طراحی سایت بازرگانی
مارس 27, 2021
طراحی سایت مدرسه
مارس 27, 2021

طراحی سایت انتشارات

در جوامع امروزی در بیشتر خانه ها کتاب بعنوان یک محصول فرهنگی یافت می گردد. معمولا افراد با در نظر گرفتن علاقه، شغل و مهارت خود مبادرت به خرید و مطالعه کتاب می نمایند. به همین دلیل ناشران کتاب با طیف وسیعی از افراد با سنین مختلف و علایق گوناگون روبرو هستند. که این خود به معنای بازاری گسترده برای فعالیت ناشران و همچنین تلاشی وافر برای پاسخ به این نیازها می باشد. با پیداش تجارت الکترونیک و با طراحی وب مختص انتشارات، اینترنت به یک محیط تاثیرگذار برای تبلیغات و افزایش درآمد صنایع مختلف تبدیل گردید. 

بایستی دانست…

صنعت نشر نیز از این قاعده مستثنی نیست. این صنعت نیز با گذر زمان از فرم سنتی خارج گشته و مکانیسمی مدرن به خود گرفته است. بهره گیری از طراحی سایت انتشارات در این زمینه نقش مهمی را ایفا می کند. چنانچه وب سایت، دیزاین خوبی داشته باشد و اصول سئو در پیاده سازی آن رعایت گردد به راحتی می تواند سبب افزایش کسب و کار  شما گردد.

همانطور که می دانید با در اختیار داشتن فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی مختلف و پیشرفته، امکان برقراری سریع ارتباط و تبادل سریع اطلاعات بیش از پیش فراهم گردیده است. افراد در هر کجا که باشند می توانند آخرین اطلاعات مورد نیاز خود را در هر زمینه ای دریافت کنند.

 فناوری اطلاعات با شتاب خیره کننده ای در حال رشد و توسعه است. بنابراین ناشران نیز می توانند با بهره گیری از طراحی سایت انتشارات رونقی اساسی درکسب و کار خود ایجاد نمایند. باید درنظر داشته باشید که برای یک وب سایت انتشارات، سئوی سایت اهمیت زیادی دارد.

دلایل موفقیت سایت انتشارات

یکی از اسرار موفقیت ناشران همسو شدن با تکنولوژی روز دنیا و ورود به عرصه دنیای اینترنت است. ناشران با بهره گیره از طراحی سایت انتشارات میتوانند نشریات و محصولات خود را به روش نوین در اختیار متقاضیان قرار دهند. دومین پارامتری که حتما در طراحی سایت انتشارات باید به آن دقت کنند مبحث سئو و بهینه سازی برای موتورهای جستجو نظیر گوگل است. 

این بهینه سازی صرفا با رعایت اصول و استانداردهای سئو میسر می گردد. چرا که برای بهره گیری از بازاریابی اینترنتی ابتدا لازم است که وب سایت انتشارات شما دیده شود. تا تعداد بازدیدکنندگان از وب سایت شما بالا رود. با توجه به کاهش علاقه مردم به خرید و مطالعه نسخه چاپی کتب ناشران، با بهره گیری از همین دو نکته به ظاهر ساده وب سایت انتشارات می توانید در دنیای اینترنت و تکنولوژی تا حد زیادی به موفقیت دست یابید.

مزایای بهره گیری از طراحی سایت انتشارات:
برند سازی

وب سایت انتشارات اگر به خوبی طراحی گردیده باشد علاوه بر شناخته شدن شما می تواند. در بازدیدکنندگان شما احساس خوبی را ایجاد نماید و سبب گردد که با تمایل بیشتری به سمت کتب منتشر شده شما آید. همانطورکه میدانید برندسازی در تبلیغات جایگاه ویژه ای دارد چرا که سبب تثبیت شما در ذهن مشتری می گردد. 

یکی از مزایای وب سایت انتشارات همین است که باعث می شود برند شما در ذهن مشتری پررنگ تر گردد. نباید فراموش کنید که وب سایت انتشارات شما هویت مجازی شما می باشد. بنابراین باید دقت نمایید که اطلاعات صحیح و به روز در وب سایت انتشارات قرار دهید. این امر سبب همراهی بیشتر کاربران با شما میگردد.

دسترسی آسان

شما می توانید با بهره گیری از طراحی وب سایت انتشارات نقش بسزایی را در کاهش اشتباهات و خطاهای انسانی و ارتقاء سرعت عرضه خدمات و سرویس دهی  گردید. افزون بر این میتواند منجر به افزایش دسترسی آسان مشتریان، افزایش سرعت و دقت در تصمیم گیری مشتریان و در نتیجه افزایش رضایتمندی و وفاداری آنها گردد. در واقع وب سایت انتشارات می تواند سبب کارایی و بهره وری شود.

تسهیل ارتباط ناشران و خریداران کتاب

همانطور که می دانید امروزه کمتر جوانی را می توان یافت که به اینترنت و خرید های اینترنتی تمایل نداشته باشد. جوانان معمولا زمان زیادی از وقت خود را صرف چرخیدن در اینترنت و موتورهای جستجوگر می کنند. ناشران باید این را یک فرصت تلقی نمایند. و با طراحی سایت انتشارات خود و قرار گیری کتاب های الکترونیکی، سبب ارتقاء و رشد فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین افراد جامعه گردند. در واقع وب سایت انتشارات سبب تسهیل ارتباط ناشران با علاقمندان و خریداران  کتاب میگردند.

صرفه جویی در وقت و زمان دوستداران کتاب

ممکن است برای شما هم روی دهد که بعد از صرف زمان و هزینه زیاد موفق به یافتن کتاب مدنظر خود در کتابفروشی ها نمی شوید. ناشران به راحتی می توانند با طراحی وب سایت انتشارات گامی بلند در حل این مشکل بردارند. ناشرانی که در پی کسب درآمد از فضای مجازی هستند، قصد معرفی کتب خود را در دنیای مجازی دارند. و یا می خواهند افرادی را که در دنیای اینترنت در پی کتابی خاص به ویژه کتب انتشارات هستند، به راحتی شما را پیدا نمایند. از این رو داشتن یک وب سایت انتشارات برای شما بسیار لازم و ضروری می باشد.

ارائه کتب الکترونیکی

از آن جایی که این ابزار نقش کتابخانه دیجیتالی را در زندگی امروزی ایفا می کنند. و همچنین معضل کمبود فضا در زندگی آپارتمان نشینی کنونی سبب شده است که دیگر تمایل افراد به استفاده از نسخه چاپی کتاب و مجلات کمتر شود.

 ناشران برای اینکه همگام با تغییرات روز دنیا پیش بروند لازم است که اقدام به طراحی سایت انتشارات نمایند. تا هم از طریق آن آثار خود را معرفی نمایند. و هم با فراهم کردن نسخه الکترونیک از کتب خود گامی مهم در راستای افزایش فروش و درآمد خود بردارند.

اثرات اقتصادی

اثر مثبت بهره گیری از طراحی سایت انتشارات؛ کاهش هزینه های تردد شهری، افزایش سرمایه گذاری در نتیجه گسترش ارتباطات جهانی. صرفه جویی در مصرف سوخت های محدود و تسهیل انجام امور اقتصادی از معدود پیامدهای اقتصادی وب سایت انتشارات است.

اثرات اجتماعی

بهره گیری از طراحی سایت انتشارات را میتوان کاهش زمان اتلاف شده عرضه بهتر خدمات، نظرسنجی آنلاین، توزیع عادلانه امکانات، جلوگیری از آلودگی محیط زیست، افزایش اشتغال و بهبود مدیریت پایدار شهری از اثرات اجتماعی بلافصل  آن دانست. اینترنت علاوه بر اینکه منبع بزرگ اطلاعات است کاربردهای فروان دیگری نیز دارد. ناشران با طراحی وب سایت انتشارات خود می تو انند بازاریابی را با کمترین هزینه برای انتشارات خود براحتی انجام دهند.

مهمترین اثر فرهنگی وب سایت انتشارات، اطلاع رسانی سریع و ایجاد نوعی جهانگردی می باشد، با کمک به دسترسی آسان افراد به کتب، نقش بسزایی را در افزایش رفاه و ارتقاء  فرهنگ ایفا می کند. معمولا نکاتی را باید در طراحی سایت انتشارات برای بهبود عملکرد و افزایش درآمد حرفه ای خود و همچنین قدمی بزرگ  در راستای برندینگ کردن نام تجاری انتشارات خود باید مدنظر قرار داد که عبارتند از:

دسته بندی موضوعی

با بهره گیری از طراحی سایت انتشارات شما می توانید براساس موضوع کتاب آنها را رده بندی نمایید. این کار افزون بر این که متقاضی قادر خواهد بود با سهولت بیشتری کتاب هایی با موضوع مشابه را با هم بسنجد منجر به کاهش اتلاف وقت و افزایش رضایتمندی کاربران نیز میگردد. این موضوعات میتواند شامل ژئوفیزیک، روانشناسی، تاریخی، ادبیات، شعر و داستان های کودکانه و… باشد.

معرفی کتب پرفروش

در طراحی سایت انتشارات پنلی را مختص پرفروشترین کتابها قرار دهید. با این راهکار بظاهر ساده شما می توانید به راحتی سبب جذب مخاطب و در نتیجه افزایش فروش گردید.

اعلام برنامه نمایشگاه ها

شما با بهره گیری از طراحی سایت انتشارات و با طراحی سایت نمایشگاهی می توانید. تمام برنامه های نمایشگاه را به سمع و نظر مخاطبان خود بدون محدودیت زمانی و مکانی برسانید. چرا که نمایشگاه ها برای ناشران فرصت طلایی تلقی می گردد.زیرا که از طریق آن می توانند باعث معرفی کار و افزایش فروش گردد. بنابراین ناشران می توانند در طراحی سایت انتشارات قسمتی از سایت خود را که کاربران زیادی را به خود جذب می کنند. اطلاعات دقیقی از قبیل تاریخ، ساعات برگزاری، آدرس محل برگزاری، شماره و محل غرفه را در اختیار بازدیدکنندگان  وب سایت انتشارات خود قرار دهند.

 همانطور که اشاره شد علیرغم اهمیت بالای کتاب و نقشی که می تواند در بالا بردن دانش و ارتقاء کیفیت زندگی افراد ایفا کند. در کشور ما  استقبال زیادی از آن به عمل نمی آید. بالا رفتن قیمت و همچنین عدم دسترسی به کتاب فروشی ها از مشکلاتی هستند که حتی دوستدارن و علاقمندان کتاب با آن روبرو هستند. بهره گیری از فناوری اطلاعات و طراحی سایت انتشارات میتواند در این زمینه بسیار موثر باشد.

فروش آنلاین

همانطور که میدانید یکی از مزیت های فروش اینترنتی و آنلاین این است. که فرآیند خرید برای کاربران وب سایت انتشارات تسهیل و جذاب تر می گردد. نباید فراموش کرد که تعداد قابل توجهی از کاربران بخاطر مشغله های زندگی از قبیل شغلی، جسمی و مکانی، امکان مراجعه حضوری به کتاب فروشی ها را ندارند. ناشران می توانند در طراحی سایت انتشارات با قرار دادن پنل فروش آنلاین امر خرید کتاب را برای دوستداران کتاب تسهیل و خوشایند نمایند. در واقع وب سایت انتشارات شما می تواند. نقش یک فروشگاه اینترنتی کوچک را برای شما بازی کند، فروشگاهی که برای ایجاد آن نیازی به هزینه های هنگفت ندارید.

خلاصه کتاب

شاید خود شما هم جزء آن دسته از افراد باشید که دوست دارید قبل از خرید کتاب، در رابطه با آن کمی اطلاعات داشته باشید. در واقع، نام نگارنده و مترجم کتاب و مطالعه بخش های ابتدایی کتاب می تواند در تصمیم گیری برای خرید آن بسیار مثمر ثمر باشد. بنابراین بهتر است که ناشران در طراحی سایت انتشارات خود بخشی از وب سایت را مختص قسمتی از کتب و امکان دانلود آن ها باشد. با همین راهکار ساده شما می توانید تعداد بیشتری از بازدیدکنندگان وب سایت را به مشتری مبدل نمایید.

فروش و ارسال به خارج از کشور

همانطور که میدانید سرانه مطالعه در کشورهای همچون اروپا و آمریکا بسیار بالاست. شما می توانید در وب سایت انتشارات خود بخشی را برای فروش و ارسال به خارج از کشور تعیین نمایید. تا علاقمندان به کتب فارسی در این کشورها بتوانند از کتب شما بهره مند گردند. در واقع ناشران با بهره گیری از طراحی سایت انتشارات خود می توانند با از بین بردن محدودیت جغرافیایی فروش و درآمد خود را افزایش دهند.

ارائه نسخه کتاب ها

همانطور که میدانید پیشرفت فناوری اطلاعات تا حدودی منجر به کاهش علاقمندی به مطالعه نسخه های چاپی در بین مردم گردیده است. و بیشتر افراد تمایل دارند که فایل pdf کتاب را بر روی موبایل و تبلت خود بارگزاری نمایند. و در اوقات فراغت خود به مطالعه کتاب مد نظر بپردازنند. ناشران می توانند با پیاده سازی و طراحی سایت انتشارات خود فایل های pdf کتب خود را  بصورت آنلاین به فروش برسانند. همان طور که گفته شد بخاطر این که با بهره گیری از سایت انتشارات متقاضیان شما مختص به یک منطقه خاص نخواهند بود. و از هر نقطه کشور و از هر جایی از جهان می توانند برای دریافت نسخه pdf کتب شما اقدام نمایند.

اعلام اخبار دنیای کتاب

حتما بخشی در طراحی سایت انتشارات به اخبار  اختصاص دهید. شما میتوانید اخبار و اطلاعاتی را درمورد کتاب و نویسندگان برجسته ایران و جهان را در وب سایت انتشارات خود قرار دهید. این کار تاثیر مثبتی بر سئو سایت شما و در نتیجه ارتقاء رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو میگذارد.

فراهم کردن امکان عضویت

شما می توانید در طراحی سایت انتشارات خود امکان عضویت کاربرانی را که از وب سایت شما بازدید می کنند را میسر نمایید. همچنین اگر اعضا تمایل داشتند می توانید از طریق پیامک یا ایمیل عناوین جدیدترین کتب خود را به آن ها اطلاع دهید. علاوه بر این، با اختصاص بخشی از طراحی سایت انتشارات به ثبت پیشنهادات و انتقادات، کاربران و مشتریان می توانند نظرات خود را به سمع و نظر نویسندگان و مترجمان برسانند. 

برگزاری طرح های تشویقی

ناشران برای تشویق کاربران خود به خرید می توانند طرح های از قبیل تخفیف خرید آنلاین استفاده نمایند. چرا که واژه تخفیف تدایی گر ارزان تر بودن است. هر چند که میزان تخفیفی که شما اختصاص داده اید ممکن است ناچیز باشد.

امکانات وب سایت انتشارات

فروش آنلاین کتاب

فروش آنلاین کتاب های PDF

اطلاعاتی در مورد کتب  و تاریخ انتشار آنها

اخبار در مورد نویسنده های معروف و بیوگرافی آن ها

تسهیل بازاریابی برای کتب

نشر گزیده ای از کتب برای جذب متقاضی

نشر مقالات لاتین و درخواست همکاری از مترجمین برای نشر نسخه فارسی

مراکز توزیع کتاب

ناشران می توانند پنلی را در طراحی سایت انتشارات خود به معرفی مراکز پخش و کتابفروشی هایی که با آن ها کار می کنند و کار توزیع محصولات آنها را انجام می دهند اختصاص دهید.  این کار علاوه بر افزایش محبوبیت و شهرت  کسب و کار انتشاراتی آن ها سبب افزایش درآمدشان نیز می گردد.

واکنش گرا بودن

افزون بر این باید وب سایت شما به نحوی طراحی شده باشد که واکنش گرا باشد. چرا که وقتی وب سایت شما ریسپانسیو باشد کاربر آزادی عمل بیشتری دارد که با ابزارهای مختلفی از قبیل موبایل و تبلت بتواند از مطالب شما بهره مند گردد. همین مزیت سبب افزایش بازدید از وب سایت شما و در نتیجه ارتقاء رتبه وب سایت انتشارات تان در مورتوهای جستجو می گردد.

کتاب های صوتی و تصویری

در طراحی سایت انتشارات می توانید بخشی را به دانلود کتاب های صوتی و تصویری اختصاص دهید تا دوستداران کتاب بتوانند کتب صوتی مورد نظر خود را دانلود و در هر برهه زمانی و مکانی به راحتی به آن گوش فرا دهند. با استفاده از کتاب های صوتی افراد براحتی می توانند زمان های مرده خود را زنده نمایند.

نتیجه گیری

همانطور که می دانید کتاب می تواند نقش بسزایی در رشد حیات اجتماعی داشته باشد. کتاب می تواند به مواردی از قبیل افزایش آرامش و کاهش استرس در زندگی روزمره، تقویت ذهن و حفاظت از آن، تحریک ذهنی و پیشگیری از آلزایمر، داشتن خواب راحت، مقابله با افسردگی با مطالعه کتاب های خودیاری، افزایش آگاهی، گسترش دایره لغات، تقویت مهارت تفکر تحلیل، بهبود مهارت نوشتن و… اشاره نمود. در واقع مطالعه کتاب یک سرگرمی رایگان برای زندگی با کیفیت تر است. ناشران می توانند با بهره گیری از طراحی سایت انتشارات کمکی چشمگیر در رشد حیات اجتماعی بنمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.