طراحی سایت زیبایی و آرایشی

طراحی سایت زیبایی و آرایشی یک رکن اساسی در موفقیت هر تجارت محسوب میشود. امروزه کمتر کسی را می‌شود پیدا کرد که به ظاهر خود اهمیت ندهد. زیبا و جذاب بودن چه برای مردها و چه برای خانم‌ها همیشه اولویت بالایی داشته است. البته این مسئله مربوط به عصر حاضر نمی‌شود و در گذشته نیز وجود داشته.  کین.م گفت که تنها با گذر زمان شکل و مدل آن تغیر پیداد کرده است.

دلیل عمده این رخداد را می توان رسانه های امروزی دانست. انسان ها همیشه دوست داشتند زیبا باشند و به زیبایی اهمیت می‌دادند. نگاه خوب دیگران برای انسان نوعی مورد پسند و تشویق محسوب می‌شود. طبیعتا ظاهر افراد یکی از تاثیرگذارترین مولفه‌ها در ارتباطات اجتماعی نیز می‌باشد. بنابراین زیبایی همواره مهم بوده و حتما در آینده نیز خواهد بود. فراگیری شبکه های اجتماعی، شبکه های ماهواره‌ای و دسترسی راحت‌تر به اینترنت باعث شده در کنار راحتی و آسودگی که برایمان ایجاد شده یکسری مضرات هم بوجود آورد.

ما قرار نیست در این مطلب از مضرات شبکه‌های اجتماعی و اینترنت بگوییم. بلکه قرار است بپردازیم به این موضوع که چرا شما باید یک سایت برای کسب و کارتان داشته باشید؟

درادامه دلیل نیاز شما به طراحی سایت زیبایی و آرایشی را بررسی کنیم.

دلیل نیاز شما به طراحی سایت زیبایی و آرایشی

دنیای کسب و کارهای امروز به شدت دچار رقابت شده است. قطعا اگر نگاهی دقیق‌تر به اطرافتان بیاندازید متوجه حرف ما خواهید شد.

پیامک‌های تبلیغاتی، آگهی‌های بازرگانی تلویزیون، بیلبوردها و…که هر روز با آن‌ها مواجه می‌شویم بخشی از دنیای تبلیغات هستند.اما به نظر شما این هزینه های سر سام آور. چقدر می تواند در انتخاب شما تاثیر گدار باشد؟؟

اصلا اجازه دهید این سوال را به شکل دیگری مطرح کنیم. شما برای دست یابی به اطلاعات یک محصول یا یک ارائه دهنده خدمت از چه طریقی اقدام می‌کنید؟؟

این سوال را از اطرافیانتان هم بپرسید زیرا به یک جواب سحرآمیز بنام موتور جستجوی گوگل می‌رسید. بسیاری از افراد اولین راهی که برای دست یابی اطلاعات مورد نظرشان به ذهنشان می‌رسد موتور جستو جوی گوگل است. پس چرا شما از این فرصت استفاده نمی کنید تا مشتریان بیشتری را جذب کنید؟

طراحی سایت زیبایی و آرایشی یک نیاز است.

اگر از ابتدای مطلب با ما همرا بوده باشید تا حالا حتما به اهمیت داشتن یک وب سایت برای کسب و کارتان پی برده‌اید. اما شاید فکر کنید که افراد به کمک فروشگاه‌های اینترنتی محصولات خودشان را سفارش می‌دهند و درب منزل تحویل می گیرند. یا اینکه موسیقی و فیلم موردنظرشان را دانلود می‌کنند ولی خدمت ما امکان عرضه بر روی بستر اینترنت را ندارد.

بله، بخشی از صحبت‌های شما کاملا درست است. قطعا شما نمی‌توانید به صورت آنلاین آن‌ها را آرایش کنید اما می‌توانید خودتان را معرفی کنید. می‌توانید نمونه کارهای خودتان را رد اینترنت قرار دهید. حضور در اینترنت فرصت بسیار خوبیست تا مشتریانی که به دنبال یافتن آرایشگاهی جدید هستن را به خود جذب کنید. با اینکار مانند بسیاری از کسب و کارهای دیگر به سمت جلو و بزرگ تر شدن حرکت کنید. باید در نظر داشته باشید که برای یک وب سایت زیبایی و آرایشی، سئوی سایت اهمیت زیادی دارد.

چه امکاناتی می توانم بر روی سایتم داشته باشم؟

گرافیک زیبا:

قطعا اولین چیزی که برای یک سالن زیبایی بسیار مهم است گرافیک جذاب و حتی خلاقانه است. سادگی در کنار زیبایی می‌تواند فرمول موفقیت شما باشد به گونه ای که در عین زیبایی دسترسی به بخش های وب سایت مشکل نبوده و موجب سردرگمی کاربران نشود. گرافیک زیبا در بسیاری از سایت ها باعث شده میزان مراجعه افراد به یک وب سایت به شکل عجیب و قریبی افزایش پیدا کند. بالکعس، بسیاری از سایت‌ها نیز به دلیل عدم تغییر در ظاهر خود بازدیدکنندگانشان را از دست داده‌اند. اگر تغییری در ظاهر وب سایت خود ندهند محکوم به نابودی هستند. اصلا جای نگرانی نیست، ما برای شما وب‌سایتی طراحی کرده‌ایم که شعار سادگی به همراه زیبای را محقق کرده.

معرفی :

این بخش مهم ترین قسمت وب سایت شماست. به راحتی می‌توانید در این قسمت ساعات کاری خود، شمار تماس، آدرس و حتی پرسنل  خود را معرفی کنید. اگر افراد شما دارای مدرک معتبری هستند پیشنهاد می‌کنیم حتما در این قسمت قرار دهید. بخواهید می‌توانید شبکه‌های اجتماعی خود را در این قسمت قرار دهید تا اطلاع رسانی‌های مهم را اعلام کنید. اینکار باعث می‌شود تعداد کاربران شما در شبکه‌های اجتماعی نیز افزایش پیدا کند.

رزرو آنلاین:

یکی از امکاناتی که می‌توانید بر روی سایتتان داشته باشید و بسیار مفید خواهد بود امکان رزرو به صورت غیر حضوریست. این امکان می‌تواند در مدیریت سالن شما بسیار به کمکتان بیاید . اینکه کاربران بدون تماس با شما بتوانند زمان مراجعه خود را تنظیم کنند. هم برای شما و هم برای مشتریانتان حتما دلچسب خواهد بود. علاوه بر آن حجم زیادی از تماس های شما به کمک اینکار کم خواهد شد.

درج مطالب :

یکی از بخش های مهم سایت شما مطالب مفیدی است که درآن قرار می‌دهید. اگر شما بتوانید مطلب جذابی را در سایتتان بارگذاری کنید، تاثیرات مثبت زیادی بر روند پیشرفت کارتان خواهد داشت ازجمله:

 • جذب کاربران بیشتر و تبدیل آن ها به مشتریان شما
 • وفاداری مشتریان قبلی به سبب یادگیری مطلب سودمند
 • اشتراک مطلب شما توسط کاربران و گسترش مشتریان شما
 • اطلاع رسانی آسان تر تخفیف ها یا جشنواره های شما
 • و…

اهمیت انتشار مطالب مفید بسیار زیاد است به اندازه ای که محتوا را در دنیای اینترنت پادشاه می‌دانند. بنابراین حتما بعد از دریافت وب سایتتان از ما برای این بخش برنامه ریزی داشته باشید.

نمونه کارها :

مشاهده تاثیر بسیار زیادی در تصیمیم گیری دارد. خیلی از وسایلی که ما خریداری می‌کنیم دارای ظاهری زیبا هستند یا حتی در برخی مواقع وسایلی را خریداری می کنیم که اصلا نیازی به آن نداریم و تنها به سبب زیبایی ظاهری آن را انتخاب نمودیم. به همین دلیل ما قسمتی را برای شما درنظر داریم  تا به راحتی بتوانید نمونه کارهایتان را قرار دهید. به کمک این بخش بسیاری از کاربران مجذوب شما خواهند شد تا حداقل یکبار انتخابتان کنند.

سوال و پرسش:

همه ما علاقمند هستیم قبل از انتخاب یک کالا یا خدمت درمورد آن با فروشنده یا مشاوره صحبت کنیم. لذت هم کلام شدن با یک انسان خیلی بهتر از خواندن چندین متن طولانی برای پیدا کردن جواب است. ما برای شما بخشی را طراحی کرده ایم که به راحتی می‌توانید به سوالات کاربران جواب دهید. شما میتوانید مشتریانتان را راهنمایی کنید. هرگز فراموش نکنید که اهمیت این بخش کمتر از بخش مطالب نیست. پاسخ گویی دقیق و سریع شما حس بسیار خوبی را به کاربران منتقل می‌کند.

معرفی خدمات:

اینکه شما چه کارهایی را انجام می‌دهید، قطعا سوال بسیار از افراد خواهد بود. شما به راحتی می توانید خدماتی را که ارائه می‌دهید را در این قسمت منتشر کنید. با اینکار ابهامات ایجاد شده برای مشتریانتان برطرف می‌شود.

این خدمات می توانند مانند:

 • پاکسازی پوست و مو
 • میکاپ
 • لمینت و کاشت مژه
 • تاتو، هاشور، سایه ابرو، اصلاح ابرو
 • و… باشند.

نظرسنجی:

نظرات افراد بسیار زیاد روی تصمیم گیری بقیه کاربران تاثیر دارد. خیلی از افراد قبل از انتخاب یک سالن زیبایی و آرایشی از اطرافیان خود پرس و جو می کنند. این مقوله در دنیای اینترنت با اضافه کردن بخش نظرات پیاده سازی میشود. ما با اضافه کردن بخشی در وب سایت شما به مشتریانتان اجازه میدهیم که نظرات مثبت یا منفی و گاها انتقادشان را بنویسند. اینکار از طرف باعث می شود شما نقاط ضعفتان را پیدا کنید و از طرفی دیگر حس خوبی را به مشتریانتان القا می کند. بقیه کاربران نیز با مطالعه این نظرات با اطمینان بیشتری شما را انتخاب می کنند.

· دسته بندی دقیق

در طراحی سایت زیبایی و آرایشی باید هر بخش به صورت جداگانه دسته بندی گردد به این صورت که مثلا دسته بندی هایی با این مضمون وجود داشته باشد :

 • مراکز آرایشی
 • معرفی ترفند های زیبایی
 • بهترین خوراکی ها برای زندگی بهتر
 • معرفی برند های آرایشی
 • و غیره

که اگر وبسایت شما روی بحث زیبایی تمرکز دارد باید با کلیک بر روی بخش مختلف ،خود آن قسمت هم به قسمت های  متفاوتی دسته بندی شود. اهمیت این ویژگی را شاید اوایل شروع کارتان متوجه نشوید اما به مرور با افزایش حجم اطلاعات سایتتان این ویژگی به کمکتان می آید.

·  جست وجو

امکان جستجو در طراحی سایت زیبایی و آرایشی حتما باید موجود باشد. تا هر شخص بتواند بخش های مختلف و یا علاقه مندی های خود را در آن جستجو کند. این ویژگی باعث می شود کاربری که به نقشه سایت شما تسلط ندارد به سرعت مطالبش را پیدا کند.

·  ساخت پروفایل

یکی دیگر از مسائلی که دارای اهمیت است. امکان ساخت پروفایل برای هر شخص می باشد. تا فرد بتواند از علاقه مندی های خود در وب سایت شما استفاده کند و آن را ذخیره نماید . این ویژگی به کاربر اجازه می دهد تا بجای ذخیره اطلاعات مورد پسند بر روی سیستم، تنها با واردشدن. به پروفایل شخصی خود در وب سایت شما به مطالب دست پیدا کند.

· بین المللی فکر کنید.

یکی از مسائل دارای اهمیت از این نظر که می تواند سایت شما را با سایر سایت های موجود در کشور متمایز نماید. این است که در سایت خود از زبان دوم استفاده نمایید . برای این کار درست است که باید هزینه ی بیشتری را پرداخت نمایید ولی سایت خود را به یک سایت بین المللی تبدیل کرده اید. از آنجایی که شما به غیر از زبان فارسی ، زبان دومی را به سایتتان اضافه کرده اید باعث می شود کاربران کشورهای دیگر را هم به سایتتان جذب کنید.

دوست دارید بازدیدکنندگان زیادی داشته باشید؟

برای افزایش بازدید سایت ها ،  بهترین کار تبلیغات گسترده در سایت های دیگر و در شبکه های اجتماعی می باشد. برای این منظور لازم است که شما برای معرفی خدمات خودتان به سایت هایی که بازدید بالایی دارند.  و طیف کاربرانی که به آن مراجعه می کنند کسانی هستند که از محصولات آرایشی و زیبایی استفاده می کنند ، کمک بگیرید تا بتوانید خدمات خودتان را معرفی کنید.

چگونه از وب سایتم درآمد داشته باشم؟

وجود تبلیغات و رزرو تبلیغ در چنین وب سایت هایی میتواند مهم ترین منبع درآمدی برای صاحب و دارنده وب سایت باشد. شاید در ابتدا درآمد بسیار زیادی از بازدید کاربران نداشته باشید، اما باید بدانید مراکز زیبایی و آرایشی بسیاری وجود دارند که  به دنبال چنین وب سایت هایی برای معرفی خدماتشان هستند . قطعا سایت شما به دلیل دارا بودن کاربران پیگیر و علاقمند به این موضوع الویت زیادی برای این افراد دارد.

حتما سایت های جهانی را رصد کنید.

معمولا افرادی که در حوضه لوازم آرایشی و بهداشتی فعالیت دارند برای پیروزی در  بین رقیبان خود از هر تبلیغی برای گسترش فعالیت های  خود استفاده می کنند و سعی می کنند خود را  بروز نگهدراند تا بتوانند نسبت به رقیبان خود یک سرو گردن بالاتر قرار  بگیرند . شما به راحتی می توانید وب سایت های بزرگ جهانی را رصد کنید ومطالبی را که مفید است به زبان فارسی منتشر کنید.

راه هایی برای جذب مخاطبان بیشتر

· بهترین محصولات آرایشی را در وب سایتتان معرفی کنید.

یکی از بخش های بسیار پر بیننده و پر بازدید وب سایت شما حتما معرفی بهترین مراکز آرایشی و زیبایی  در وب سایت خواهد بود شما میتواند مرجع بسیار خوبی باشید بطوری که افراد  با جستجو هر ایده و هر محصول آرایشی به سایت شما منتقل شوند برای این امر بهترین راه این است که شما محصولات زیادی را تحت پوشش قرار دهید که اصلا کار آسانی نیست.

· اخبار را فراموش نکنید

طبق تجربه این شرکت در زمینه طراحی سایت زیبایی و آرایشی  معمولا اخبار در جذب کاربران بسیار مهم و حیاتی است. افراد همیشه علاقمند هستند که از آخرین اخبار مطلع شوند و همین موضوع باعث می شود کاربران برای بروز نگهداشتن اطلاعاتشان چندین بار به  سایت شما مراجعه کنند. در نتیجه این قسمت را هرگز فراموش نکنید.

· معرفی بهترین مراکز زیبایی و آرایشی برگ برنده شماست.

بانوان عاشق آرایش و زیبایی هستند و همواره به دنبال راه حلی تا بتوانند از این دغدغه رها شوند و خود را هر روز زیباتر جلوه دهند . اینجاست که طراحی سایت زیبایی و آرایشی میتواند ایده بکری باشد تا بتوانند به این امر دست پیدا کنند. شما می توانید با معرفی بهترین مراکز زیبایی و آرایشی

مرجعی باشید برای کاربرانی که به دنبال این مراکز هستند.

نقد و بررسی کنید.

افراد همیشه عاشق بررسی و مقایسه هستند.شما هم باید این مهم را در برنامه کاری خود قرار دهید و با نقد و بررسی محصولات آرایشی و بهداشتی  مخاطبان خود را آگاه کنید.

معرفی محصولاتی که به تازگی وارد بازار شده اند و بررسی نقاط ضعف و قوت آن ها باعث می شود کاربران احساس بهتری نسب به شما داشته باشند. چراکه به آنها کمک کرده اید تا بتوانند محصول درستی خریداری کنند.

محصولات اورجینال همواره خواهان دارد.

یکی از مواردی که می توانید  به صورت دل خواه انتخاب کنید قسمتی است برای محصولات اورجینال موجود. این محصولات  که می تواند کیفیت بالاتری داشته باشند برای همه اشخاص با هر سلیقه ای می تواند جذاب باشد.

· صبور باشید.

در انتها حتما در نظر داشته باشید که سایت شما برای تبدیل شدن به یک مرجع نیاز به زمان دارد. تداوم در کار و صبر لازمه موفقیت در این حرفه می باشد. شماباید به تمام پیچ و خم هایی که در طول مسیر وجود دارد از بالا نگاهی بیندازید و خود را جای مخاطب بگذارید و ببینید در سایت شما به چه نحوی دوست دارد زمان خود را سپری کند . حتما باید به این نکته توجه داشت برای انجام این امور باید سایت حرفه ای را طراحی کرد و از سالها تجربه نیز سود ببرید تا بتوانید کسب درآمد خوبی نیز داشته باشید.

داشتن یک سایت کافی نیست.!

با توجه به افزایش زیاد سایت های زیبایی و آرایشی رقابت در این زمینه بسیار زیاد است. شما برای داشتن بهترین طراحی سایت زیبایی و آرایشی ، نیاز به وب سایتی دارید که بسیار روان و سطح دسترسی کاربر خیلی راحت باشد تا محیط خوبی را برای شناخت بهتر مسائل تجربه نماید.  همچنین اگر شما بهترین سایت  دنیا را در این زمینه داشته باشید  تا زمانی که کاربران ندانند که همچین مراکز زیبایی و آرایشی وجود دارد هیچ فایده ای ندارد به این منظور شما باید یک سئو خوب داشته باشید و حد المقدور باید در سایت های دیگر تبلیغ نمایید

برای داشتن سرعت بالا و ارائه بهترین سرویس شما باید یک سرور خوب و مناسب با تعداد کاربران روزانه خود داشته  باشید. یک سرور خوب میتواند سرعت و فضای محیط ذخیره سازی مناسبی رابرای کاربران فراهم نماید.برای افزایش رتبه سایت خود در گوگل بهترین راه داشتن سئو مناسب است. برای بهینه کردن  طراحی سایت زیبایی و آرایشی  در این مورد باید از کلمات کلیدی مناسب در مطالب سایت خود استفاده نمایید. هرگز فراموش نکنید که سئو یک بحث کاملا تخصصی است وباید از افراد خبره در این زمینه کمک بگیرید

علاوه بر آن شما نیاز به کارشناسان بسیار قوی و با تجربه نیز هستید تا بتوانند  با یک برنامه ریزی منسجم یک سایت خوب و با مطالب مفید و بروز داشته باشید.قبل تر در مورد ارزش محتوا گفته ایم اما این مورد بقدری حیاتی و مهم است که تصمیم گرفتیم در این قسمت دوباره به آن اشاره کنیم.

البته نقش مدیر نیز قابل چشم پوشی نیست. چراکه اگر مدیریت وظیفه خودرا به خوبی ایفا نکند حتی اگر بهترین وب سایت را نیز داشته باشید نمی تواند از تمام ظرفیت و امکانات به خوبی استفاده کنید.

مطالب مشابه:

طراحی سایت دکوراسیون 

طراحی سایت مد و فشن