طراحی سایت خودرو

طراحی سایت خودرو برای نشان دادن خودرو های تولیدی و به نمایش گذاشتن ان ها طراحی می شوند. در همین راستا با بالا رفتن قدرت اینترنت و تکنولوژی بسیار از افراد و شرکت ها برای نمایش بهتر خودرو های خود از طراحی سایت خودرو  کمک می گیرند.

برخی افراد برای خرید و فروش انلاین و عده ای هم برای چک کردن قیمت ها هم که شده وارد این سایت ها می شوند. برای همین کسانی که در این عرصه فعالیت می کنند. دست به طراحی سایت خودرو میزنند .تا بتوانند محصولات خود را بهتر برای فروش و نمایش بگذارند. و همچنین مشتریان خود را راحتتر پیدا نمایند.

طراحی سایت خودرو هم مانند سایر سایت های خرید و فروش و بازرگانی سبک خاص خود را برای طراحی باید داشته باشند.

طراحی سایت خودرو فقط مختص به افرادی که خرید و فروش خودرو دارند. و یا کمپانی های تولید خودرو نمی باشد. و تمامی افرادی که کارشان  مرتبط با خودرو  است. نظیر مکانیکی ها، تعویض روغنی ها، فروش لوازم یدکی، نمایشگاه ها، قطعه سازان،تایر، موتور و همین طور اسپورت موتور نیز می توانند. اقدام به  طراحی سایت خودرو نمایند.

از این رو تمامی افرادی که با خودرو در ارتباط هستند. برای رسیدن به اهداف خود به اینترنت و طراحی سایت خودرو رو می اوردند. در ادامه این مقاله به ویژگی های مورد نیاز طراحی سایت خودرو و همچنین نکاتی که در پیاده سازی  وب سایت خودرو باید رعایت شود اشاره می شود. باید در نظر داشته باشید که برای یک وب سایت خودرو ، سئوی سایت اهمیت زیادی دارد.

در طراحی سایت خودرو باید به چه نکاتی توجه کرد؟

ظاهر گرافیکی قشنگ و جذاب و متناسب با خدمات تان به طوری که مشتری را جذب سایت و او را متقاعد کند هر گونه فعالیت در حیطه خودرو را در سایت شما انجام دهد.

شما باید در طراحی سایت خودرو خود به این موضوع توجه داشته باشید که سایت شما امکان دسته بندی اتومبیل ها طبق معیارهایی مشابه شرکت سازنده، قیمت ، رنگ، موجود و ناموجود و … را داشته باشد تا کار مشتریانی که به سایت شما وارد می شوند برای یافتن خودرو مورد نظر آسان گردد، توجه به این نکات در رضایت کاربران سایت شما تاثیر بسزایی خواهد داشت.

بخشی تحت عنوان شناسایی خودرو ها و نمایش کامل اطلاعات فنی آن ها باید در سایت شما موجود باشد تا کاربر با مراجعه به ان اطلاعات لازم در مورد خودرو مورد نظر را بدست اورد.

گالری تصاویر اتومبیل ها و نمای داخلی و خارجی آن ها نیز یک نکته بسیار مهم در طراحی سایت خودرو می باشد که به زیبایی سایت شما کمک می کند و باعث می گردد مشتری از حضور در سایت شما لذت ببرد.

طراحی سایت خودرو چه ویژگی هایی دارد؟
فروشگاه اینترنتی و پرداخت آنلاین
نام نویسی و پیش فروش خودرو
ریسپانسیو بودن
امکان نظرسنجی و بحث پیرامون مدل های مختلف خودرو ها
بخشی جهت ذکر واپسین اخبار و اطلاعیه ها درباره خودرو ها
جهت ارائه مقالات آموزشی جهت آشنایی بیشتر با مباحث فنی خودرو
همچنین جهت ارائه و بروزرسانی روزانه قیمت های خودرو
و بخشی برای فروش و ارایه قطعات خودرو
امکان تجربه سه بعدی و مجازی نشستن درون خودرو
برای رساندن مشتری به فروشنده
پنل کاربری
امکان سنجش اتومبیل ها با یکدیگر
قسمت ارتباط با ما
و برای خرید خودرو
شناسایی نمایندگی های موجود در شهرهای گوناگون و نمایش موقعیت آن ها بر روی نقشه
پشتیبانی و وابستگی مشتریان با شما
بخشی برای توضیح شرایط خرید اقساطی

حال به توضیحات این بخش ها به اختصار می پردازیم:

فروشگاه اینترنتی و پرداخت آنلاین مخصوص سایت های جانبی خودرو می باشند .ان هایی که در حوزه فروش لوازم یدکی، اسپورت ماشین و … فعالیت دارند. در این نوع سایت ها شما باید سایتی طراحی کنید که بخش پرداخت آنلاین داشته باشد. تا کاربر پس از انتخاب محصول بتواند هزینه ان را پرداخت کند.

ضمنا برای داشتن درگاه بانکی سایت شما ابتدا باید دارای نماد الکترونیکی اعتماد باشد. در غیر این صورت شما می توانید بخش پرداخت افلاین طراحی کنید تا مشتریان با ارسال رسید پرداختی که از طریق کارت به کارت بدست اوردن پرداخت خود را انجام دهند.

شما در طراحی سایت خودرو می توانید بخشی طراحی کنید .برای انجام پیش ثبت نام و پیش فروش خودرو تا کاربران برای پیش خرید خودرو وارد این بخش گردند. و با دادن اطلاعات درخواستی و پرداخت مبلغ درخواستی برای خودرو ثبت نام انجام دهند.

ریسپانسو بودن یا واکنشگرا بودن

ریسپانسیو بودن و یا واکنش گرا بودن سایت از نظر کاربر سایت بسیار مهم می باشد و اگر کاربری با گوشی موبایل و یا تبلت وارد سایت شما شود و اجزا سایت به درستی به کاربر نشان داده نشود قطعا کاربر سایت شما رو ترک خواهد کرد. پس اولین گام برای طراحی سایت خودرو طراحی ریسپانسیو و یا واکنشگرا می باشد.
این طراحی می تواند با ابزار های طراحی سایت همانند CSS ،BootStrap انجام گردد. شما برای ایجاد بحث و مشارکت کاربران در سایت می توانید .بخشی به عنوان نظر سنجی و یا بخش نظرات  را در طراحی سایت خودرو ایجاد نمایید.

شما در طراحی سایت خودرو خود باید صفحه ای مربوط به اخبار روز صنعت خودرو سازی قرار دهید. که در انجا اخبار جدیدترین بحث های پیرامون صنعت خودرو سازی درج گردد. که این کار باعث جذب کاربر می شود .اگر این مقالات به همراه عکس و ویدیو باشد .

که بسیار بهتر خواهد بود و ممکن است. کسی به وسیله همین ویدیو ها که در جاهای دیگر همانند فضای مجازی پخش شده است .به سایت شما وارد شده و مشتری شما شود.

در طراحی سایت خودرو فقط جنبه مالی برایتان مهم نباشد. شما باید بخشی برای اموزش نیز قرار دهید. تا در انجا به توضیحات بخش های فنی بپردازید و به اموزش رفع ان ها نیز بپردازید .برای اینکار از مقالات دست اول استفاده نمایید .

تا رتبه و امتیاز سایت شما هم بالا رود و اگر در صفحه اول گوگل قرار گیرید. یقینا بازدید از سایت شما بسیار بالا خواهد رفت و این موضوع به رونق کسب و کار شما کمک بسزایی خواهد کرد.

نمونه هایی از بخش های مهم سایت خودرو

یکی از بخش های مهم طراحی سایت خودرو بخش قیمت روز خودرو ها می باشد. که باید همیشه به روز باشد بسیاری از کاربران برای خرید خودرو قیمت ها را دنبال میکنند .و به دنبال یک مرجع خوب می باشند اگر این بخش سایت شما قوی عمل کند می توانند. به افزایش تعداد کاربران سایت شما کمک کند.

شما می توانید در سایت خود برای کسب درامد بیشتر و همچنین تبلیغ بیشتر بخشی برای فروش لوازم یدکی خودرو ها طراحی کنید تا پای افرادی که قصد خرید ماشین هم ندارند. را به سایت خود باز کنید و شاید از این طریق مشتری ترغیب به تعویض ماشین خود شد.

و پس از جوش خوردن معامله شما کمیسیون خود را دریافت کنید. همچنین می توانید از فروشنده ها برای ثبت هر آگهی مبلغی را دریافت کنید. ضمنا شما می توانید با فروختن حق عضویت به کاربران به درامد زایی خود از طریق سایت کمک کنید.

در طراحی سایت خودرو شما باید بخشی به عنوان ارتباط با ما طراحی کنید. و راه های ازتباطی بین خود و کاربران را در ان مشخص کنید. شماره تلفن، ایمیل، ایدی فضای مجازی و … را در این قسمت قرار دهید. این کار باعث بالا رفتن اعتماد مشتری به سایت شما می شود.

شما علاوه بر بخش پیش فروش خودرو باید بخشی برای خرید مستقیم خودرو نیز در طراحی سایت خودرو خود پیاده سازی نمایید. تا کاربرانی که قصد خرید مستقیم خودرو را دارند. چه به صورت نقد و چه اقساط بتوانند به اون بخش مراجعه کرده و از قیمت و امکانات و همینطور مشخصات فنی خودرو مطلع شوند تا در صورت تایید خرید رو انجام دهند.

چگونه یک سایت می تواند بهینه سازی  شده داشته باشیم؟

به غیر از موارد فنی و توضیحاتی درباره فروش، در طراحی سایت خودرو شما باید اصول سئو رارعایت کند. به عنوان مثال تارنما شما باید سرعت لود خوبی داشته باشد و کاربر برای رسیدن به سایت شما وقت زیادی را هدر ندهد که باعث نارضایتی و ترک سایت شما شود .

طراحی سایت شما در ضمن باید در دستگاه های گوناگون با اندازه های صفحه نمایش متفاوت ، به صورت صحیح و متناسب نمایش داده شود .که همان طراحی ریسپانسو و یا واکنش گرا هست که به صورت کامل در بالا توضیح دادیم.

در طراحی سایت خودرو شما باید اصولی را رعایت کرده باشید .تا در نظر موتور های جستجو امتیاز بالایی دریافت کنید .و همچنین در صفحه های ابتدایی گوگل نیز قرار بگیرید. چنین اصول و قواعدی  سئو نام گرفته می شود .و از  اهمیت فوق العاده ای برخوردار هستند .

چرا که عمده کامیابی دسته مجازی کسب و کار شما که همان وب سایت شما است. به پربازدید بودن آن است و عمده بازدید هایی که از تارنما ها صورت می گیرد. از طریق کلیک بر روی نتایج یک جستجو در گوگل صورت می گیرد.

فلذا اگر طراحی سایت خودرو شما این اصول را به خوبی رعایت کرده باشد . با جستجوی عبارتی همانند ” سایت خوردو”، تارنما شما در صفحه اول نتایج گوگل به کاربر نشان داده خواهد شد.

در طراحی سایت خودرو خود از گالری تصاویر و فیلم استفاده کنید.

برای داشتن یک سایت خوب خودرو از تاثیر بالای تصاویر و فیلم ها از ماشین ها بر روی کاربر غافل نشوید. حتما در طراحی سایت خودرو ، یک گالری از تصاویر ایجاد نمایید. و ان را از بهترین عکس های بهترین ماشین های خود از نما ها متفاوت پر کنید.

همچنین با قرار دادن فیلم از ماشین ها و همچنین ازمایش هایی که بر روی ماشین ها انجام می شود. کاربران را به این ماشین ها جذب کنید. اینکار علاوه بر تاثیر بر روی کاربر و جذب ان به ماشین باعث می شود .فروش ماشین تبلیغ شده هم بالا رود که این برای کسب و کار شما بسیار مفید است.

همینطور در این بخش محصولات کمپانی خودروسازی با عکس های متنوع از زوایای گوناگون به اتفاق با توضیحات کامل از امکانات و خاصیت های ظاهری و رفاهی و در ضمن مشخصات فنی اتومبیل به کاربران شناسایی می شود.

چنانچه از طریق توضیحات و معرفی محصول، تمام سوالات یک مشتری پاسخ داده شود و در ضمن معایب و مزایای یک خودرو بطور کامل به مشتری منتقل گردد. و امکان مقایسه خودروها با یکدیگر در تارنما ، می تواند در ترغیب مشتری نسبت به خرید یک اتومبیل گام برداشت .و یا حتی اکثریت مشتریان را نسبت به خرید یک خودرو خاص ترغیب کرد.