طراحی سایت خودرو
مارس 27, 2021
طراحی سایت حیات وحش
مارس 27, 2021

طراحی سایت خبری

طراحی سایت خبری نیاز به بررسی حرفه ای دارد. ظهور اینترنت ، منجر به دگرگون شدن جامعه صنعتی گشته است و در تمام وجوه زندگی بشر از جمله خبر رسانی  رشد چشمگیری داشته است . سئو سایت خبری در وب سایت خبری از اهمیت بسیاری برخوردار است. شما با رعایت سیو سایت خبری می توانید رتبه وبسایت خبری خود را ارتقا دهید و به صفحه اول گوگل دست یابید. امروزه اینترنت و طراحی وبسایت خبری ، را می توان ستون فقرات ارتباطات در سراسر  این کره خاکی دانست .

همان طور که می دانید اینترنت در دنیای کنونی ، به دهکده جهانی اینترنت شهرت یافته است . دهکده ای که  اقصی نقاط این گیتی را از طریق پیوستن هزاران شبکه محلی بهم پیوند داده است . شما از طریق طراحی وب سایت خبری می توانید به این دنیای شگفت انگیز وارد گردید.

در واقع تاثیر کامپیوتر ها و طراحی وبسایت خبری چیزی مشابه با اختراع چاپ می باشد و بر اطلاع رسانی و نشر اخبار در زمینه های مختلف تاثیر بسیار شگفت انگیزی گذاشته است و در حیطه های مختلف ، روی نگرش و رفتار بشر تاثیر گذاشته است.

امروزه همه ی سئو سایت خبری نظیر خبرگزاری فارس و خبرگزاری ایسنا جزء محبوب ترین خبرگزاری ها می باشند که اقدام به طراحی وبسایت خبری نموده اند تا با بکارگیری قابلیت های وب سایت خبری ، امکانات بیشتری را در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهند. باید در نظر داشته باشید که برای یک سئو سایت خبری ، همان طور که گفته شد سئو سایت خبری اهمیت زیادی دارد.

ترکیب اطلاعات‌صوتی و تصویری برای اطلاع‌رسانی چه تاثیری بر میزان تاثیرگذاری اخبار دارد؟

این سبک از خبرگزاری آینده را از آن خود خواهد کرد همان طور که می دانید. امروزه افراد تمایل چندانی با استفاده از متون کتبی و شیوه های سنتی خبر رسانی ندارد. چرا که  در روزنامه نگاری و شیوه های سنتی ، اخبار با تاخیر به دست مخاطبین می رسد در حالی که بهره گیری از طراحی وب سایت خبری ، افزون بر این که اخبار سریعتر  و با جامعیت بیشتری به سمع و نظر مخاطبین می رسد. بهره گیری از قابلیت های طراحی وب سایت خبری ، نظیر صوت ، تصاویر جذاب ، فیلم و  … سبب می شود فهم او از خبر افزایش یابد و ادراک خبر را برای او جذاب تر می نماید.

در واقع همان طور که مطلع هستید  با طراحی وبسایت خبری ، چشم و گوش کاربران را مورد هدف قرار می دهد و به همین خاطر جلوه های منحصر به فرد بصیری و صداها از اهمیت خاصی برخوردار می شوند.  در تمامی وب سایت خبری نیز از جستار بهره گرفته می شود . فقط نوشتارها به جای چاپ بر روی کاغذ ، در بستر سئو سایت انتشار می یابند.

نکته ای که بسیار حائز اهمیت  این است که همان طور که حریم خصوصی افراد باید در متون مکتوب روزنامه ها باید حفظ گردد.   در دنیای اینترنت و وب سایت خبری نیز باید رعایت شود .

انگیزه ها و اهداف راه اندازی و انتشار یک وب خبری

هدف از طراحی وب سایت خبری چیست ؟
توسعه و گسترش اینترنت امروزه بر کسی پوشیده نیست. معمولا افراد زمان زیادی از وقت خود را صرف سیر در دنیای اینترنت می کنند.  امروزه روزنامه ها ، خبرگزاری ها و حتی افراد برای جذب این کاربران ،  به طراحی سایت خبری روی آورده اند . معمولا هدف از طراحی سایت خبری افزون بر نشر اخبار و اطلاع رسانی ، درآمد زایی و تبلیغات تاثیرگذار است. علاوه بر موارد ذکر شده در زیر به برخی از مهم ترین اهداف به کار گیری طراحی سایت خبری می پردازیم:

کمک به نسخه چاپی

یکی از انگیزهای پیاده سازی و طراحی سیو سایت خبری کمک به نسخه چاپی است . چرا که سیو سایت خبری قابلیت این را دارد که در شرایط بحرانی و بدون محدودیت زمانی ، پیام شما را به مخاطبان برساند. افزون بر این ، با جلب توجه کاربران وب سایت ، آن ها ممکن است به استفاده از نسخه چاپی ترغیب شوند.

فراموش نکنید هر گونه رجحان نسبت به سایر مطبوعات سبب افزایش سهم خوانندگان و در نتیجه موفقیت بیشتر در حرفه اتان می شود. در واقع بهره گیری از طراحی سایت خبری  نقش یک برگه برنده را برای شما بازی می کند.

 افزایش شمار مخاطبان و حفظ نقش توزیع کنندگی خبر

طراحی وب سایت خبری افزون بر این که تعداد مخاطبان شما را افزایش می دهد. نقش توزیع کننده اخبار را نیز برای شما بازی می کند توزیع کننده ای بدون محدویت زمانی و گستره جغرافیایی و در کسری از ثانیه  اخبار به دست مخاطبین می رسد و گرداننده سیو سایت خبری می تواند هر زمانی که اراده کند محتوای وب سایت را تغییر دهد. همچنین  می تواند از هر جای این کره خاکی ، اخبار خود را منتشر کنند.

سهولت دستیابی مخاطبین بین المللی

طراحی سایت خبری به شما این امکان را می دهد که از امکانات بی شمار اینترنت بهره مند گردید. شما به راحتی با بهره گیری ازسیو سایت خبری ، محدودیت های مرزهای جغرافیایی  را می توانید از میان بردارید و اطلاعات و خبرهای خود را به گوش میلیون ها نفر برسانید. چرا که در دنیای اینترنت دیگر محدودیت های جغرافیایی معنای خود را دست می دهد.

فاصله شما با مخاطب فقط  و فقط به اندازه چند کلیک کردن می شود .  به همین خاطر است که در دنیای کنونی ، اینترنت و طراحی سایت خبری منبع اطلاعاتی گسترده ای را برای گردآوری اخبار و  ایدئولوژی های مختلف شکل می دهند و به بستر ی آزاد برای بیان اندیشه ها مبدل گشته اند.

دستیابی به نظرات مخاطبین

خیلی از خبرگذاری ها به دنبال راهی برای دستیابی به نظرات، پیشنهادات و انتقادات  خوانندگان خود می باشد ولی همان طور که می دانید بکار گیری روش های سنتی افزون بر کند بودن بسیار طاقت فرسا نیز هستند اما بهره گیری از طراحی سایت خبری ، امکان ارتباط دو سویه و پیشرفته با مخاطبان را به راحتی ایجاد می نماید.

کسب در آمد

معمولا افراد با استفاده از پیاده سازی و طراحی سایت خبری ، براساس شرایط و موقعیت های خاص خود به روش های نظیر جذب تبلیغات، حق اشتراک استفاده از آرشیو و … می تواند کسب درآمد نماید. در حق استفاده از آرشیو معمولا مقاله ها و جستارهای  قبلی را به ازای پرداخت هزینه در اختیار کاربران قرار می دهند.

در واقع همان طور که می دانید برخی از وب سایت های خبری  وابسته به یک سازمان خاص هستند درآمد و بودجه خود را از آن ارگان  تامین می کنند. ولی معمولا افرادی که اقدام به طراحی سایت خبری می کنند  درآمد خود را طریق تبلیغاتی  کسب می کنند که در وبسایت خبری خود درج می کنند.

کاهش هزینه ها

هزینه نگهداری یک سیو سایت خبری بسیار پایین تر از هزینه انتشار یک نسخه چاپی است.  چرا که دیگر مجبور به پرداخت هزینه های گزاف خرید کاغذ ، چاپ  و هزینه های توزیع نیستید . وب سایت خبری به راحتی بستری را فراهم می کنند که بتوانید اخبار خود را نشر دهید .
از آن جایی که با بهره گیری از طراحی سایت خبری ، دیگر  نیازی به  استفاده  از کاغذ نیست و به بشر در حفظ منابع  بسیار محدود کاغذ موجود در جهان کمک شایانی می نمایید.

دسترسی آسان
در طراحی سایت خبری باید پنل جستجو نیز در نظر گرفته شود. تا مخاطب با سرچی ساده در سئو سایت خبری شما به مطالب و خبرهای مدنظر خود دست یابد . این در حالی است که در نشریات مکتوب  خواننده امکان دسترسی سریع به اخبار مد نظر خود را ندارد. از دیگر مزایای طراحی سایت خبری امکان تصحیح و تکمیل اخبار در هر لحظه است در حالی که در نشریات مکتوب برای تصحیح یا تکمیل گزارش خود حداقل یک روز تا انتشار شماره بعدی صبر نمایند و امکان تصحیح در لحظه برای آن ها وجود ندارد.
فضای نامحدود
وقتی شما اقدام به طراحی سیو سایت خبری می نمایید. دیگر محدودیت در مورد اندازه ، تعداد صفحات نخواهید داشت و برای هر شماره ، می توانید تعداد صفحات مطالب را به دلخواه تعریف نمایید و از صدا و فیلم هم بهره  بگیرید. و فضا به اندازه کافی برای توصیف و تشریح کامل رخداد ها ، بیان جامع و کامل  دیدگاه ها ، انتقادات ، عکس و …  وجود دارد.

آیا سایت خبری باید تمامی حوزه های تحت پوشش خود قرار دهد؟

در جواب این سوال باید گفت که لازم نیست که یک سیو سایت خبری حوزه های مختلف را پوشش دهد . بلکه بسته به هدف شما از پیاده سازی و طراحی سایت خبری می تواند. فقط یک حوزه خاص ، چند یا تمام حوزه های خبری را پوشش دهد. نکته بسیار مهمی که نباید فراموش کنید که بسته به حوزه خبری و مخاطبین ، کل راهبردهای بازاریابی و تبلیغات اینترنتی  تعیین می گردد.

تفاوت وب خبری با سایر سایت ها چیست؟

طراحی سایت خبری باید توسط افراد متخصص  و با دقت بالای  انجام گیرد. چرا که در وب سایت های خبری بر خلاف سایر وب سایت ها ، معمولا  روزانه حجم بالای از محتوا بارگذاری می گردد و  ترافیک بسیار بالای دارند. از ان جایی که در عصر اطلاعات زندگی می کنیم اهمیت این گونه وب سایت ها دو چندان گشته است.

چطور یک وب خبری پر بازدید داشته باشم؟

همان طور که می دانید امروزه سایت های بی شماری در زمینه اطلاع رسانی و خبر در حال فعالیت می باشند و  رقابت در این زمینه بسیار شدید است .  بنابراین وب سایت خبری موفق تر عمل خواهد نمود. که افزون بر شناخت درست مخاطبین ، امکان دسترسی به منابع خبری و اطلاعاتی موثق ، در طراحی سایت خبری ، بهینه سازی و ریسپانسیو بودن در نظر گرفته شده باشد. حال به خدماتی که به طور معمول در یک طراحی سئو سایت خبری ارائه می شود اشاره می کنیم:

تبدیل به فایل PDF و ارایه کتاب الکترونیکی

همان طور که می دانیدبیشتر افراد تمایل دارند که زمان های مرده خود را  با خواندن اخبار زنده کنند ولی ممکن است در آن زمان ها امکان دسترسی به اینترنت را  نداشته باشند. شما می توانید در طراحی سایت خبری ، بخشی را به  فایل های pdf جستارهای قابل دانلود اختصاص دهید تا بازدیدکنندگان سیو سایت خبری بتوانند به راحتی دانلود و در موبایل یا تبلت خود ذخیره نمایند و در زمان دلخواه شان آن را بخوانند .

صفحه اخبار صوتی و تصویری، صفحه پخش خبری، شبکه های خبری

یکی از امتیازاتی که طراحی سایت خبری در اختیار شما قرار می دهد نمایش کلیپ ها و اخبار زنده  است. همان طور که مطلع هستید امروزه افراد طرفدار پر و پا قرص اخبار آنلاین و ویدئو هستند. چرا که نسبت به متن برایشان قابل اعتماد تر و همچنین ادراک آن ها راحت تر از خواندن جستار هست .

اخبار مهم (عناوین منتخب خبری)

خیلی از افراد به دنبال اخبار منتخب هستند شما با اختصاص دادن بخشی از طراحی سئو سایت خبری به این گونه اخبار ، می توانید کاربران بیشتری را به سیو وب سایت خبری خود سوق دهید. افزایش بازدید افزون بر این که تاثیری مثبتی بر روی سئو وبسایت خبری شما دارد. به صورت غیر مستقیم هم می توانند موجب افزایش درآمد شما نیز گردد. چرا که هر چه تعداد بازدید کنندگان وب سایتتان بیشتر باشد. افراد برای تبلیغ کالا یا خدمات خود به وبسایت خبری شما بیشتر اعتماد می کنند . و در نتیجه میزان سفارشات بالاتر خواهد رفت.

آرشیو اخبار

آرشیو اخبار یکی از بخش های جذاب در بهره گیری از طراحی سایت خبری است. اگر همراه با زمان بندی دقیق و مطلوب باشد. می تواند به کاربر کمک وافری در سهولت و تسریع در پیدا کردن اخبار مد نظرش نمایید. این بخش نیز می تواند مدت زمان  ماندگاری کاربر را در سیو سایت خبری افزایش می دهد. نکته ای که نباید فراموش کنید که مهم ترین پارامتر برای طراحی این بخش ساده بودن است. چرا که مخاطبین شما می توانند از هر قشری با هر سطحی از سواد باشند.

لازم به ذکر است که ارتباطات همه چیز انسان است  به طور کلی میزان موفقیت شما ، سرعت پیشرفت  ، به وسیله  تعداد کاربران و افرادی که پیگیر اخبار شما هستند تعیین می گردد. هر چه افراد و کاربران بیشتری را به اخبار خود علاقمند سازید. درهای بیشتری به روی شما گشوده خواهد و موانع بیشتری را از مسیرتان برخواهند داشت.

پس در حرفه اتان مردم گرا باشید و با بهره گیری از طراحی سایت خبری به آن جامعه عمل بیشتری بپوشانید . چرا که طراحی سایت سریع تر ، بهتر ، ارزان تر و آسان تر اخبار شما را به سمع و نظر آن ها می رساند.

مطبوعات داخلی

اختصاص دادن بخشی در طراحی سایت خبری به مطبوعات داخلی نیز می تواند. بر جذابیت وب سایت شما بی افزاید. سعی کنید که در این بخش اطلاعات جامعی را قرار دهید که کاربر با خیالی آسوده برای خواندن اخبار مختلف و همچنین مقایسه آن ها به وبسایت خبری شما مراجعه نماید .

مطبوعات خارجی

برای تکمیل و جامع تر شدن طراحی  سایت خبری ، می توانید افزون بر مطبوعات داخلی ، مطبوعات خارجی را نیز در  وبسایت خبری خود پوشش دهید .  این پارامتر حتی می تواند باعث جذب کاربران خارجی هم گردد.

اخبار جدید

در طراحی سایت خبری ، بهتر است بخشی را به ارائه اخبار جدید اختصاص دهید . اخبار جدید یکی از پرطرفدارترین بخش های وب سایت خبری هستند چرا که خیلی از افراد به دنبال تازه ترین و جدید ترین  اخبار رویداد ها هستند.
ذکر این نکته ضروری است که در طراحی سئو سایت خبری خود نباید از تاثیر تصاویر  غافل گشت . حتما سعی کنید از تصاویر با کیفیت استفاده نماید . چرا که تصاویر در مجذوب کردن مخاطبین ،  و ادارک بهتر اخبار تاثیری شگفت انگیز دارند.

تحلیل و تفسیر

شما می توانید با بهره گیری از طراحی سایت خبری بخشی را برای بحث و گفتگو کاربران فراهم سازید که بازدید کنندگان وبسایت خبری در مورد رویدادها به خصوص اخبار جدید به بحث و تبادل نظر بپردازند . این بخش جذاب به راحتی می تواند مدت زمان ماندگاری کاربران در وب سایت شما را افزایش کنند .

صفحه خبرنگاران

معمولا خبرنگاران وبسایت خبری ناشناخته باقی می مانند و فقط تعداد کمی فرصت شهرت را می ­یابند . شما با طراحی سایت خبری می توانید بخشی را به معرفی خبرنگاران خبرگزاری  اختصاص دهید . این بخش می توانند در بالا رفتن بازده کاری و افزایش روحیه خبرنگاران تاثیر بسزایی داشته باشد .

اخبار لحظه ای (اخبار فوری)

بر کسی پوشیده نیست وقتی رویدادی مهم اتفاق می افتد اکثر افراد پیگیر لحظه به لحظه اخبار آن حادثه می گردند و سیل عظیمی از افرد به سرچ در موتور های جستجو به خصوص گوگل روی می آوردند. تا جدید ترین اخبار را در مورد آن حادثه  کسب نمایند . پس حتما در طراحی سایت خبری خود  این بخش را لحاظ نمایید.

فراموش نکنید با درج تعداد بازدید کنندگان هر خبر ، کاربران دیگر را تشویق می کنید که آن خبر را مشاهده نمایند . با وجود این چنین بخشی در سئو سایت خبری ، به راحتی تعداد کاربران  خود را افزایش دهید و به تبع آن رتبه وبسایت خبری خود را در  موتورهای جستجو ارتقاء دهید .

دسته بندی مطالب

قابلیت صحیح مطالب و دسته بندی درست اخبار از مهم ترین خصوصیاتی است که باید در طراحی سئو سایت خبری باید بسیار مورد توجه  قرار داد . شما باید مطالب را به درستی در دسته بندی هایی از قبیل اقتصادی ، فرهنگی ، سیاسی ، ورزشی ، اجتماعی  و …  قرار دهید . برای درک بهتر و دستیابی بهتر مخاطب به اخبار مورد نیازش می توانید. حتی  هر یک از آن ها را دوباره دسته بندی کنید. مثلا : برای اخبار سیاسی زیر مجموعه های از قیبل ، اخبار دولت ، اخبار احزاب ، اخبار سیاست خارجی  و…. تعریف نمایید. و هر خبر سیاسی را با توجه به موضوع آن در هر یک از زیر مجموعه های تعریف شده قرار دهید .

بخش نظرات و نظردهی اخبار

همان طور که می دانید یکی از دلایل محبوبیت شبکه های اجتماعی ، این است که مخاطبین می توانند کامنت بگذارند و نظر خود را به سمع و نظر دیگران برسانند و همچنین از نظر دیگران هم با خبر گردند.  افزون بر این ، می توانند به اخبار امتیاز بدهند .  شما با اختصاص دادن بخشی در طراحی سایت خبری به نظرات و نظر دهی اخبار به این نیاز آن ها پاسخ دهید. علاوه بر این می توانید با افزودن نظرات مدیر  ، جذابیت این بخش را دو چندان نمایید .

بخش مدیریت وب خبری

یکی  از مهم ترین بخش های که باید در طراحی سایت خبری باید به آن توجه بسیار نمود بخش مدیریت  وبسایت خبری است .  مدیر  به راحتی از طریق این پنل مدیریتی می تواند به کلیه جستارها عرضه شده دسترسی داشته باشد.  همچنین باید  میزان دسترسی  بقیه ادمین های وبسایت خبری  به وسیله مدیر قابل تنظیم و محدود کردن باشد.

طراحی سایت خبری

دلایل موفقیت وب های خبری

یک وب سایت خبری دلایل و ویژگی های زیادی جهت موفقیت می تواند داشته باشد از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره نمود

 1. انتشار خبر های صادقانه
 2. عدم انتشار خبر های کذب
 3. رعایت زیبایی قالب
 4. کد نویسی استاندارد
 5. تناسب میان نوع نگارش و رنگ متون
 6. طراحی حرفه ای سایت
 7. رعایت اصول بهینه سازی
 8. بروز رسانی مستمر
 9. حجم کم وب سایت

امکانات طراحی وب سایت خبری

برخی از امکاناتی که می توان در طراحی سئو سایت خبری شما اعمال کرد :

 1. امکان تعریف دسته های خبری توسط مدیر سایت نظیر: سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و
 2. تعریف چندین مدیر با دسترسی مختلف جهت مدیریت آسان تر
 3. نمایش آخرین اخبار به صورت اسلایدی
 4. نایش جدیدترین اخبار در صفحه اصلی و سایر صفحات
 5. و نمایش پربیننده ترین اخبار
 6. ارسال نظر توسط خوانندگان برای هر خبر
 7. قابلیت رای دهی به هر خبر توسط بازدیدکنندگان
 8. محیط مدیریت حرفه ای، قوی و آسان
 9. سیستم خبرنامه پیامکی
 10. همچنین سیستم خبرنامه ایمیل
 11. و سیستم نظرسنجی
 12. گالری تصاویر ، صوت و فیلم
 13. بهینه سازی شده برای موتورهای جستجو جهت افزایش بازدید
 14. ایجاد گالری تصاویر
 15. ایجاد گالری فیلم و صوت
 16. امکان اضافه نمودن نامحدود تصاویر به خبر
 17. مشخص نمودن نام نویسنده خبر
 18. فعال و غیر فعال کردن هر خبر
 19. قابلیت درج نامحدود تصویر در متن خبر
 20. ایجاد نامحدود دسته بندی خبر
 21. ایجاد نامحدود خبر
طراحی سایت آموزشگاهی

بهره گیری از طراحی سایت آموزشگاهی ، این اجازه را به کاربران می دهد که تغییرات ، محصولات آموزشی جدید و در کل  از آخرین اطلاعیه های خبری آموزشگاه در وب سایت خبری شما آگاه شوند.

و طراحی سایت وکالت

می‌توان گفت که شما با یک طراحی سایت وکالت هم در وقت خود و هم در هزینه هایی که لازم است انجام دهید. بسیار صرفه جویی کرده اید به علاوه سودآوری شما نیز بسیار بیشتر خواهد شد شما می توانید خبر هایی را که در رابطه با حقوق و اتفاقات مربوط به آن ها است را هم در وب سایت های خبری دنبال کنید .

همچنین طراحی سایت ورزشی

طراحی یک صفحه مخصوص خبر برای اعضا سایت های خبری و ورزشی می تواند یک گزینه مناسب برای شما باشد. شما با این ویژگی خاصی که در طراحی سایت ورزشی خود لحاظ کرده اید می توانید به راحتی اعضای سایت خود را از خبر های مهم مطلع سازید.

و طراحی سایت کاندیدا

در طراحی سایت کاندیدا هدف از ایجاد بخش پیشنهادات و انتقادات جلب اعتماد مخاطبان و رساندن صدای مخاطبان به شما کاندید محترم است. وجود این بخش در وب سایت انتخاباتی شما می تواند. این را هم بدانید که شما با دنبال کردن اخبار های مربوط به کاندیدا می توانیدآن ها را در وب سایت های خبری دنبال کنید.

سایت علمی

طراحی سایت علمی یکی از وب سایت های پرکاربرد در بین پژوهشگران است و دنیای جدیدی را برای تبادل اطلاعات و خبر ها دراختیار آنها قرار داده است که می توانید آنها را هم در سایت های خبری دنبال کنید.  طراحی سایت علمی نیز نیاز به تخصص و مهارت دارد که اکثر نیازها و درخواست های محققان را برآورده کند.

 انتشارات

تمامی ناشر ها با بهره گیره از طراحی سایت انتشارات  و طراحی سایت های خبری می توانند نشریات و محصولات خود را به روش ها ی مختلفی  در اختیار متقاضیان قرار دهند.

املاک

در قسمت طراحی سایت های املاک داشتن یک وب سایت خبری در طراحی سایت املاک شما می تواند بازدید کنندگان زیادی را به دنبال اخبار جدید املاک هستند، را به وب سایت مشاوره املاک خود جذب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.