محتوا سایت
فوریه 16, 2021
نصب افزونه یوهاست سئو ( Yoast SEO )
فوریه 16, 2021

محتوای تکراری ( Duplicate content ) را شناسایی و برطرف کنید. 

محتوای تکراری ( Duplicate content ) را شناسایی و برطرف کنید.

محتوای تکراری ( Duplicate content ) را شناسایی و برطرف کنید.

مشکل محتوای تکراری (Duplicate Content) به دلایل زیادی ممکن است. ایجاد گردد، در زیر به پاره ای از این دلایل و روش حل آنها اشاره می کنیم:
– نقص عملکرد سیستم مدیریت محتوا (CMS) در تولید لینک های یکتا
برخی سیستم های مدیریت محتوای سایت (CMS) یا سرویس های وبلاگی به دلایل مختلف ممکن است برای یک مطلب لینک های مجزا و متفاوت تولید کنند.

از نظر کاربران عادی این مشکل چندانی به نظر نرسد اما از دید ربات های جستجوگر این دو آدرس، دو صفحه متفاوت با محتوایی یکسان محسوب شده و باعث سردرگمی آن ها در تشخیص آدرس URL اصلی می شود.

 به این دلیل حتی المقدور باید سعی کنیم لینک های اضافه را اصلاح یا حذف کنیم، علاوه بر حذف یا اصلاح آدرس ها، استفاده از ویژگی rel  با مقدار canonical در HTML نیز می تواند رنک مطالب اصلی را حفظ کند، البته نحوه استفاده از این خاصیت جای بحث بیشتر دارد ولی همین قدر بدانیم.

ایجاد محتوای یکسان در آدرس های گوناگون

اگر به طور همزمان مطالب خود را در بیش از یک سایت یا وبلاگ درج کنیم این کار موجب ایجاد مطالب تکراری همسان یا Duplicate Content می شود، چرا که ربات های جستجوگر با یافتن این مطالب آنها را با هم مقایسه می کنند و تنها آن مطلبی را که درست تشخیص دهند به عنوان محتوای مرجع ایندکس و ذخیره می کنند، لذا توصیه می شود از کپی بی مورد مطالب در سایت ها و وبلاگ های متعدد خودداری کنیم.

در دسترس بودن سایت با www و بدون آن

اگر وبسایتمان با درج عبارت www در نوار آدرس و در عین حال بدون درج آن نیز در دسترس کاربران قرار گیرد، قریب به یقین با مشکل مطالب تکراری (Duplicate Content) روبرو خواهیم شد چرا که از دید موتورهای جستجو این دو آدرس، دو صفحه مجزا تلقی شده و به طور جداگانه پردازش می شوند، البته برخی از موتورهای جستجو نظیر گوگل تا حدودی قادر به تشخیص آدرس های پیش فرض هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.