پیامد های مبارزه با کرونا

پیامدهای جهانی کرونا درتجارت

اطلاعات روز تجارت در کرونا
(( پیامدهای جهانی کرونا درتجارت ))

 

تاثیر کرونا بر دیجیتال مارکتینگ:

با افت تجارت جهانی و تجارت کشور عزیزمون ایران در دوران چهارده ماه همه گیری ویروس کرونا هزینه های دیجتال مارکتنیگ طی سال گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است. علیرغم کاهش بودجه بازاریابی به دلیل گشتری ویروس کرونا اما کانال های دیجیتال مارکتنیگ همچنان تاثیر غالبی بر هزینه دارند. که بررسی یکی از مهمترین کانال های دیجیتال مارکتینگ در اوضاع وخیم کرونا می پردازیم.

بیشتر روایداد ها مانند نمایشگاه ها – کنفرانس ها – کارگاه ها و نمایشگاه های تجاری چه در کل دنیا چه در ایران که در سال گذشته برنامه ریزی شده بودند. همگی یا لغو شدند یا به طور مجازی برگزار شدند. علاوه بر این مصرف کنندگان برای جلوگیری از ابتلا ویروس کرونا در خانه های خودشان قرنطینه شدند. و به خرید آنلاین کاهای مورد نیاز خود روی آوردند. این اتفاق باعث شد خرده فروشان آنلاین از تبلیغات آنلاین خود بازدهی بهتری داشته باشند. و هزینه های خدمات دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی آنلاین را افزایش دهند.

اما این سوال پیش می آید چرا مشاغل کوچک در دوره شیوع همه گیری ویروس کرونا به دیجیتال مارکتینگ نیاز دارند؟

انقلاب اینترنتی که در دهه ۹۰ رخ داد، بسیاری از شرکت های بزرگ مانند گوگل، آمازون و فیس بوک را ایجاد کرد. که منجر به خرید آنلاین، معاشرت و تعامل بیشتر شد. جالب اینجاست که این شرکت ها در طول بحران اقتصادی کرونا کمترین آسیب را می بینند. در واقع، آمازون در این شرایط دشوار حتی در حال رونق است. و سهام خود را به بالاترین میزان خود رسانده است.

حتی اگر محصولات خود را به صورت آنلاین نمی فروشید. باید دیجیتال مارکتینگ را به عنوان یک موتور رشد قابل قبول برای شرکت خود در نظر بگیرید. این موتور رشد از بسیاری از سیلندرها ساخته شده است. که هرکدام نمایانگر یک کانال دیجیتال هستند. در حالت ایده آل، شما باید هر کانال را به کانال های دیگر متصل کنید. تا قوی ترین و کارآمدترین نتیجه را برای کسب و کار شما ایجاد کنند. هدف از استراتژی دیجیتال مارکتینگ این است. که ترافیک را به سایت یا صفحات رسانه های اجتماعی خود هدایت کنید.  مخاطبان هدف خود را درگیر کنید و آنها را قیف قروش هدایت و تبدیل به مشتری کنید.

دسته بندی کانال های دیجیتال

اگر هنوز وارد دیجیتال مارکتینگ نشده اید، در اینجا خلاصه ای از کانال های دیجیتال موجود دسته بندی شده توسط گوگل آورده شده است. وظیفه اصلی این کانال ها  از جمله مجموعه دیجتال مارکتنیگ کلاغ ها هدایت کاربر به سایت یا خرید محصولات آنلاین شماست.

 

پیامد های جهانی مبارزه با کرونا

پیامدهای جهانی کرونا درتجارت

جستجوی ارگانیک

زمانی که کسی مجموعه ای از کلمات یا پیام های صوتی را جستجو می کند، در حقیقت به سمت یک محتوای آنلاین هدایت می شود. وقتی فردی از آن محتوا بازدید می کند، ترافیک ارگانیک محسوب می شود. در واقع مالک سایت برای این ترافیک مجبور نیست هزینه ای پرداخت کند. برای تحقق بخشیدن ترافیک ارگانیک، کارهای بسیار ارزشمند و مرتبط با ایجاد محتوا و بهینه سازی موتور جستجو (SEO) باید انجام شود.

ترافیک مستقیم

ترافیک مستقیم تابعی از عملکرد برندینگ شرکت، محصولات یا خدمات شماست. انجام برند سازی وب سایت شما زمان بر است؛ با این حال ماهی را هروقت از آب بگیرید دیر نیست! برندینگ یا برند سازی چندان کار سختی نیست به ویژه اگر قبلاً یک برند شناخته شده ای را ساخته باشید.

ترافیک شبکه های اجتماعی

سیستم عامل های رسانه های اجتماعی شامل فیسبوک، اینستاگرام، لینکدین، یوتیوب و توییتر هستند. وقتی افراد در حال بررسی صفحات شبکه های اجتماعی خود هستند، ممکن است پستی در مورد شرکت، محصول یا خدمات شما ببینند. وقتی آنها روی آن کلیک کنند، آنها را به وب سایت شما هدایت می کند. این ترافیک به عنوان ترافیک اجتماعی شناخته شده است.

ایجاد ترافیک اجتماعی کار سختی نیست، اما مستلزم ایجاد محتوای مرتبط و جذاب و مداوم است. اگر کسب و کار شما مشتری های خوبی دارد که محصول شما را دوست دارند، می توانید با یادآوری ارزش محصول خود و درگیر کردن آنها با محتوای جذاب یا پیشنهادهای خود در شبکه های اجتماعی با آنها در ارتباط باشید.

ایمیل

این ترافیکی است که توسط کمپین های ایمیل مارکتینگ و تعاملات ایمیلی شما ایجاد می شود. به عنوان مثال شخصی لینکی در ایمیل شما می بیند، روی آن کلیک می کند و او را به وب سایت شما هدایت می کند. این ترافیک ناشی از ایمیل به حساب می آید.

در حال حاضر که افراد زیادی در خانه های خود قرنطینه شده اند، بیشتر احتمال دارد که ایمیل های خود را بخوانند. ترافیک ایمیل هزینه کمی دارد و اگر به درستی انجام شود می تواند بسیار موثر باشد.

ترافیک ارجاعی

ترافیک ارجاعی بازدیدی است که از یک وب سایت به وب سایت دیگر ارجاع می شود. وقتی یک لینک و نقل قولی در سایت های دیگران در مورد سایت شما وجود داشته باشد یا به عبارتی بک لینک به سایت شما داده شده باشد، باعث ایجاد ترافیک در سایت شما می شود و کاربر از طریق آن سایت وارد سایت شما می شود. لینک سازی در عین حال که کم اهمیت ترین کانال های دیجیتال است، یکی از مهمترین کانال ها محسوب می شود. بک لینک ها نه تنها به دلیل ترافیکی که ایجاد می کنند، بلکه به دلیل اعتباری که برای سایت شما ایجاد می کنند بسیار مهم هستند.

جستجوی پولی یا غیر رایگان

این جستجو شامل تبلیغات بنری، تبیلغات کلیکی، افزایش پست های شبکه های اجتماعی، و غیره است. بر خلاف ترافیک ارگانیک، برای داشتن این جستجو شما باید برای هر تبلیغ، هر نمایش، هر بازدید یا هر تبدیلی هزینه مخصوص به هر تبلیغ را پرداخت کنید. جستجوی غیر رایگان سریعترین و آسانترین و در عین حال پر هزینه ترین راه برای هدایت بازدید به وب سایت و محصولات شماست؛ اما موقتی بوده و مضرات و معایب زیادی هم ممکن است برای کسب و کار شما ایجاد کند و شاید به همین دلیل است که اغلب مشاغل به جستجوی ارگانیک بیشتر می پردازند.

مهمترین کانال دیجیتال در زمان کرونا چیست؟

در واقع همه کانال های دیجیتال مهم هستند و هر کدام هدف و مزایای خاص خود را دارند. کانال های دیجیتال مختلف نیز یکدیگر را تغذیه می کنند. و کمک های افزاینده و مهمی برای یکدیگر ایجاد می کنند. که منجر به ترافیک و تبدیل بیشتری می شود. به عنوان مثال، ترافیک مستقیم و ارجاعی باعث افزایش اعتبار دامنه شما و در نتیجه افزایش ترافیک ارگانیک می شود. ترافیک ارگانیک به دلیل تصور رایگان بودن آن، شاید پرطرفدارترین کانال باشد. اما پرداختن تنها به آن کار ساده ای نیست. در زمان بحران اقتصادی، شما نیاز دارید که به روند درآمد زایی خود سرعت ببخشید. سریعترین راه برای دستیابی به آن از طریق بازاریابی وابسته، فروش از طریق کانال های آنلاین و از همه مهمتر تبلیغات است.

توصیه کلاغ ها به شما : بر نقاط قوت خود تمرکز کنید

برای آشنایی بیشتر با کلاغ ها نمونه کار های ما را دنبال کنید.