شناسایی و برطرف کردن لینک های حذف شده
فوریه 16, 2021
قراردادن ویدئو در سایت های اشتراک ویدئو 
فوریه 16, 2021

قرار دادن پادکست در سایت های اشتراک پادکست 

قرار دادن پادکست در سایت های اشتراک پادکست

قرار دادن پادکست در سایت های اشتراک پادکست . پادکست از پیشرفته ترین و جدیدترین سامانه های ارتباطی است. و روشی برای انتشار محتوای الکترونیکی به وسیله صدا که کاربران از طریق آن می توانند. ساخته های صوتی و کلامی خود را به شنوندگان، ارائه دهند. که از آن به وبلاگ صوتی هم یاد می شود.

به زبان ساده تر جدید ترین تکنولوژی برای انتشار صوت بر روی شبکه اینترنت است. پادکست یک فایل چند رسانه ای است. که با استفاده از فید های عمومی برای پخش صدا بر روی کامپیوترهای شخصی وموبایل، بر روی اینترنت فرستاده می شود.

پادکست را هر کسی می تواند با هزینه کمی راه اندازی کند. یا به عبارت دیگر می تواند یک رادیو اینترنتی راه بیندازد. و تنها چیزی که لازم است یک کامپیوتر، یک میکروفن و اینترنت است.

کاربرد پادکست

در سایت اولین شبکه پادکستینگ فارسی (cast.ir) موارد زیر به عنوان کاربرهای پادکست برشمرده شده است:

  1. ایجاد ایستگاه های رادیویی اینترنتی شخصی با کم ترین هزینه و توسط یک دستگاه رایانه شخصی.
  2. آموزش الکترونیکی و غیرحضوری در مواردی که احتیاج به توضیح شفاهی وجود دارد.
  3. کتاب خوانی، شعر و شاعری، پخش موسیقی، تبلیغ خدمات و محصولات، ارتباطات مردمی و روابط عمومی، رپورتاژ و گزارشگری، تولید برنامه های تفریحی و سرگرم کننده. از قبیل جوک و لطیفه، فال، قصه گویی و آموزش برای کودکان.
  4. ساخت وبلاگ های صوتی که در آن وبلاگ نویس بجای نوشتن مطالب شخصی در اینترنت با مخاطبین خود حرف می زند. و صدای ضبط شده را روی وبلاگ قرار می دهد.

چگونه یک پادکست داشته باشیم؟

مرحله اول راه اندازی پادکست ضبط برنامه است. شما می توانید با کمک یک دستگاه ضبط صدای دیجیتال (Voice Recorder) صدای خود را ضبط کنید.

پس از ضبط صدا یا به وسیله نرم افزار های ویرایش صدا، صدای خود را ویرایش کنید و احیانا به آن موسیقی یا صداهای دیگری بیافزایید از جمله این نرم افزارهای حرفه ای ویرایش صدا سوندفورژ (Sondforge) و کول ادیت (Cooledit) هستند که از آن ها برای ویرایش برنامه های حرفه ای رادیوئی هم استفاده می شود.

البته حتی شما احتیاج به این نرم افزارهای حرفه ای ندارید و می توانید یک نرم افزار رایگان وساده تر از اینترنت قابل دریافت است.

پس از تهیه فایل (mpt) شما باید فایل (RSS) هم برای پادکست تان تهیه کنید. با حاضر شدن فایل ها شما باید آن ها را در فضایی مناسب در اینترنت قرار دهید تا برای دیگران هم قابل دسترسی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.