لینک بیلدینگ
فوریه 16, 2021
محتوا سایت
فوریه 16, 2021

لینک های شکسته ( Broken link ) را برطرف کنید.

لینک های شکسته ( Broken link ) را برطرف کنید.

لینک های شکسته ( Broken link ) را برطرف کنید. همیشه احتمالی هست که در سایت خود لینک های شکسته یا 404 داشته باشید. بخصوص سایت هایی که محتوای آن مدام در حال تغییر یا به ‌روز رسانی است، نمی توانند از آن اجتناب کنند. برای رفع لینک شکسته قصد داریم تعداد آن‌ها را در سایت کنترل کنیم و تا جای ممکن از پاک شدن آن‌ها مطمئن شویم.

لینک شکسته یا 404 چیست

قبل از اینکه به سراغ رفع لینک شکسته سایت برویم دانستن اینکه چه اتفاقی می‌افتد که یک لینک شکسته یا خطای 404 به وجود می آید کمک بزرگی به ما می‌کند.

خطای 404 صفحه یک کد پاسخ از سمت سرور برای زمانی است. که مرورگر وب سعی در نمایش صفحه‌ای دارد که نمی‌تواند آن را در سرور شما پیدا کند. با این ‌وجود خطای 404 نمی‌تواند به وب سایت آسیب وارد کند. وگاهی این کد کمک می ‌کند بتوانید مشکلات سایت را عیب ‌یابی کنید و آن‌ ها را رفع کنید.

گوگل هم انتظار ندارد که سایت شما کاملاً از صفحات 404 پاک باشد. با این‌حال بهترین کار این است. که بتوانید این صفحات را کنترل کنید.

چگونه در وردپرس لینک های شکسته را چک کنیم

استفاده از افزونه های وردپرسی راه دیگر شناسایی وبررسی لینک های شکسته است. بنابراین در اینجا چند افزونه رایگان را معرفی کردیم که می‌تواند برای سایت های وردپرسی مفید باشد.

فقط باید توجه کنید که افزونه ها فشار زیادی را به سرور وب سایت وارد می‌کنند به همین خاطر زمانی که لینک های خود را اسکن می‌کنید باید انجام بقیه کارها را در پنل مدیریتی وردپرس را متوقف کنید.

در صورتی که سایت هاست پایه داشته باشد لود کدهای صفحات سایت کاهش پیدا می‌کند به همین خاطر باید نسبت به فضای هاست خود راه رفع صفحه 404 را انتخاب کنیم.

البته تنظیمات افزونه ها به شما کمک می کند تا فشار کمتری به سرور وارد کنید و فقط زمانی که اسکن صفحات انجام می‌دهید عملکرد سایت خود را ارزیابی کنید و مطمئن شوید مشکلی در سایت خود ندارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.