نیاز کسب و کار به سایت
جولای 6, 2021
تولید محتوای جذاب
جولای 7, 2021

نکات کیلیدی سئو

نکات کیلیدی سئو

در مبحث نکات کیلیدی سئو باید بگوییم که سئو یک فرآیند ساده نیست. اما اگر بتوانید از مقدمات آن پیروی کنید. نتیجه ای خوب می گیرید. این پیروی نتیجه ای مثبت در جستجوی موتورهای جستجو دارد. در این مطلب 9 نکته کلیدی در موفقیت سئوی شما معرفی می کنیم.

انتخاب یک کلمه کیلیدی مناسب و تمرکز روی آن

اولین و مهم ترین قدم برای سئو انتخاب یک کلمه کیلیدی مناسب است.کلمه کلیدی انتخابی شما باید دو ویژگی اصلی داشته باشد. این کلمه کلیدی باید یک کلمه کاملاً مرتبط با متن و محتوای شما و همچنین کلمه ای مناسب و منطبق با جستجوی کاربران باشد.

در واقع باید همان چیزی را پید کنید که کاربران سرچ می کنند. یکی از راه های ساده برای این کار استفاده از ابزار Google Keyword Planner می باشد. با کمک این ابزار (که ممکن است برای استفاده از آن نیاز به دسترسی حساب کاربری AdWords داشته باشید) می توانید به تخمین ها و ارزیابی های گوگل از جستجوی عبارات و کلمات مرتبط دسترسی پیدا کنید و در نتیجه انتخاب مناسب تری داشته باشید.

تحقیق در مورد رقبا در سئو

یک صفحه خصوصی در مرورگر خود باز کنید. منظور از صفحه خصوصی از بین بردن کش سیستم است. حالا مطالب مرتبط را سرچ کنید. در نتیجه این سرچ به جز چند مورد اول که تبلیغات کلیکی گوگل موسوم به AdWords هستند، 10 مورد بعدی همان رقبای شما هستند!

وارد صفحات آن ها شده و به آنالیز آن ها بپردازید. هدف جستجوی خود را نقاط ضعف و نقاط قوت آن ها قرار دهید تا با پیدا کردن نقاط ضعفشان بتوانید از اشکالات مشابه جلوگیری کرده و از نقاط قوت آن ها الگوبرداری صحیح کنید.

یک محتوای حرفه ای سئو شده تولید کنید

مطمئن باشید مهم ترین پروسه شما انتخاب و نوشتن یک محتوای حرفه ای است. سایت ها و مطالب مشابه را با دقت بیشتری بازبینی کنید تا هر خلاء ممکن در آن ها را در کار خود پوشش دهید. مهم نیست که مطلب شما چه موضوعی دارد و در چه جایگاهی از جمله وبلاگ، صفحه اجتماعی، صفحه تجاری، صفحه محصولات و … منتشر می شود، مهم ترین نکته این است که محتوای متن شما آنقدر عالی و بی نقص باشد که نتوان آن را با دیگر محتوای مشابه از سایت های دیگر مقایسه کرد.

از کلمه کیلیدی در عنوان سئو استفاده کنید

کلمه کیلیدی باید در عنوان صفحه استفاده کنید. اما در این زمینه نکته جالبی وجود دارد. اگر کلمه کلیدی انتخابی شما بیشتر از یک کلمه (بیشتر از یک بخش) باشد. لزومی به نوشتن بخش ها کنار همدیگر نیست. این یعنی ترتیب حضور پشت هم این کلمات الزامی نیست. اگرچه پیشنهاد می کنیم جهت پیچیده نشدن عنوان و ساده تر بودن آن، چنین کاری نکنید؛ اما اگر مجبور به این کار شدید نگران نباشید.

از کلمه کیلیدی در هدر برای سئو استفاده کنید

ساماندهی صفحات وب سایت با یک هدر اصلی در بالا بسیار مهم است. با این کار دسترسی کاربران و همچنین موتورهای جستجو به صفحات دسته بندی شده و سازمان یافته شما بسیار راحت تر خواهد شد. این مورد به گوگل کمک می کند تا عنوان دقیق مطالب و عناوین صفحات شما را به نمایش بگذارد. بنابراین فراموش نکنید که حداقل یک بار از کلمه کلیدی خود در هدر و ساب هدر استفاده کنید.

از کلمه کیلیدی در نام تصاویر برای سئو استفاده کنید

برای اینکه گوگل و دیگر موتورهای جستجو بیشتر از قبل به محتوای صفحات شما دسترسی داشته باشند، پیشنهاد می کنیم در مطالب خود از تصاویر استفاده کنید. اما باید تصاویر خود را نیز حامل کلمات کلیدی کنید. برای این مورد می بایست دو کار انجام دهید. یکی اینکه کلمه کلیدی را در نام اصلی فایل عکس قرار دهید و دوم اینکه کلمه کلیدی را در تگ Alt عکس جایگزاری کنید.

از کلمه کیلیدی در url برای سئو استفاده کنید

یکی دیگر از راه هایی که گوگل متوجه موضوع مطلب شما می شود، آدرس URL می باشد. حتماً کلمه کلیدی خود را در آدرس صفحه وب مورد نظر خود به کار ببرید. چنین کاری نه تنها دسته بندی مطالب شما را بسیار شیک تر و سازمان یافته تر می کند. بلکه شناسایی آن ها را نیز بسیار راحت می کند.

از لینک های داخلی استفاده کنید

مطالب با کیفیت و با ارزش خود را در صفحات مختلف وب سایتتان معرفی کنید. مطالب مهمی که نقش مهره های اصلی محتوای سایت شما را دارند انتخاب کنید. و لینک آن ها را در مطالب قدیمی و جدید قرار دهید. برای این کار بهتر است هر از گاهی مطالب قدیمی را مرور کرده و با قرار دادن این لینک ها آن ها را به روز کنید.

به وب سایت های معتبر لینک دهید

به عقیده بسیاری از متخصصین سئو، مهمترین نکته سئو همین است! شاید این قضیه از نظر کاربران عادی اصلاً چیز مهمی به نظر نرسد. و حتی شاید بی فایده قلمداد شود اما لینک دادن به سایت های معتبر بازخورد خیلی خوبی برای سایت شما خواهد داشت.

در این مطلب نکات کیلیدی سئو را بررسی کردیم برای دیدن نمونه کار های کلاغ ها با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.