سرور اختصاصی
جولای 2, 2021
سرور مجازی
جولای 2, 2021

هاست اشتراکی

هاست اشتراکی

برای داشتن اطلاعات در مورد هاست اشتراکی ابتدا باید در مورد میزبانی صحبت کنیم. میزبانی وب در واقع به معنای فراهم کردن فضایی است که کاربران بتوانند فایل ها و دیگر سرویس های خود را در آن قرار دهند.

تمام وب سایت ها از فایل هایی مانند تصاویر ، متن و فایل های برنامه نویسی شده است. تمام این فایل ها به منظور خاصی در کنار هم قرار گرفته اند. حال برای این که تمام مردم بهتوانند به این فایل ها دسترسی داشته باشند نیاز به یک فضای برای انتشا آن ها داریم که به آن سرور می گویند. برای داشتن یک سئوی قوی و حرفه ای نیاز به یک هاست قدرتمند دارید.

مهم ترین مزیتی که استفاده از هاست اشتراکی دارد هزینه های پایین آن است. با استفاده از این میزبانی ها می توانید تا حدودی در هزنیه های خود صرفه جویی کنید.

هاست چیست؟

به طور کلی هر کامپیوتر می تواند یک سرور اختصاصی باشد. اما با توجه به هزینه های زیاد رفاهم کردن این شرایط برای صاحبان مشاغل اصلا به صرفه نیست. برای حل این مشکل شرکت هایی تاسیس شدند. این شرکت ها توانستند با فراهم آوردن لوازم موردنیاز برای کار فضاهای دیسک سخت سرورهای خود را اجاره دهند.

هاست اشتراکی به این معنی است که سرویس اشتراک میزبانی بین چند سایت به اشتراک گذاشته می شود. معمولا در میزبانی های اشتراکی (سرورهای share)، سایت ها را محدود می کنند. که به صورت لحظه ای بیش از حد مجاز از منابع سرور (CPU و RAM) استفاده نکنند. به این قابلیت Dedicated Application Pool گفته می شود. و برای ارائه سرویس با کیفیت و تقسیم منابع سرور به طور مناسب بین سایت های موجود در سرور به کار برده می شود. در صورتی که نیاز یک سایت بیش از این مقدار است باید به دنبال راه حل های دیگری مانند خرید سرور مجازی یا خرید سرور اختصاصی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.