طراحی سایت انتشارات
مارس 27, 2021
طراحی سایت املاک
مارس 27, 2021

طراحی سایت مدرسه

در این مقاله میخواهیم به طراحی سایت مدرسه بپردازیم. بحث آموزش در همه ی کشورها اهمیت بسیار زیادی دارد و این امر تنها مختص به ایران نیست. این اهمیت آنقدر زیاد شده که حتی گاهی افراد در سایت ها و بصورت اینترنتی به دنبال مدرسه مناسب برای فرزندان خود می گردند. و درصدد هستند که بصورت اینترنتی بهترین محل برای تحصیل فرزندان را بیابند تا اطمینان حاصل کنند که هزینه هایی که برای این مهم انجام می دهند به هدر نرود. بنابراين این افراد بنا به دلایلی همچون کمبود وقت و یا امکان نداشتن بررسی حضوری همه ی مدارس. به بررسی اینترنتی و وب سایت های مدارس می پردازند. و با پیدا کردن سایت مدرسه موردنظر خود، مدرسه ایده آل خود را پیدا می کنند. و با توجه به آن به پیش داوری می پردازند که حتما آن مدرسه هم همانند سایتش نیز ایده آل است. پس حتما طراحی سایت مدرسه یک نیاز مبرم است. باید در نظر داشته باشید که برای یک وب سایت مدرسه، سئوی سایت اهمیت زیادی دارد.

فواید طراحی وب برای مدارس

همانطور که میدانید ارتباط کادر مدرسه با والدین دانش آموزان اهمیت بسزایی در پیشبرد اهداف آموزشی دانش آموزان دارد. و کسی نمی تواند منکر آن شود، مشغله های زندگی کنونی مانع از این می گردد. که والدین بتوانند زمان زیادی را صرف بحث و تبادل نظر برای بهبود عملکرد فرزندان با پرسنل مدرسه نمایند، سئو سایت مدرسه نقش بسزایی در این مهم دارد. از طرفی گرد هم آوری والدین در یک تایم خاص نیز مشکلات خاص خود را دارد. از این رو پیشنهاد ما به شما برای از بین بردن این دغدغه و مسائل پیاده سازی و طراحی سایت مدرسه  است. با بهره گیری از طراحی سایت مدرسه  شما به والدین دانش آموزان این امکان را می دهید که حتی هر روزه با پرسنل مدرسه در ارتباط باشند. افزون بر اینکه این ارتباط به سهولت و در بهینه ترین زمان شکل می گیرد و تاثیری خارق العاده بر روی عملکرد تحصیلی دانش آموزن نیز خواهد داشت. البته لازم به ذکر است که تمام مزایای بهره مندی از پیاده سازی و طراحی سایت مدرسه فقط معطوف به دانش آموزان و والدین آنها نمی گردد.

بخش درباره ما

شما می توانید با ارائه مواردی سوابق کاری مدرسه، محصلین نخبه و المپیادی، رتبه های برتر کنکور و… دانش آموزان و والدین آن ها را ترغیب نمایید که مدرسه شما را انتخاب نمایند. در واقع با لحاظ کردن این بخش در طراحی سایت مدرسه می توانید گام مهمی را در جلب اعتماد دانش آموزان و اولیای آنها بردارید. بهتر است بدانید که اگر می‌خواهید از رقبای خود پیشی بگیرید. بهره گیری از طراحی سایت شخصی به امری الزامی مبدل می گردد. یکی از فواید طراحی سایت شخصی قابلیت جستجو توسط کاربران شما از جمله معلمان، اولیاء و دانش آموزان میباشد این کار به آنها کمک می کند به سایت شما اطمینان بیشتری کنند و از این طریق ارتباط بهتری با مدرسه برقرار کنند.

قابلیت هیجان انگیزی به نام چت روم

در طراحی سایت مدرسه می توانید بخشی را تحت عنوان گفتگوی آنلاین قرار دهید. البته ایده در بعدهای مختلفی نظیر گفتگوی آنلاین بین کادر مدرسه و والدین، بین محصلین و دبیران و معلمین، بین مراجعه کنندگان و پرسنل مدیریت مدرسه و… طراحی گردد. بنابراین شما با بهره گیری از طراحی سایت مدرسه می توانید عملکرد مدرسه را به طرز حیرت انگیزی بهتر نمایید

نظرات و پیشنهادات

حتما در طراحی سایت مدرسه بخشی را تحت عنوان انتقادات و پیشنهادات لحاظ کنید. همانطور که می دانید والدین به خاطر مشغله های زیاد فرصت مراجعه حضوری به مدرسه را ندارند ولی از این طریق اولیاء می توانند با صرف کمترین زمان پرسنل مدرسه را در بهبود شرایط و رفع سهل انگاری ها یاری نمایند. در واقع شما با بهره گیری از طراحی سایت مدرسه میتوانید سرعت خود را در جاده پیشرفت دو چندان کنید.

تاثیر تجاری وب سایت مدارس

نمی توان منکر جنبه های مثبت بهره گیری از طراحی سایت مدرسه از لحاظ تجاری و اقتصادی گشت. با داشتن وب سایت مدرسه، افزون بر هویت حقیقی، هویت مجازی خود را نیز شکل می دهید پس فراموش نکنید که هر چه وب سایت خود را حرفه ای تر طراحی نمایید در  توسعه و اعتبار این هویت تاثیری حیرت انگیز دارد.

برگزاری آزمون های آنلاین

با لحاظ کردن این بخش در طراحی سایت مدرسه می توانید اقدام به برگزاری آزمون های تستی دوره ای نمایید. یکی از مزایای این آزمون ها تعدیل در هزینه های مختص به آزمون آنلاین نسبت به رویکرد سنتی برپایی آزمون است. از دیگر مزایایی بهره گیری از طراحی سایت مدرسه و برگزاری و آزمون آنلاین می توان به امکان بهره مندی از فایل های چند رسانه ای، برنامه ریزی دقیق، امکان ارائه سوالات متنوع، عدم نیاز به فضای فیزیکی، امکان سئو کردن سوابق آزمون هر دانش آموز و آنالیز روند رشد او، قابلیت سفارشی سازی آزمون برای هر دانش آموز و… اشاره نمود. همچنین می توانید برخی از کلاس های درسی را به صورت آنلاین برگزار کنید. فراموش نکنید که در طراحی این بخش حتما نکات امنیتی را برای جلوگیری از تقلب دانش آموزان اتخاذ گردد.

مشاوره آنلاین

این بخش یکی از جذاب ترین و محبوب ترین بخش ها در وبسایت مدرسه است. والدین و دانش آموزان می توانند از این طریق با مشاور ارتباط برقرار نمایند. همان طور که می دانید مشاوره از طریق وب سایت به سهولت ارسال یک پیام متنی یا صوتی است. در واقع شما لازم نیست که برنامه روزانه زندگی خود را تغییری دهید. نیازی به تردد به مرکز مشاوره ندارید هر زمان از شبانه روز می توانید برای مشاوره مشکل خود را بیان و ارسال نمایید و در زمان مناسب پاسخی راهگشا از او دریافت نمایید. فراموش نکنید گاهی اوقات برخی دانش آموزان نمی توانند مشکل خود را بصورت کلامی بیان کنند، با لحاظ کردن این بخش در طراحی سایت مدرسه، دانش آموزان راحت تر می توانند مشکل و مسئله خود را بیان نمایند.

نمایش کارنامۀ الکترونیک دانِش آموزان

شما با بهره گیری از طراحی سایت مدرسه و ارائه کارنامه الکترونیکی می توانید در وقت خود و اولیاء دانش آموزان صرفه جویی نمایید. والدین به راحتی از این طریق می توانند از این سرویس برای دستیابی به کارنامه فرزندان خود استفاده کنند. با استفاده از یک طراحی سایت مدرن و یا حتی ساده با دانش آموزان و اولیاء ارتباط برقرار کنید. طراحی یک وب سایت کمک می کند یک گام از رقبای خود جلوتر باشید. علت این موضوع این است که شما امکانات بیشتر و در دسترس تری برای رشد در اختیار دارید.

ارائه جزوات آموزشی به صورت آنلاین

شما با لحاظ کردن این بخش در طراحی سایت مدرسه می توانید جزوه ها و فایل های آموزشی را به صورت PDF یا پاورپوینت در اختیار دانش آموزان خود قرار دهید و جذابیت درس خواندن را برای آن ها به صورت خارق العاده ای زیادتر نمایید. افزون بر این مراجعه دانش آموزان به وب سایت تاثیر بسیار مثبتی بر روی سئو سایت شما دارد. امروزه با توجه به دسترسی همگانی اینترنت مردم قبل از مراجعه به کتابخانه ها. از طریق جستجو در اینترنت سعی در یافتن جواب سوالات خود دارند. از طریق طراحی سایت علمی میتوان تمامی اطلاعات مفید در زمینه های مختلف پزشکی، تکنولوژی، مهندسی، شیمی، ژئوفیزیک، مدیریت و غیره که مربوط به مباحث آموزشی مدرسه میباشد را در اختیار عموم مردم نیز قرار داد.

نمایش تقویم آموزشی و برنامه هفتگی

با بهره گیری از طراحی سایت مدرسه می توانید برنامه هفتگی مدرسه  خود را در آن درج نمایید. با این تکنیک به ظاهر ساده می توانید وجه تمایز خود را با مدارس دیگر مشخص نمایید و همچنین والدین با اعتماد بیشتری مدرسه شما را برای آموزش فرزندان خود بر می گزینند.

نمایش شرایط ثبت نام در مدرسه و پیش ثبت نام

کارایی این بخش بسیار واضح و مبرهن است. شما می توانید فرم ثبت نام را به همراه شرایط ثبت نام و سوالات متداول در وب سایت مدرسه خود درج نمایید. تا مراجعین به راحتی از طریق این بخش اقدام به ثبت نام نمایند. این بخش می تواند نقش بسزای در افزایش میزان رضایت آن ها داشته باشد.

پنل کاربری

معلمین از طریق پنل کاربری خود وارد سامانه معلمین می گرددند و در آنجا می توانند به برنامه هفتگی خود، بخش ارتباط با والدین و دانش آموزان، آزمون های آنلاین، بخش تکالیف و تمرین های کلاسی و… دسترسی پیدا نمایند. افزون بر این والدین دانش آموزان نیز می توانند. از طریق پنل کاربری خود از وضعیت حضور و غیاب، تکالیف و برنامه امتحانات فرزندان خود اطلاع یابند. همچنین می توانند با معلمین و مدیر مدرسه ارتباط مستقیم داشته باشند. دانش آموزان نیز می توانند از طریق پنل کاربری دانش آموزی وارد سایت مدرسه گردند. و از برنامه های هفتگی، امتحانات، بخش فایل ها و جزوات درسی، وبلاگ دانش آموزی، آزمون های آنلاین و… دسترسی پیدا نمایند.

طراحی مبتنی بر سئو

طراحی سایت مدرسه یکی از جذاب ترین و مفید ترین روش های تبلیغ در دنیای مجازی و اینترنت می باشد. اما آیا طراحی سایت به تنهایی برای تضمین تبلیغات کافی است؟ قطعا جواب منفی است. هر چقدر سایت شما از نظر گرافیکی قوی و سرعت دانلود آن عالی باشد. ولی ورودی از طریق موتورهای جستجو بخصوص گوگل داشته باشد بی شک زحمت و هزینه طراحی بی فایده  و به هدر خواهد رفت. اما راه حل چیست؟ شما حتما باید در طراحی سایت مدرسه به بهینه سازی سایت  و اصول سئو توجه وافر نمایید، چرا که سبب قرارگیری وب سایت مدرسه شما در صفحه اول گوگل می گردد، سیو سایت مدرسه نقش مهمی در موارد ذکر شده بالا دارد.

وب سایت ریسپانسیو

همانطور که میدانید تعداد افرادی که از طریق گوشی های هوشمند و دیگر وسایلی همچون تبلت به وب سایت ها مراجعه می نمایند روز به روز در حال افزایش است. در صورتیکه ریسپانسیو بودن در طراحی سایت مورد توجه قرار بگیرد. کاربر با هر وسیله ای نظیر موبایل هم میتواند وارد سایت گردد و براحتی بدون هیچ مشکلی میتواند مطالب سایت را مطالعه نماید. ریسپانسیو بودن سبب افزایش بازدید و در نتیجه افزایش ترافیک می گردد که تاثیری مثبت بر روی سئو برجای خواهد گذاشت.

بنابراین، شما با مورد توجه قرار دادن مقوله ریسپانسیو در طراحی سایت مدرسه می توانید به راحتی میزان رضایتمندی کاربران خود را افزایش دهید. و یک قدم از رقبای خود پیشی بگیرید. با طراحی سایت تفریحی و بازی، با برنامه ریزی درست و صحیح میتوان در نهایت کاربران را به مراکز حقیقی کشاند. این نکته طلایی ترین نکته و در واقع خلاصه محتوای تمامی متون این مطلب هستش. اینجاست که طراحی سایت تفریحی میتواند ایده بکری باشند تا بتواند اوقات فراغت انسان ها را پر نماید. این سرگرمی ها را میتوان به عنوان قاتل زمان معرفی کرد. چرا که میتوانند با جذابیت بالایی باعث شوند مخاطب زمان زیادی را صرف بازی کردن نمایند.

امنیت

هر روزه ما شاهد افزایش و گسترش فناوری هستیم و این گسترش علاوه بر مزایایی که دارد می تواند معایبی چون به خطر انداختن امنیت کاربران را نیز داشته باشد. بنابراین هر روز تهدیدهای تازه ای برای اطلاعات کاربران در وب سایت ها ایجاد می شود. این مهم خود ضرورت این نکته را بیان می کند که در طراحی سایت مدرسه باید نکات امنیتی فراوانی را رعایت کرد. تا اطلاعات کاربران حفظ شود و اطمینان آنان جلب شود و اطلاعات افشا شده از خطر دستبرد زدن هکر ها در امان بماند.

برای مثال در هنگام پرداخت های آنلاین مانند پرداخت شهریه دانشجویان رعایت این نکات ایمنی ضرورت دو چندانی پیدا می کند. بنابراین مهم ترین کار برای حفظ این نکته و توجه به آن این است که در طراحی سایت آموزشگاهی از نیرویی متخصص و مجرب و متعهد که سابقه ی درخشانی در طراحی های دیگر سایت های آموزشگاهی داشته باشند بهره ببریم.

دسترسی آسان

نکته ی دیگر، منوها و مسیریابی های سایت می باشد. نباید کاربر هنگامی که می خواهد در سایت مبحثی را بیابد دچار سردرگمی شود و در نهایت پیدا کردن مطلب، وقت زیادی از کاربر را بگیرد و یا بی نتیجه سایت شما را رها کند. بنابراین در طراحی سایت مدرسه مهم است که کوتاه ترین مسیر را برای دسترسی کاربر به مطالبتان انتخاب نمایید. بنابراین با دقت در این مقوله میزان رضایت کاربران سایت مدرسه را بالا ببرید.

تماس با ما

این بخش یکی از مهم ترین بخش ها است که باید در طراحی سایت مدرسه حتما لحاظ گردد. در این بخش می توانید آدرس دقیق، شماره تماس، ایمیل، فکس مدرسه خود را درج نمایید. حتی می توانید محل دقیق مدرسه را بر روی نقشه مشخص نمایید و در وب سایت مدرسه خود قرار دهید. فراموش نکنید این بخش نقش بسزایی در جلب اعتماد والدین دانش آموزان دارد.

ظاهر سایت

از مهم ترین عوامل طراحی سایت مدرسه طراحی گرافیکی آن بصورت هماهنگ و در عین سادگی جذاب بودن آن است. طراحی ساده سایت به بازدید کننده کمک می کند که تمرکز خود را به خوبی بر روی محتوای سایت قرار دهد. و همین امر هم موجب جذب مخاطب و مراجعه ی دوباره ی آن می شود. پس طراحی زیبا، چشم نواز و مناسب سایت تاثیری حیرت انگیز بر موفقیت طراحی سایت مدرسه خواهد گذاشت. با پیاده سازی و طراحی سایت هنری بستری را فراهم می کنید که در آن می توانید خود را از گمنامی نجات دهید و گامی را به سوی شهرت و شناخته شدن بردارید، شما با بهره گیری از وب سایت هنری، به راحتی واژه محدودیت مرزهای جغرافیای را بشکنید. آثار و خدمات خود را به دوستداران هنر در سراسر دنیا عرضه نمایید. شما با داشتن وب سایت هنری می توانید با رعایت تمام اصول سئو خود را به صفحات اول گوگل ارتقاء دهید، رعایت این اصول باعث می شود وب سایت شما مورد بازدید افراد بیشتری قرار بگیرد و رتبه خوبی را از گوگل کسب کنید.

اخبار و اطلاعیه ها

از بخش های دیگری که میتوان در طراحی سایت مدرسه قرار داد بخش آخرین اخبار و رویدادها و اتفاقات مدرسه است که می تواند دانش آموزان را آگاه کند و یا حتی با گذاشتن اعلانات مجازی کار را برای پرسنل و دانش آموزان آسان تر کرد.

رنگ

اولین نکته رنگ بندی ساده سایت است، باید توجه شود محتوای سایت و همچنین رنگ بندی سایت به گونه ای نباشد که کاربر را آزار دهد. برای مثال سایت هایی که مقاله دارند، و یا حتی در بخش فایل های آموزشی در طراحی سایت مدرسه نیز باید از رنگهای ساده استفاده کرد. چرا که کاربر مدتها درحال خواندن فایل های آموزشی خواهد بود و مهم است که این رنگ بندی سبب خستگی چشم کاربر نشود. پس باید از رنگ هایی ساده استفاده کرد تا از خستگی چشم کاربر بکاهد.

از نکات مهم دیگر در طراحی هر سایت، سایز و نوع فونت آن است. در طراحی سایت مدرسه باید از سایز و فونتی خوانا و مناسب استفاده شود. کسی که به سایت مراجعه می کند مهم است که به راحتی بتواند مطالب را ببیند و نیازی به زوم کردن نداشته باشد و البته انتخاب فونت هم باید به گونه ای باشد که با اکثر مرورگر ها سازگاری داشته باشد و مرورگرها آن را بصورت درست نمایش دهند.

گالری تصاویر

این بخش یکی از بخش های جذاب است که باید در طراحی سایت مدرسه حتما لحاظ گردد. شما می توانید عکس های مربوط به دانش آموزان نمونه، گروه های ورزشی، تصاویر مربوط به اردوهای علمی، تصاویری مناسب و شکیل از مدرسه و… را در وب سایت خود قرار دهید تا والدین دانش آموزان با آسودگی خاطر بیشتری مدرسه شما را برگزینند. میتوانید بخشی را برای سرگرمی در سایت درنظر بگیرید تا کاربر را بیشتر در وب سایت خود نگهدارید. یکی از راه های جذب مخاطب، طراحی سایت حیات وحش میباشد، آگاهی مردم مخصوصا حامیان حیات وحش است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.