چک کنید سایت شما با سرعت بالایی لود می شود.
اکتبر 26, 2021
چگونه محتوای جذاب تولید کنیم؟
اکتبر 26, 2021

چک کنید سایت کاملا واکنشگرا و مناسب برای موبایل ( Mobile friendly )

چک کنید سایت کاملا واکنشگرا و مناسب برای موبایل ( Mobile friendly )

چک کنید سایت کاملا واکنشگرا و مناسب برای موبایل ( Mobile friendly ). منظور از این این است  که یک سایت نسبت به سایز صفحه نمایشگر دستگاه‌ هایی مانند موبایل، تبلت یا لپتاپ واکنش نشان دهد که در زمان لود سایت وب سایت دچار به هم ریختگی نشود.

 با توجه به گسترش دیجیتال مارکتینگ توسط موتورهای جستجو هر روز بر اهمیت ریسپانسیو بودن سایت افزوده می‌شود و برای کاربر اهمیت دارد که زمانی که سایتی را با موبایل یا تبلت بازمی کند. نیازی به زوم کردن و اسکرول افقی نداشته باشد. و با یک دست بتوان به راحتی در میان منوهای سایت جا به ‌جا شد.

 دراین جابه‌جایی نباید آیتم‌ های مختلف صفحه از دسترس کاربر دور بماند و یا دچار به‌‎هم‌ ریختگی شود. بنابراین منوی اصلی سایت در حالت نمایش موبایلی از حالت نوارمنو به حالت تاگل منو تغییر می ‌کند. بنابراین اندازه صفحه نمایش شما تعیین می ‌کند که سایت در دستگاه شما به چه صورت نمایش یابد.

 به ریسپانسیو بودن سایت اصطلاحا واکنش گرا یا انطباق‌پذیر هم گفته می‌شود.  طراحی سایت ریسپانسیو یک امتیاز است. که برای تمام مشتریان در نظر گرفته می ‌شود. برای ریسپانسیو کردن سایت وردپرس افزونه ریسپانسیو وردپرس قابل قبولی در دسترس نیست، پس طراحان وب‌رمز از ابتدا برای طراحی قالب ریسپانسیو وردپرس اقدام می‌ کنند.

اهمیت طراحی ریسپانسیو

نکاتی که در طراحی سایت ریسپانسیو مورد توجه قرار می ‌گیرید. در واقع نکات مهمی است که توسط تجربه کاربری (User experience) تعیین شده است. قوانین مربوط به تجربه کاربری به فرآیندی گفته می‌شود. که در طی آن محصول دچار تغییراتی می‌شود.

 که استفاده از آن برای کاربر ساده و لذت‌بخش می‌ شود. طراحی سایت انطباق‌پذیر یک عملیات انسانی است که تعیین می‌کند یک سایت در دستگاه‌های مختلف با سایز نمایشگر متفاوت دچار چه تغییراتی شود. تا نحوه نمایش سایت برای کاربر مطلوب باشد. این مطلوبیت نمایش شامل موارد زیر می ‌باشد :

حذف اسکرول افقی سایت

سازگاری با سایز مختلف نمایشگر

تغییر رزولوشن

انتخاب فونت مناسب

راحتی مطالعه مطالب

طراحی مناسب برای کاربران موبایل یا موبایل فرندلی (Mobile Friendly)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.