته است . امروزه معمولا افراد برای سیر کردن در دنیای اینترنت معمولا از تبلت و موبایل استفاده می کنند . بنابراین در طراحی سایت صرافی باید دقت نمایید که وب سایت شما  ریسپانسیو باشد تا این افراد بتوانند به راحتی به اطلاعات مورد نظرشان دست یابند .

مزایای طراحی صرافی آنلاین

شاید بتوان مهمترین مزیت طراحی سایت صرافی را فراهم کردن امکان انجام معاملات به صورت آنلاین و مجازی دانست . به عبارتی دیگر نیاز به حمل پول  و تردد برای تبدیل ارز نیست به راحتی می توانید. در موقعیت جغرافیای و در هر ساعت از شبانه روز از طریق وب سایت صرافی اقدام نماید .

مزایای تبلیغات

با بهره گیری از طراحی سایت صرافی می توان اطلاع رسانی را به صورت کامل و جامع تر از رسانه های سنتی انجام داد. و برخلاف رسانه های سنتی که می بایست پیام ها کوتاه تر ، آگهی ها فشرده باشد. با بهره گیری از قابلیت های منحصر به فرد سمعی و بصری وب سایت صرافی  ،می توان به طور کامل  اطلاعات و پیام های دلخواه به کاربران و مخاطبین ارائه نمود.

از طرفی  همان طور که می دانید اطلاع رسانی سریع ، ساختن و پخش آگهی از طریق رسانه های سنتی افزون بر زمان بر بودن ، در برگیرنده هزینه های هنگفتی نیز می باشد . این در حالی است که تهیه تبلیغات برای سایت صرافی ، نیازی به صرف هزینه و زمان چشمگیری ندارد. و با صرف زمان اندکی می توان آن را آماده و در وب سایت صرافی بارگذاری نمود.

هزینه تبلیغات

غیر قابل هزینه تبلیغات رسانه های رایج سنتی بسیار بیشتر از تبلیغات از طریق بهره گیری از  طراحی سایت صرافی است . آگهی دهنده در هر لحظه و صرف مبلغ بسیار پایینی و با استفاده از گزارشاتی دقیق و  موثق  تاثیر آگهی خود را مورد سنجش قرار دهد.بر خلاف رسانه های سنتی که محدود به یک شهر یا کشور هستند . بهرگیری از طراحی سایت صرافی  سبب می گردد که شما بتوانید محدودیت های مرزهای جغرافیای را بشکنید و تبلیغات خود را به صورت فرامنطقه ای و به نوعی تبلیغات جهانی انجام دهید .

به طور کلی در طراحی سایت چه مواردی باید مد نظر قرار داد؟؟

 1.  بالا بردن امنیت سایت صرافی
 2. بکارگیری مطلوب ترین و به روز ترین تکنولوژی  های دنیا در طراحی سایت صرافی
 3. سرعت بالا
 4.  قابلیت های مورد نیاز مشتریان و مخاطبین

امکانات پیشرفته صرافی آنلاین

علاوه بر امکانات فوق، طراحی وب سایت صرافی پیشرفته، امکانات ویژه دیگری را نیز در خود خواهد داشت. که می‌تواند سبب ایجاد ارزش افزوده و جذب مخاطبان بیشتر شود. برخی از این امکانات عبارتند از:

 1. ارسال پیامک قیمت برای اعضای سایت
 2. ارسال قیمت توسط ربات تلگرام برای اعضا یا برای مخاطبان
 3. ربات خواندن قیمت از سایت‌های بین‌المللی برای تبدیل نرخ ارز
 4. امکان ثبت قیمت ارز مرجع و ثبت خودکار سایر قیمت‌ها بر اساس نرخ تبدیل روز جهانی و سودهای تعیین شده
 5. ربات خواندن قیمت ارز سایت‌های داخلی گوناگون
 6. درج خودکار قیمت‌های به روز شده از منابع گوناگون در سایت
 7. درج خودکار قیمت خرید و فروش بر اساس نرخ برابری ارزهای بین‌المللی
 8. قابلیت راه اندازی سایت به زبان‌های مختلف به تعداد نامحدود در زیردامنه‌های مختلف
 9. نمایش ساعت کشورهای مختلف به تعداد نامحدود به صورت دیجیتال و آنالوگ
 10. بارگزاری خودکار و سریع قیمت‌های درج شده در سایت
 11. امکان تعریف ارزهای نامحدود و به دلخواه کاربر
 12. امکان تعریف شهرهای مختلف به تعداد نامحدود برای اعلام نرخ ارز
 13. ماشین‌حساب هوشمند تبدیل نرخ ارز و حواله
 14. امکان درج تبلیغات و اسلایدهای تصویری
 15. سرعت بسیار بالا و بهینه برای پاسخگویی به حجم زیاد کاربران با کمترین منابع سخت‌افزاری