معرفی انواع دامنه ها
جولای 2, 2021
طراحی سایت شخصی 
جولای 3, 2021

cms یا مدیریت محتوا چیست؟

cms یا مدیریت محتوا چیست؟

پاسخ سوال cms یا مدیریت محتوا چیست؟ برای همه مهم است. سیستم مدیریت محتوا یکی از ارکان اصلی موفقیت تمام وب سایت ها و شبکه های داخلی است. اما با وجود این اهمیت هنوز بسیاری از سازمان ها و شرکت ها اهمیت مدیریت محتوا و یا cms درک نکرده اند.

تا به حال تمامی مقاله هایی که خوانده ایم یا منتشر شده است. در مورد رفع ایراد های محتوا ها است. ما در این مقاله میخواهیم ابتدا به شما بگوییم: سیستم مدیریت محتوا چیست؟

سیستم مدیریت محتوا

اگر بخواهیم به طور خلاصه بگوییم، سیستم مدیریت محتوا یا به اختصار cms سیستمی است که به طور ساده محتواهای یک وب سایت را مدیریت می کند.

نحوه عملکرد مدیریت محتوا در بخش های مختلف انجام می شود. این بخش ها دارای تفکیک های زیر می باشند.

الف) ایجاد محتوای وب سایت

ب) مدیریت محتوای سایت

ج) انتشار مطالب

د) نمایش مطالب در سایت

ایجاد محتوا در وب سایت:

سیستم های مدیریت محتوا دارای محیطی به سادگی محیط ورد برای ایجاد یک محتوای سئو شده هستند. در واقع شما برای انجام این کار نیاز به دانش و تخصص خاصی ندارید. به طور کلی در صورت آشنایی با دستورات HTML می توانید فقط عبارات خود را وارد کنید.

قابلیت کپی کردن در این محیط وجود دارد. این کپی کردن به گونه ای است که بدون بهم ریختگی انجام می شود. در واقع موضوعی که باعث محبوبیت CMS یا سیستم مدیریت محتوا شده است، محیط ساده آن می باشد. در این محیط وارد کردن محتوا و نگه داری وب سایت به سادگی انجام می شود.

مدیریت محتوای سایت:

نکته مهم این است که تمام صفحات مختلف و مرتبط در هسته مرکزی CMS یا سیستم مدیریت محتوا ذخیره می شوند.این ذخیره سازی مرکزی باعث ایجاد ویژگی های کاربردی مختلفی می شود. مانند:

  • امکان ردیابی تغییرات اعمال شده در تمامی صفحات توسط کارمندان و تاریخ اعمال آخرین تغییرات
  • امکان محدود کردن دسترسی کاربران به صفحات خاص
  • یکپارچه سازی با منابع اطلاعاتی موجود و سیستم های IT

انتشار یک محتوا دارای مراحل خاصی است. هنگامی ک یک صفحه ایجاد می شود. به صورت اتوماتیک به قسمت مدیریت ارسال می شود. پس از تایید مدیریت تیم بازنگری نهایی بررسی می کنند. بعد از باز بنی نهایی مقاله و یا برگه منتشر می شود.

انتشار مطالب در سایت:

زمانی که محتوای شما از تمام فیلتر های بررسی گذشت. باید تعیین کنید که چه زمانی منتشر شود. سیستم های مدیریت محتوا دارای فوتور های بسیار قوی هستند. شما می توانید به راحتی تصمیم بگیرید که کدام محتوا در کدام قسمت سایت شما منتشر شود.

در نتیجه CMS، بصورت کاملا اتوماتیک انتشار مطالب را در سایت بعهده گرفته و کافی است شما تنها روی مطالب سایت تمرکز کرده و سپس مطالب را در جایگاه خود در سایت بارگذاری خواهید نمود.

نمایش مطالب در سایت:

سیستم مدیریت محتوای قوی به شما در داشتن یک وب سایت حرفه ای و پویا کمک می کند. شما با یک محتوای استاندارد می توانید خود را به موتورهای جستجو معرفی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.