طراحی سایت رستوران
مارس 27, 2021
طراحی سایت دانشگاهی
مارس 27, 2021

طراحی سایت دانلود

وب سایت های دانلود دو دسته هستند:

وب سایت های دانلودی رایگان: هدف این وب سایت ها افزایش تعداد بازدید کنندگان و کاربران وب سایت است. همان طور که می دانید .اکثر شرکت های موفق به دنبال سایت های پر طرفدار و پر بازدید می گردند.تا از تبلیغات در فضای مجازی و اینترنت نیز بهره بگیرند.

در واقع هدف این شرکت ها قوی ظاهر شدن در عرصه رقابت و در نتیجه پیشی گرفتن از  رقیبان می باشد. بنابراین این گونه وب سایت های دانلود با افزایش بازدید کنندگان خود  به راحتی نظر این شرکت های موفق را به خود جلب کرده. و  کارهای تبلیغات این شرکت ها را به عهده می گیرند. طراحی سایت دانلود در این گونه وب سایت ها باید به نحوی  باشد. که بیشترین بازدید کننده را جذب نماید.

وب سایت های دانلودی که لینک های دانلود را می فروشند: این وب سایت ها از طریق فروش لینک های دانلود کسب درآمد می نمایند. اغلب این وب سایت های دانلود در ازای دریافت مبلغ ناچیزی از کاربران لینک فایل های مورد نیاز آن ها را در اختیارشان قرار می دهند. بنابراین نکته حائز اهمیت در مورد طراحی سایت .دانلود در این نوع وب سایت ها رعایت نکات امنیتی می باشد. تا کاربر با اطمینان خاطر بیشتری اقدام خرید نماید.
ویژگی های یک وب سایت دانلود موفق

سرعت لود شدن صفحات

وقت طلاست برای وقت کاربران خود ارزش قایل شوید. سرعت لود شدن صفحات یکی از عوامل مهم در طراحی سایت دانلود حرفه ای است. هرچه سرعت باز شدن و بالا آمدن سایت بیشتر باشد.کاربران بیشتری می توانید به خود جذب کند.

تجربه ثابت کرده اگر سرعت لود صفحات وب سایت شما پایین باشید .در چند ثانیه اول حدود 5 تا 6 درصد کاربران صفحه از وب سایت شما خارج می شوند. و صفحه را می بندند. که  این یک امتیاز منفی برای وب سایت شما محسوب می گردد. و به راحتی روی سئو وب سایت شما تاثیر می گذارد. باید در نظر داشته باشید که برای یک وب سایت دانلود ، سئوی سایت اهمیت زیادی دارد.

حجم هاست مناسب

در طراحی سایت دانلود حرفه ای باید به حجم هاست توجه ویژه ای داشت. از آن­جایی که سایت های دانلود آرشیو بزرگی از فیلم ها، عکس ها، موسیقی ها و … هستند. نیاز به حجم هاست بیشتری نسبت به سایر سایت ها است.مدیران سایت های دانلود زمانی می توانند به موفقیت برسند. که در طراحی سایت دانلود از هاست مناسبی استفاده نموده باشند. شما می توانید به کمک شرکت ما مناسب ترین هاست را در طراحی سایت دانلود خود انتخاب نماید. اگر وب سایت دانلود شما از هاست مناسبی برخوردار باشد. شما دیگر نگران افزایش حجم فایل هایتان نیستید. و مجبور به حذف فایل های قدیمی تر نخواهید گشت.

آپتایم بودن وب سایت

طراحی سایت دانلود برای یک وب سایت دانلود حرفه ای باید به گونه ای باشد .که آن وب سایت همیشه در دسترس کاربران باشد و کاربران بتوانند .در هر زمان از شبانه روز از این وب سایت استفاده نمایند.منظور از آپتایم بودن این است که وب سایت شما همیشه و به شکل دائمی در دسترس باشد. این عامل در افزایش بازدید و فروش وب سایت شما بسیار حائز اهمیت است. اگر وب سایت شما در  24 ساعت شبانه روز حتی یک یا دو ساعت در دسترس نباشد ، کاربران و خریدارن زیادی را از دست خواهید داد.

دانلود راحت

مراحل دانلود نباید خیلی زیاد باشد. این امر در طراحی سایت دانلود بسیار اهمیت دارد. کابران سایت شما باید بتوانند به راحتی و با گذراندن 2 یا نهایتا 3 مرحله لینک دانلود را به دست آورند. همچنین ، شما با قرار دادن لینک ثبت نام در وب سایت خود می توانید. کاربران خود را مجاب کنید تا برای راحت تر طی کردن مسیر دانلود در سایت شما ثبت نام نمایند.معمولا زمانی که کاربران ثبت نام انجام می دهند. با گذراندن تنها یک مرحله می توانند. به لینک دانلود دست یابند.

سیستم جستجوی پیشرفته و ساده

هر سایتی از هر دسته ای که باشد. حتما به یک سیستم جستجو نیاز دارد. با توجه به حجم زیاد فایل های دانلودی موجود در وب سایت های دانلود در طراحی سایت دانلود این سیستم های جستجو به کاربران کمک می کند. تا با سرچ کردن اسم فایل مورد نظرشان در کمتر از چند ثانیه محصول مد نظر خود را پیدا نمایند.

سیستم جستجوی پیشرفته نیز به کاربران اجازه می دهد .تا با وارد کردن جزییات بیشتر در این سیستم از نتایج دقیق تری بهره ببرند. پس حتما از طراح سایت خود بخواهید تا در طراحی سایت دانلود یک سیستم جستجوی عالی طراحی نماید.

بهینه سازی سایت های دانلود

یکی از عوامل مهم تاثیر گذار بر موفقیت سایت دانلود شما که در طراحی سایت دانلود حرفه ای باید حتما مد نظر قرار داد. بهینه سازی یا Seo سایت شما است. با بهینه سازی، وب سایت شما در صفحه اول گوگل نمایش داده می شود. تحقیقات نشان داده، کاربران گوگل اغلب از وب سایت های موجود در صفحه اول گوگل استفاده می نمایند.

 

امنیت وب سایت

یکی از عوامل بسیار مهم در طراحی سایت دانلود برای آن دسته از وب سایت های دانلودی که  از طریق فروش فایل های دانلودی کسب درآمد می نمایند امنیت وب سایت است.  این گونه وب سایت ها برای این که بتوانند اعتماد کاربران خود را به دست آورند باید حتما امنیت وب سایت خود را تضمین نمایند.

مدیریت آسان وب سایت

برای داشتن یک وب سایت زنده و به روز شما باید به طور مرتب مطالب و محصولات جدید را در وب سایت خود قرار دهید. به روز بودن وب سایت منجر به  افزایش تعداد بازدید کنندگان وب سایت شما می گردد.در طراحی سایت دانلود امکاناتی در پنل مدیریتی وب سایت قرار داده می شود. که مدیریت وب سایت را برای شما آسان می نماید.

محتوای سایت دانلود

هرچه موضوعات و محتوای سایت دانلود شما بیشتر باشد امکان جذب بازدید کنندگان با سلایق مختلف هم افزایش می باید. و به تبع آن آمار بازدید سایت شما نیز بالا می رود. شما می توانید در سایت دانلود خود فایل های متنوعی از قبیل آموزشی، نرم افزار، مقالات، اپلیکیشن ها،کتاب، فیلم، موسیقی، عکس ها، کنسول های بازی، کسب و کار و … را جهت استفاده کاربران برای دانلود قرار دهید.

دسته بندی فایل ها

در طراحی سایت دانلود حتما بخشی را به دسته بندی فایل ها اختصاص دهید. تا بتوانید  فایل های موجود در وب سایت را بر اساس موضوع آن ها، کاملا تفکیک و دسته بندی نمایید. این امر باعث سازماندهی سایت شما شده و کاربران راحت تر می توانند مطالب مورد نظرشان را بیابند.

 

 

در طراحی سایت دانلود حرفه ای  در کنار این دسته بندی ها می توان. بخش نمایش منتخب ها را نیز طراحی نمود تا کاربران بتوانند از طریق این بخش به رده بندی  جدیدی مانند جدیدترین ها، پر بازدید ترین ها، گرانترین ها، ارزانترین ها، محبوب ترین ها و …. دست پیدا نمایند.

سیستم تبلیغات

همان طور که در جستار های قبلی اشاره شد .هدف برخی از سایت های دانلود جذب شرکت های مختلف برای تبلیغ است. در این نوع وب سایت ها ،  طراحی سیستم تبلیغات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. و این سیستم  به صورت جامع و کامل در طراحی سایت دانلود پیاده سازی گردد. تا بتوان از انواع رویکردهای  تبلیغاتی نظیر بنری، لینک باکس، ، تبلیغات ویدئویی و … استفاده نمود.

صفحه راهنما

در طراحی سایت دانلود لحاظ کردن صفحه راهنما می تواند به کاربرانی که تازه عضو وب سایت شما می شوند  کمک نماید تا بتوانند به راحتی از سایت شما فایل های مورد نظر خود را دانلود کنند. بنابراین ، طراحی ویژه و زیبای صفحه راهنما  به افزایش تعداد کاربران وب سایت شما کمک شایانی می کند.

گرافیک مناسب

زمانی که کاربران وارد سایت می شوند. اولین چیزی که آن ها را جذب خود خواهد .نمود گرافیک وب سایت است . پس یکی از نکات کلیدی در طراحی سایت دانلود پیاده سازی یک گرافیک قوی و جذاب می باشد. بنابراین ، باید  به روانشناسی رنگ ها توجه وافر نمود معمولا کاربران از رنگ ها زننده و شلوغ گریزانند.

همچنین،  باید در انتخاب رنگ بک گراند و جستار سایت بسیار دقت کرد. در بهترین حالت باید این دو رنگ در تضاد هم باشند. تا کاربران به راحتی بتوانند از مطالب سایت استفاده نمایند.

نام دامنه

در طراحی سایت دانلود، انتخاب نام دامنه از اهمیت بسیار زیادی برخودار  است. این نام باید به خوبی بیانگر  کسب و کار شما باشد. معمولا شرکت های باسابقه از نام خود به عنوان نام دامنه استفاده می کنند. که این خود سبب می گردد کاربران راحت تر بتوانند وب سایت شما را پیدا نمایند.

بخش ارتباط با مدیریت

بخش ارتباط با مدیرت برای کاربران امید بخش می تواند باشد. اغلب کاربران به وب سایت هایی که می توانند. با مدیریت آن ارتباط برقرار کنند بیشتر اعتماد کرده. و این امر منجر به افزایش تعداد بازدید کنندگان آن ها می شود.برای درک بهتر این مسئله بهتر است ل.حظه ای خود را جای کاربران بگذاریم. فرض کنید  دنبال فایلی برای دانلود هستیم و این فایل را در یک وب سایت دانلود می یابیم. برای دانلود این فایل باید هزینه ای پرداخت شود.

احتمالا شما قبل از پرداخت هزینه می خواهید .از محتوای فایل به طور دقیق آگاهی پیدا کنید. و برای این امر نیاز دارید با مدیریت در ارتباط باشید. گاه هم ممکنه در ادامه دانلود به مشکل بر بخورید. برای حل آن نیاز دارید تا آن مشکل را با مدیریت مطرح کنید. و حتما دنبال بخش ارتباط با مدیریت می گردید.شما با لحاظ کردن این بخش در طراحی سایت دانلود خود می توانید. از مشکلات کاربران خود نیز آگاه شوید و از این طریق وب سایت خود را ارتقا دهید.

صفحه قوانین و مقررات سایت

ایجاد این صفحه به کاربران اجازه می دهد. تا با قوانین وب سایت شما آشنا شوند. اگر در طراحی سایت دانلود شما صفحه ثبت نام طراحی شده است. طراحی یک صفحه قوانین و مقررات برای وب سایت شما الزامی است.

همچنین ، اگر وب سایت دانلود شما با فروش فایل های دانلود کسب درآمد می کند. درج صفحه قوانین به کاربران این امکان را می دهد. که بدانند در صورت پرداخت هزینه چه خدماتی را دریافت می کنند. و آیا در صورت عدم موفقیت ارسال امکان برگشت پولشان وجود دارد یا خیر  و موضوعاتی از این دست.

در بسیاری از سایت ها دیده شده که ارسال پیام های متعدد و اسپم ها ، کاربران را خسته کرده و آمار بازدید کنندگاه را به شدت کاهش داده است. برای جلوگیری از ارسال پی در پی پیام ها و اسپم ها شما حتما باید از Captcha در طراحی سایت دانلود خود بهره بگیرید.

استفاده از نام های مناسب برای منو ها و لینک ها

استفاده از نام های مشخص و استاندارد برای منوها و لینک های وب سایت شما، به وب سایت شما ظاهری حرفه ای می بخشد. و به کاربران وب سایت شما حس خوبی را هدیه می دهد. تجربه ما نشان می دهد که کاربران بیشتر تمایل دارند. از وب سایت هایی بازدید نمایند که می توانند. درک بهتری از منو ها و لینک های آن وب سایت داشته باشند.

امکان نشر و گسترش وب سایت شما در شبکه اجتماعی

امروزه شبکه های اجتماعی نقش موثری در تبادل اطلاعات و معرفی وب سایت شما به دیگران ایفا می کنند. شرکت ما در طراحی سایت دانلود بخشی را طراحی می کند تا کاربران شما بتوانند از طریق آن کلیپ ها یا فایل های جذاب را برای دانلود به دوستان خود در شبکه های اجتماعی معرفی نمایند. در نتیجه شما باز با افزایش تعداد بازدیدکنندگان مواجه خواهید گشت.

 

درج نظر در پایان هر مطلب

در طراحی سایت دانلود شما در انتهای هر مطلب گزینه ای طراحی می شود. تا کاربران بتوانند نظرات خود را درباره محتوای نوشته شده بیان نمایند. با این کار شما  بیانگر این است .که برای کاربران خود ارزش قائل بوده و نظراتشان برای شما ارزشمند است.این موضوع در مورد وب سایت های دانلودی که قصد فروش فایل های دانلود را دارند. بسیار حائز اهمیت است. اکثر کاربران دوست دارند .پول خود را بابت فایل های خوب خرج کنند. و از آن جایی که خرید از این گونه وب سایت های دانلود درواقع یک خرید اینترنتی است.

 

کاربران نمی توانند از نزدیک فایل ها را بررسی نمایند. پس به دنبال راهکار دیگری می گردند. و آن راه کار چیزی نیست جز استفاده از نظرات کاربرانی که قبلا آن فایل را تهیه نموده اند. کاربرانی که حساسیت ویژه ای به این قضیه دارند. معمولا به نظرات کاربران دیگر بسیار توجه می کنند. و اغلب از وب سایت ها ی دانلودی خرید می کنند که کاربران امکان ثبت نظر در آن  را داشته باشند.

سازگاری وب سایت با مرورگر ها

تعداد مرورگرهای اینترنت روز به روز در حال افزایش است( ازجمله مرور گرهای google chrome، firefox، Opera و …) در طراحی سایت دانلود حرفه ای باید این مقوله را حتما مد نظر قرار داد.    وب سایت های دانلود را  باید طوری طراحی نمود که با هر مرورگری سازگار باشند و توسط هر مرور گری باز شوند.

اگر در طراحی سایت دانلود تمام نکات بالا رعایت شود شک نداشته باشید که می توانید از طریق این وب سایت دانلود بیشترین درآمد را کسب کنید. حتما شما متوجه شده اید. که برای داشتن یک وب سایت دانلود حرفه ای باید به نکات بسیاری توجه کرد. شاید این کار به نظرتان سخت و غیر ممکن باشد. اما نگران نباشید طراحان حرفه ای شرکت ما تلاش خواهند نمود . تا با طراحی سایت دانلود حرفه ای  بهترین ها را به شما هدیه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.