چک کنید سایت کاملا واکنشگرا و مناسب برای موبایل ( Mobile friendly )
اکتبر 26, 2021

چگونه محتوای جذاب تولید کنیم؟

چگونه محتوای جذاب تولید کنیم؟

چگونه محتوای جذاب تولید کنیم؟ اگر بخواهیم یک تعریف کامل، جامع و مختصر از یک محتوای جذاب داشته باشیم و خیلی درگیر کلمات نشویم، محتوای جذاب محتوایی است که کاربر را مجذوب آن محتوا کند به گونه ای که کاربر با دیدن محتوای متنی، میل به خواندن آن و با دیدن محتوای تصویری یا ویدئویی میل به تماشای آن کند.

 ویژگی‌های یک محتوای خوب

قبل از شروع به تولید محتوای متنی موارد زیر را هنگام نگارش در نظر بگیرید. محتوا باید دست اول باشد و از بکارگیری جملات تکراری به شدت پرهیز شود. محتوا ساده و روان نوشته شده باشد.

برای موضوعات غیر تخصصی از واژه های علمی غیر آشنا برای عموم استفاده نشود. جهت تولید محتوای جذاب از تمثیل و قصه‌گویی استفاده گردد. در صورت نیاز تنها از آمارهای دقیق و قابل استناد علمی و پژوهش‌های ثبت شده توسط محققان استفاده گردد. از تصاویر با کیفیت و اختصاصی استفاده شود.محتوا پس از پایان ویراستاری شود.مقدمه و نتیجه گیری جذاب برای محتوا نگارش شود.

چگونه موضوع مناسب انتخاب کنیم؟

انتخاب موضوع مناسب برای تولید محتوا اهمیت بسیار زیادی دارد. برای انتخاب موضوع جهت تولید محتوای جذاب می توانید از سه روش زیر استفاده کنید:

بررسی سایت های رقیب

سایت های رقیب خود را که جایگاه خوبی در گوگل دارند بررسی کنید تا متوجه شوید با کدام کلمات کلیدی ترافیک بالایی را به خود اختصاص داده اند. سعی کنید شما نیز با همان کلمات کلیدی به تولید محتوای جامع و کاربردی بپردازید.

استفاده از موضوعات ترند

یکی از موضوعاتی که به شما می تواند در تولید محتوای جذاب کمک شایانی بکند دنبال کردن موضوعات ترند و یا روز است. در هر بازه زمانی موضوعاتی بیشترین بازدید کننده را از طریق موتورهای جستجو دارند. می توانید با شناسایی سریع این موضوعات و نگارش یک مقاله درباره آن ها سایت خود را به صفحه اول گوگل ببرید.

1 Comment

  1. I have to thank you for the efforts you have put in penning this website. Im hoping to see the same high-grade content by you in the future as well. In truth, your creative writing abilities has motivated me to get my own website now 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.