بهینه سازی تصاویر و قراردادن توضیحات در تگ Alt 
اکتبر 26, 2021
پیدا کردن کلمات کلیدی اصلی ( Primary keyword ) مرتبط با حوزه کارتان
اکتبر 26, 2021

پیدا کردن سوالاتی که مردم می پرسند

پیدا کردن سوالاتی که مردم می پرسند

پیدا کردن سوالاتی که مردم می پرسند یکی از گزینه های مهم برای بهبود سئو و کیلیک گرفتن وب سایت شما است. استراتژی‌های مختلفی در حوزه سوالات رایج کاربران وجود دارد که می‌تواند در جهت بهبود موقعیت شما در صفحه نتایج جستجو موثر باشد. برای ایجاد محتوای بخش FAQ سایت نیاز به ابزارهایی دارید تا سوالاتی که کلمه‌ کلیدی‌های هدف شما را دارند را، استخراج کند.

ابزارها و تکنیک‌های رایگان پیدا کردن FAQ

علاوه بر اینکه برای پیدا کردن سوالات رایج کاربران می‌توانید از ابزارهای رایج سئو استفاده کنید، ابزارهای خاصی هم برای آن وجود دارد. بعضی از این ابزار و تکنیک‌ها به صورت رایگان و بعضی دیگر پولی هستند. اگر بتوانید برای کسب و کار خود در این حوزه سرمایه گذاری کنید، خروجی خوبی در آینده خواهید داشت. برویم سراغ معرفی ابزارها.

(سرچ کنسول گوگل )به علاوه Google Sheets یا اکسل

کنسول جستجوی گوگل بهترین جا برای پیدا کردن سوالاتی است که کاربران می‌پرسند. البته این روش محدود به کاربرانی است که قبلاً وارد سایت شما شده‌اند و اطلاعات ترافیک آنها موجود است.

برای تنظیم دستی سوالات در رابط GSC، اطلاعات جستجوی سایت خود را در سرچ کنسول از هر تاریخ تا تاریخ دیگری که می‌خواهید باز کنید. سپس یک فیلتر بر اساس سوالاتی شامل “چه کسی” یا “چه زمانی” روی آن قرار دهید. حالا لیستی از سوالات پیش روی شماست که توسط بازدیدکنندگان سایت‌تان پرسیده شده است.

بخش مردم می‌پرسند و سایت AlsoAsked.com

بین اهالی سئو معروف است که می‌گویند بهترین جا برای پیدا کردن موارد مورد نیاز سئو، خود صفحه  نتایج جستجو است. این قضیه برای پیدا کردن سوالات رایج کاربران یا FAQ که قطعاً صدق می‌کند. گوگل یک بخش از پیش تعریف شده در صفحه نتایج جستجو دارد که در آن سوالات مشابهی که سایر کاربران در زمینه جستجوی شماره پرسیده‌اند را نمایش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.