طراحی سایت بازرگانی

در بحث طراحی سایت بازرگانی نکته مهمی که وجود دارد این است که برای داشتن یک وب سایت بازرگانی قوی نیازمند کار بر روی سئوی سایت بازرگانی هستید. امروزه فروشگاه های انلاین بسیار خوب وجامعی در ایران مشغول به فعالیت می باشند که میتواند این گفته را اثبات نماید. شما با بهره گیری از طراحی و سئوی سایت بازرگانی می توانید با معرفی روزمه خود و زمینه ای که در آن فعالیت  می کنید. و مدت زمان فعالیت و همچنین موفقیت هایی که در امر بازرگانی داشته اید خود را به مخاطبان بهتر و بیشتر بشناسانید. و وجه تمایز خود با رقیب هایتان را برای مشتری نمایان کنید. باید در نظر داشته باشید که برای یک وب سایت بازرگانی، سئوی سایت اهمیت زیادی دارد.

چرا طراحی سایت بازرگانی ضروری است؟

رقابت بین شرکت های بازرگانی در دنیای مجازی و در دنیای کنونی بسیار زیاد است و پیشرفت روز افزون تکنولوژی، این رقابت جدی تر و پیشرفته تر می گردد. برای عقب نماندن از قافله و بیشتر کردن سهم خود از بازارهای داخلی و خارجی باید هر چه سریع تر به فکر طراحی و سئو سایت بازرگانی باشید. البته فراموش نکنید که طراحی سایت بازرگانی استاندارد سایتی است. که علاوه بر سئو سایت بازرگانی و رتبه خوب در گوگل. حاوی تمامی اطلاعات ضروری که مورد نیاز مخاطبین و علاقمندان کسب و کار است را نیز شامل می گردد.

اگر شما به عنوان صاحب یک کسب و کار این دو آیتم را در وب سایت خود لحاظ نموده باشید باعث افزایش رضایت هر چه بیشتر مشتریان خود خواهید شد و در نهایت بر میزان درآمد خود خواهید افزود. باید این موضوع را بدانید که طراحی و سئوی سایت بازرگانی فرایندی هزینه بر نمی باشد. بلکه کاملا نوعی سرمایه گذاری درازمدت در حوزه کسب و کار شما است. و یکی از ضروری ترین تصمیمات رشد و توسعه کسب و کار در عهد حاضر است. شما با پیاده سازی و طراحی سایت بازرگانی حرفه ای مسیر را برای فعالیت های گسترده تر شرکت بازرگانی خود در بازارهای بزرگ جهانی هموار میکنید. و خود را در معرض دید بسیاری از افراد قرار می دهید چرا که امروزه دنیای اینترنت و تکنولوژی  است. و خیلی از افراد تایم زیادی از زمان خود را به سیر در دنیای مجازی می گذرانند.

 • دسته بندی محصولات وارداتی و صادراتی
  2- محصولات و نحوه استفاده از آنها
  3- نمایش محصولات منتخب
  4- معرفی نمایندگان فروش
  5- ثبت و مدیریت نظر کاربران در مورد محصول
  6- برگزاری قرعه کشی آنلاین

دسته بندی در طراحی سایت بازرگانی:

میتوان گفت مهم ترین بخش در طراحی یک سایت خوب بازرگانی، دسته بندی می باشد زیرا روند پیدا کردن مطلب و محصول مورد نیاز کاربر را سرعت می بخشد. شما می توانید دسته بندی های مختلفی را در طراحی سایت بازرگانی لحاظ کنید. مثلا دسته هایی نظیر پربازدیدترین ها، جدیدترین ها، بخش وارداتی، بخش مقالات و… یا می توانید به طور کلی به دو دسته صادراتی و وارداتی تقسیم نمایید. شما می توانید با بهره گیری از طراحی سایت بازرگانی محصولات خود را به بهترین نحو معرفی نمایید. فراموش نکنید که وب سایت بازرگانی، محدودیت های زمانی و مکانی را برای شما حذف می کند و در واقع مخاطبین شما از هر نقطه ای از این کره خاکی و در هر ساعتی از شبانه روز می توانند از وب سایت بازرگانی شما بازدید نمایند و با محصولات و خدمات شما آشنا شوند.

لازم به ذکر است شما با درج محصولات منتخب یا پرفروش ترین آن ها می توانید کاربران را ترغیب به خرید آن محصولات نمایید. اگر شما دارای نمایندگی هایی در دیگر نقاط کشور هستید. می توانید بخشی را برای معرفی آن محصولات در طراحی سایت بازرگانی خود در نظر بگیرید تا مشتریان شما به نزدیکترین نمایندگی در محل زندگی خود مراجعه نمایند. چرا که شماری از مخاطبان و کاربران شما ترجیح می دهند تا نزدیک ترین نمایندگی و شعبه نزدیک به محل کار یا محل زندگی خود برای انجام امور خود انتخاب کنند. این صفحه از وبسایت می تواند برای انها بسیار مفید و با ارزش باشد. برای سود آوری بیشتر این نکته حائز اهمیت است. که شعبه ها و نمایندگی های فروش را که عملکرد بهتر و تاثیرگذاری بیشتری را دارند در وب سایت معرفی کنید .

استفاده و مدیریت نظر کاربران درباره محصولات :

بازدیدکنندگان این حق را دارند تا در مورد مطالب جامع و کاربردی شما که در وب سایت بازرگانی قرار دارد. اظهار نظر کنند و حتی می توان در صورت تایید مدیریت نظرات خود را در سایت مشاهده کنند. با طراحی سایت بازرگانی شما برای آنها احترام و ارزش قائل می شوید و مخاطبان نیز به طراحی سایت بازرگانی شما وفادار خواهند بود و این می تواند در رونق کسب و کار شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. 

این نکته را در خاطرتان داشته باشید که هیچ تبلیغی بهتر از رضایت مشتری نمی باشد. تحقیقات نشان می دهد که اکثر مصرف کنندگان، یک معامله آنلاین را در صورتی که سوالات و نگرانی های آن ها را پاسخگو نباشد. به سرعت ترک خواهند کرد. این به آن معنی است که اگر شما می خواهید مشتری را جذب کنید. باید به تمامی نظرات و سوالات با سرعت هرچه بیشتر که برایتان امکان پذیر باشد پاسخ دهید یکی از کلید موفقیت در این زمینه می باشد.

ارائه و برنامه ریزی قرعه کشی های مجازی در سایت :

با انتخاب این سرویس می توانید این رویکرد جدید را به شکل شایسته ای در طراحی سایت بازرگانی خود پیاده سازی نمایید. چنین سرویسی باعث می شود که در نهایت کاربران در زمان های مشخص و دوره ای به وبسایت بازرگانی شما سر بزنند و آمار بازدید وب سایت بالا برود‌. البته در طراحی این صفحه از وبسایت باید از تجربه های قبلی استفاده نماییم. تا در نهایت کاربران به وب سایت اعتماد نموده و در قرعه کشی های دوره ای آن شرکت نمایند. علاوه بر امکاناتی که در بالا به آن اشاره شد. برای یک طراحی سایت بازرگانی سطح بالا میتوان قسمت های تازه ای به سایت اضافه کرد تا باعث راحتی کاربر با سایت شود.

وجود کارت های  هدیه برای  مخاطبان اینترنتی:

زمانی که ما برای کاربر و مخاطب احترام قائل شویم آنها نیز آنرا درک می کنند و وفاداری بیشتری نسبت به سایت ما از خود نشان می دهند. برای مثال می توان از این کارتها برای قدردانی از مخاطبان ویژه خود به صورت دوره ای و در زمان های خاص استفاده کرد. با پیاده سازی این طرح می توانیم کاربران را تشویق کنیم که در سایت ثبت نام کنند و اطلاعات بیشتری را در اختیار ما قرار دهند.

اهمیت ارائه آمار و گزارش  به بازدیدکنندگان وب سایت:

اگر مطالب موجود در وب سایت احتیاج به نمایش آمار با شکل های مختلف داشته باشد مانند نمودار و جدول و … این گزینه را انتخاب کنید .

برای طراحی سایت بازرگانی به چه استاندارد هایی باید توجه کرد

برخی از نکات ریز دیگر وجود دارد که به شما در طراحی سایت بازرگانی کمک خواهد کرد. درمورد رزومه کاری خود با جزئیات توضیح بدهید چرا که این قسمت نقش بسزایی در جلب اعتماد مشتریان شما دارد. پس حتما این بخش را با فراست تمام تکمیل نمایید. در طراحی سایت بازرگانی بخشی را برای درج مقالات در نظر بگیرید. همچنین می توانید با درج مهم ترین قوانین و مقررات در زمینه بازرگانی در وب سایت خود، گامی مهم دربالا بردن سیو سایت بازرگانی آشنا کردن کاربران با قوانین حیطه بازرگانی بردارید. وجود این بخش از مقالات خودش به تنهایی موجب بالا رفتن رتبه وب سایت در موتور های جستجوگر مانند گوگل خواهد شد. بطوریکه کاربران با تایپ کلمه کلیدی خود در موتورهای جستجو در اولین نتایج جستجو وب سایت شما را خواهند دید. که این امر باعث افزایش فروش شما هم خواهد شد. همچنین با ارائه تخفیف های منطقی در صورت خرید آنلاین، کاربران بیشتری را به وب سایت خود جذب می کنید چرا که واژه تخفیف همیشه در افزایش فروش اعجازگونه عمل می نماید.

معرفی هیئت مدیره و کارکنان :

معرفی هیئت مدیره و کارکنان در طراحی سایت بازرگانی بسیار لازم و ضروری است. مشتریان و کاربران دوست دارند تا اعضا هیئت مدیره و نفرات دیگر را بشناسند. و حتی روزمه کاری آنان را مطالعه نمایند. حرفه ای بودن شرکت و سازمان خود را با انتخاب این گزینه به کاربرانتان نشان دهید .

معرفی تشکل های صنفی

در سئوی سایت بازرگانی بخشی را مختص به معرفی تشکل های صنفی قرار دهید. با طراحی این صفحه از وب سایت می توانیم صنف های مختلف حوزه های بازرگانی را در کنار هم جمع کنیم تا آن ها را بهتر به کاربران و مخاطبان معرفی کنیم. یقین داشته باشید معرفی دیگر همکارها توسط شما باعث می شود حس بسیار خوبی را در همکاران خود ایجاد کنید و رابطه کاری امن و بهتری را با آنها داشته باشید. در این میان سایت هایی نیز وجود دارند که در زمینه صنعت خاصی فعالیت دارند و تحت عنوان سایت صنعتی شناخته می شوند. در طراحی سایت صنعتی تمام سعی طراح بر این است .تا یک پلتفرم کاملا ویژه و مختص همان صنعت تولید کند.

مشاوره آنلاین

مشاوره در امر بازرگانی چه بصورت حضوری و چه بصورت غیر حضوری ( آنلاین و مجازی) باعث جلب اعتماد بیشتر بازیدکنندگان به کسب و کار شما میگردد. میتوانیم در طراحی سایت بازرگانی برای پیاده سازی این صفحه از تکنیکهای مختلف مشاوره استفاده نماییم. مانند ارائه سرویس آنلاین چت و یا حتی پر نمودن یک فرم ساده یا پیچیده توسط کاربر وب سایت. طراحی این صفحه از وبسایت را فراموش نکنید چرا که به صورت مستقیم تاثیر مثبتی بر روی افزایش درآمد شما خواهد داشت و همچنین موارد مختلفی از قبیل پیدایش محصولات جدید، تنوع بسیار بالای محصولات، عدم آشنایی مشتریان و مصرف کنندگان با کالاهای جدید، رقابت زیاد و نامطلوب تولیدکنندگان، عدم ارتباط بین فروشندگان و مشتریان، را می توان از دلایل برگزاری نمایشگاه و بهره گیری از طراحی سایت نمایشگاهی دانست. در نمایشگاه ها بیشتر به معرفی شرکت ها و  صنف های مختلف می پردازند.

برند سازی

برندسازی یکی از مهمترین مزایای بهره گیری از طراحی سایت بازرگانی می باشد. نام تجاری و پیام شما بیش از یک نام، لوگو و شعار است. نحوه ارتباط با شما در این پیام خلاصه می شود. اینکه شما چه شرکتی هستید؟ چه چیزی ارائه می دهید؟ چرا افراد باید برای انجام کار با شما در ارتباط باشند؟ در این پیام کیفیت محصولات و خدمات شما منعکس می شود. و ارزش شرکت نمایان می شود. و همین امر باعث ایجاد اعتماد به نفس و موفقیت شما می شود. اگر طراحی سایت شما نتواند تمام این موارد را در چند ثاینه به نمایش بگذارد. و نتواند نظر کاربر را به خود جلب کند شانس بازدید از وب سایت کم شده و مشتری بالقوه به سایت دیگری منتقل خواهد شد.

گرافیک جذاب

در هنگام طراحی سایت های بازرگانی باید توجه داشت که طرح گرافیکی باید به شیوه ای جدید و رسمی ارائه شده باشد زیرا زمانی که کاربر به وب سایت مراجعه می کند. باید در کمترین زمان مفیدترین اطلاعات را در مورد فعالیت بازرگانی مورد نظر، دریافت کند. پس یک وب سایت برای جذب مشتری وظایف سنگینی دارد. و موفقیت وب سایت در آن است که به کیفیت طراحی و اصولی بودن ساختار توجه ویژه ای شود.

سرعت دانلود بالا

سرعت دانلود بالا از عواملی بسیار موثر در موفقیت طراحی وب سایت بازرگانی شما می باشد. اگر سرعت بارگذاری وب سایت بالا باشد (سرعت بارگذاری خوب یعنی اینکه سرعت بارگذاری باید زیر 3 ثانیه باشد) کاربران و مخاطبان وب سایت از ورود به وب سایت شما لذت خواهند برد. و سریع تر به آنچه که مدنظرشان هست می رسند. لازم به ذکر است که این کار توسط کارشناسان باید بررسی شود و هرگونه خطا و کم کاری در این زمینه باعث می شود سایت کیفیت لازم را نداشته باشد. و در نتیجه مخاطب را جذب نخواهد کرد. چرا که اگر زمان دانلود طول بکشد کاربر از سایت شما خارج و به وب سایت دیگری مراجعه می کند.

ساختار مناسب و دقیق در طراحی سایت بازرگانی

در طراحی و سئوی سایت بازرگانی باید همه چیز به گونه ای برنامه ریزی شود که کاربران و مخاطبان از اینکه تایم خود را در آن صفحه میگذرانند حس خوب و رضایت بخشی داشته باشند. اگر وب سایت ساختار مناسب و دقیقی نداشته باشد. خیلی راحت مخاطبان خود را از دست می دهد و این نکته  باعث می شود رتبه وب سایت در موتورهای جستجو پایین بیاید. روش های سنتی بازرگانی در حال نابودی است و به سرعت رویکردهای جدید ابداع و جایگزین آن ها می شوند. و وب سایت هایی مثل وب سایت فروشگاهی، پرطرفدارترین ابزاری می باشد که اینترنت مهیا کرده است و همانطور که میدانید دلیل اصلی موفقیت طراحی سایت فروشگاهی، عرضه تسهیلات چندرسانه ای از قبیل گرافیک، متن و صوت می باشد.

ایجاد حس امنیت خرید برای مشتری

نکته ای که در طراحی و سئوی سایت بازرگانی نباید فراموش کنید درج مجوز نماد الکترونیک است. مجوز نماد الکترونیک باعث می شود که امنیت خرید برای مشتریان افزایش پیدا کند. و آنها با آسودگی خاطر بیشتری اقدام به خرید نمایند. نماد اعتماد از سوی مرکز تجارت الکترونیک که زیر نظر وزارت صنعت و معدن است اعطا می گردد. در حال حاضر کلیه وب سایت بازرگانی جهت فعالیت خود باید نماد الکترونیک را دریافت نمایند. مثلا وقتی که مشتریان بخواهند به خرید و فروش ارز بپردازند نکات امنیتی باید رعایت شود در غیر این صورت وب سایت شما بازدید کننده ای نخواهد داشت. همانطور که اشاره شد در عصر تکنولوژی و اینترنت زندگی می کنیم و طراحی سایت صرافی زمانی موفق عمل میکند که تمام نکات امنیتی در آن رعایت شده باشد. اینترنت در ابعاد مختلف زندگی بشر رشد بسیار چشمگیری داشته است. برای عقب نماندن از قافله و بهره مندی از مزایای آن باید وارد دهکده جهانی اینترنت گشت در مورد صرافی ها نیز این صدق می نماید.

بازاریابی آنلاین

طبیعتا شما طراحی سایت بازرگانی خود را در خبرنامه منطقه ای تبلیغ نمی کنید اما در بزرگترین پلت فرم بازاریابی در جهان ( اینترنت) تبلیغ می کنید. تبلیغات در سایت هایی مانند گوگل، بینگ و فیس بوک و غیره انجام میشود. نمایش مشخصات عمومی ضروری است اگر شما می خواهید حضور آنلاین داشته باشید و طراحی و سئوی سایت بازرگانی شما موفق باشد با به اشتراک گذاری محصولات جدید و یا پست های وبلاگ در رسانه ها و شبکه های اجتماعی شما به راحتی می توانید. به صدها و هزاران نفر از مصرف کنندگان بدون هیچ هزینه ای دسترسی پیدا کنید و نکته بسیار حائز اهمیت این است که حریم خصوصی افراد باید در متون مکتوب روزنامه ها حفظ گردد. در دنیای اینترنت و وبسایت های خبری نیز باید رعایت شود. با دنبال کردن این نکته ها مهم بودن طراحی سایت خبری را درک می کنیم. امروزه افراد تمایل چندانی با استفاده از متون کتبی و شیوه های سنتی خبررسانی ندارند. چرا که در روزنامه نگاری و شیوه های سنتی، اخبار با تاخیر بدست مخاطبین می رسد.

چند زبانه بودن

همانطور که می دانید ما در دنیای تکنولوژی زندگی می کنیم و افزایش توسعه روز افزون اینترنت سبب گشته است که بازرگانان به فکر بهره گیری از طراحی وبسایت بازرگانی به صورت چند زبانه برای معرفی خود به جهانیان گردند. چرا که در تبلیغات اینترنتی دیگر چیزی به اسم محدودیت های جغرافیایی و زمانی وجود ندارد. بنابراین بازرگانان میتوانند با بهره گیری از وب سایت چند زبانه سهم خود را از بازارهای جهانی افزایش دهند همچنین در برخی دانشگاههای که در سطح بین المللی فعالیت دارند موارد بالا در طراحی سایت دانشگاهی آنان نیز رعایت شده است. در نهایت برای طراحی و سئوی وب سایت بازرگانی به طور خلاصه نکات زیر را رعایت کنید: سایتی را که طراحی می کنید باید توجه داشته باشید که تمام فاکتور ها و آیتم های موردنظر را در حوزه فعالیت شما داشته باشد و به حداقل ها و استانداردها دقت لازم را داشته باشید. اجرای استراتژی های لازم برای معرفی مزایا و ویژگی های سایت طراحی شده، شناساندن آن به مخاطبان سایت، بهره گیری از بازاریابی اینترنتی، برنامه ریزی صحیح و اصولی در بازاریابی و در نهایت افزیش فروش و بازدید سایت می باشد.

رعایت قواعد درست برنامه نویسی

نکته دیگری که در طراحی و سئوی وب سایت بازرگانی باید به آن توجه فراوان نمایید رعایت اصول درست برنامه نویسی است. بازدیدکنندگان فقط گرافیک صفحه را می بینند در صورتیکه در پشت پرده همه آنها کدهای مربوط به برنامه نویسی وجود دارد. گوگل در سال 2019 به شدت به قواعد صحیح برنامه نویسی در سایت توجه کرده است. وبسایت هایی که از قواعد صحیح برنامه نویسی بهرمند نیستند. در مقابل وبسایت هایی که کاملا قواعد برنامه نویسی را رعایت کرده اند در نتایج جستجو شانس کمتری را دارند.

امروزه بسیاری از افراد هنگامی که از زندگی روزمره و کسل کننده ی خود خسته می شوند. برای رهایی از این خستگی تصمیم می گیرند تا با خانواده و یا به صورت شخصی به مسافرت بروند در گذشته افراد برای پیدا کردن مقصد با ویژگی های دلخواهشان از دوستان و آشنایانشان کمک می گرفتند. باید در نظر داشته باشید که برای طراحی سایت آژانس مسافرتی کمک بزرگی برای مسافران میباشد. حال با پیشرفت تکنولوژی و همه گیر شدن اینترنت کافی است ویژگی های منطقه ی مورد نظرشان را در اینترنت جست و جو کنند. تا به سادگی و به سرعت مناطقی که ویژگی های مورد علاقه یشان را دارد پیدا کنند.