طراحی وب سایت دانلود
جولای 3, 2021
طراحی وب سایت خودرو
جولای 3, 2021

طراحی وب سایت دانشگاهی

طراحی وب سایت دانشگاهی

طراحی وب سایت دانشگاهی مورد مهم و قابل بررسی است. معمولا افراد برای شروع و انجام هر کاری برای کسب دانش  و آگاهی در مورد آن در موتورهای جستجو نظیر گوگل به سرچ و تحقیق می پردازند . و سپس تصمیم می گیرند.

یکی از قسمت های مهم زندگی هر فرد مقوله درس و دانشگاه  است . معمولا افراد وسواس زیادی برای انتخاب دانشگاه خود به خرج می دهند چه برای افرادی که قصد تحصیل به صورت حضوری را داشته باشند. و چه به صورت مجازی. یکی از عواملی که سبب می گردد در دید افراد یک دانشگاه حرفه ای به نظر آید. وب سایت دانشگاه می باشد. بنابراین نباید از اهمیت یک طراحی وب سایت دانشگاهی خوب و باکیفیت و در عین حال جذاب برای دانشگاه و موسسه آموزشی خود غافل شد.

نکاتی که باید در موسسات آموزشی مد نظر قرار داد.

مناسب بودن دامین

همانطور که می دانید نام دامین نقش بسزایی در شناسایی وب سایت شما بازی می کند. چرا که تاثیر مستقیم بر سئو وب سایت و ارتقا رتبه سایت دارد. بهتر است برای دانشگاه و موسسه آموزشی از دامینی استفاده گردد. که افزون بر این که انعکاس دهنده برند و نام دانشگاه باشد. نام  و آدرس آن ساده و فاقد املای دشوار  نیز باشد.

این ویژگی سبب می شود که نام سایت راحت تر در ذهن بمانند. و از سوی دیگر جذب مخاطب بیشتر شود. در یک سایت  علمی و دانشگاهی همه اجزا باید از دامین اصلی تبعیت نمایند . برای مثال اگر دانشکده های دانشگاه دارای وب سایت مستقلی هستند حتما در ذیل دامین اصلی دانشگاه به صورت ساب دامین و یا دایرکتری باید آدرس دهی شوند.

رعایت اصول سئو

در فرآیند ساخت وب سایت نباید  از رعایت اصول سئو غافل گشت. رعایت این نکات اگرچه همراه با صرف زمان بیشتری برای طراحی وب سایت دانشگاهی می باشد. اما سبب بهینه سازی وب سایت شما برای موتورهای جستجو،  افزایش سطح رضایت مندی کاربران و همچنین ارتقا رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو نیز می گردد. همان طور که می دانید حضور در فضای مجازی بدون دیده شدن بیهوده و بی فایده خواهد بود سئو خوب و استاندارد به شما کمک می کند که دیده شوید.

رعایت نکات و استاندارد های سئو در طراحی وب سایت دانشگاهی بسیار مهم است. به همین دلیل است که نیاز ما را را به یک متخصص مجرب طراح سایت دانشگاه نشان می دهد. همان طور که می دانیم زمان صرف شده برای بهبود جایگاه سئو و اعمال استاندارد های سئو می تواند در نهایت منجر به بهبود جایگاه سایت دانشگاه در موتور های جستجو گر شود و این خود به نوعی سرمایه گذاری است.

رعایت استاندارد های سئو در طراحی وب سایت دانشگاهی در نهایت منجر می شود که تصویر درستی از محتوای سایت شما در موتور های جستجو گر ایجاد شود و جایگاه سایت شما بهبود یابد.

امنیت اطلاعات

همان طور که می دانید که خطرات امنیتی با پیشرفت علم و فناوری ،  نیز بروز می گردند. بنابراین رعایت نکات امنیتی برای وب سایت های از قیبل وب سایت های دانشگاهی و موسسات آموزشی به دلیل وجود اطلاعات کاربران و دانشجویان بسیار حائز اهمیت است. این وب سایت ها باید در برابر خطر ویروس ها ، نفوذ هکر ها و بدافزار ها  مصون باشند.

اهمیت رعایت نکات امنیتی موقعی مضاعف می گردد که امکان پرداخت آنلاین  در سایت وجود داشته باشد. بهره گیری از نیروهای متخصصی که  در زمینه طراحی وب سایت دانشگاهی و موسسات آموزشی سابقه ای درخشان  مهم ترین مشی در این راستا  می باشد.

تاثیر در اطلاع رسانی

وجود وبسایت مانند داشتن یک کاتالوگ اما با مزایایی بسیار است . یک کاتالوگ معمولا در بر گیرنده تصاویر و متون است . اما یک وب سایت علاوه بر تصاویر و متن می تواند شامل فیلم ، صوت ، انیمیشن و … را نیز شامل می شود . وجود همین المنت ها منجر به اطلاع رسانی جامع با محتوایی جذاب می گردد. همان طور که می دانید برای یک سایت صرفا کافی است که بهای بسیار پایین برای طراحی و نگهداری آن پرداخت نمود.

و بعد از  اتمام ساخت آن هزاران و یا میلیون ها مخاطب و کاربر می توانند با به دفعات مکرر از آن بازدید نمایند . در صورتی که برای طراحی ، چاپ و انتشار هر نسخه از کاتالوگ نیاز به پرداخت هزینه است .
از مزایای وب سایت دانشگاهی ارتباط تاثیر گذار بین دانشجو و اساتید ، امکان دسترسی به اساتید در هر جای دنیا و در نتیجه بالا تر رفتن سطح علمی دانشجویان ، میسر شدن امکان انجام کارهای اداری و آموزشی در ساعتی غیر از ساعات ادارای ،تحلیل بهتر پروسه آموزشی با بکارگیری از انواع گزارشات ، نمودار ها و جداول و همچنین  امکان پذیرش دانشجو از هر جای دنیا  می باشد.

درآمد زایی

امروزه استفاده از وب سایت  برای  کسب درآمد بسیار خودنمایی می کند  و شرکت ها و موسسات مختلفی  بخش اعظمی از درآمد خود را از طریق سایت و مشتریان آنلاین به دست می آوردند .همان طور که می دانید نوع سایت و اهداف آن  تعیین کننده میزان سود و درآمد زایی سایت  است . البته نباید فراموش نمود که میزان فعالیت صاحبان سایت ها ، آبدیت کردن و رسیدگی    آن ها پارامتر بسیار مهمی می باشد .

  1. طراحی سایت دانشگاه
  2. سیستم پرداخت آنلاین
  3. از این بخش دانشجویان می توانند برای پرداخت مواردی از قیبل،  شهریه استفاده نمایند
  4. پیاده سازی سیستم اتوماسیون اداری

می توان برای راحتی گردش و ثبت مکاتبات اداری درون سازمانی و همچنین برون سازمانی این بخش  در وب سایت های دانشگاهی پیاده سازی می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.