نوشتن پست مهمان ( Guest post )
فوریه 16, 2021
طراحی وب سایت دکوراسیون
ژوئن 28, 2021

نوشتن متنی جذاب در پاراگراف اول

نوشتن متنی جذاب در پاراگراف اول

نوشتن متنی جذاب در پاراگراف اول موجب جذب افراد به خواندن مطالب شما می شوند و آن ها را تا آخر مطالعه می کنند. پاراگراف‌ بندی یکی از مهمترین اصول در تولید محتوا محسوب می شود. در واقع چه از نظر قابلیت خوانایی و چه از نظر سئو، تقسیم متن به پاراگراف ‌های متعدد و طول آن خیلی مهم است. این اهمیت بعد از جستجوی معنایی بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفت؛ اما همیشه چالشی در این خصوص وجود دارد.

اصول داشتن یک پاراگراف جذاب

طول پاراگراف

از نظر سئو طول پاراگراف باید حداکثر ۳۰۰ کاراکتر  نوشته شود. چیزی حدود 4 یا 5  خط است. حالا اینکه این ۴.۵ خط بر اساس چه معیاری هم تعیین شود، بسیار مهم است. برخی مواقع ۴ خط، دو خط در صفحه اینترنت نمایش داده می شود و برخی مواقع هم کمتر، برای همین ما صفحه سایت را در نظر می ‌گیریم. حدود ۴ خط صفحه شما، آن‌هم در حالت استاندارد می باشد.

هر پاراگراف، یک موضوع

متن شما  از یک موضوع کلی برخوردار است که در رابطه با آن مطالب خود را می نویسید. ساختار یک متن مناسب و استاندارد به صورت مقدمه، متن و نتیجه‌ گیری می باشد. این متن از چندین پاراگراف نوشته شده است. ساختار هرکدام هم باید مثل ساختار متن باشد؛ یعنی مقدمه ‌ای داشته باشد که با یک جمله شروع می ‌شود؛ سپس متن و در نهایت نتیجه‌ گیری.

جمله‌بندی و رعایت اصول نگارشی

این چند جمله هم در پاراگراف باشد باز هم بصورت دقیق جواب مناسبی نیست. مهم این می باشد که جملات نباید طولانی باشند. جمله طولانی موجب فاصله بین فاعل و فعل شده و از این رو خواننده نمی ‌تواند ارتباط درستی بین اجزا برقرار کند. حداکثر طول جمله بهتر است که یک خط و نیم باشد. مسئله بعدی رعایت اصول نگارشی است، فقط جمله کوتاه نیست که موجب خوانایی می‌ شود. اصول نگارشی از جمله نقطه، ویرگول و غیره باید به درستی در سر جای خود قرار بگیرند تا خواننده بهتر بتواند با نوشته ارتباط برقرار کند.

7 Comments

 1. Voibulp گفت:

  cheap cialis online canadian pharmacy A counselor can teach you how to lower your anxiety or stress related to sex

 2. Thitymott گفت:

  My doctor told me bleeding in the first trimester is fairly common and I had what she referred to as a threatened miscarriage. tamoxifen moa

 3. Thitymott گفت:

  nolvadex for sale good site This may also occur in a man with a legitimate reason to take continuous testosterone drugs.

 4. lexJegene گفت:

  While the link between sertraline and maculopathy has yet to be firmly established, there are multiple case reports describing acute- onset bilateral maculopathies in otherwise healthy eyes following initiation of therapy at standard doses, whose findings closely mimic those in advanced hydroxychloroquine toxicity. doxycycline reviews Anticoagulation of pregnant women with mechanical heart valves.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.