طراحی وب سایت مجالس
جولای 3, 2021
طراحی وبسایت آژانس مسافرتی
جولای 3, 2021

طراحی وب سایت تبلیغاتی

طراحی وب سایت تبلیغاتی

طراحی وب سایت تبلیغاتی ، ابتدا به تعریفی از واژه تبلیغات می پردازیم.
تبلیغات را می توان پروسه ای دانست. که  از طریق آن ، اطلاعات ضروری در مورد محصولات و خدمات برای مشتریان مهیا شده و در نتیجه  شرایطی مطلوبی به منظور ترغیب و متقاعد کردن مشتریان به خرید محصولات و خدمات  به وجود می آید. همان طور که در شکل زیر می بینید تبلیغات به دو صورت انجام می شود.

  1.  تبلیغات به صورت آفلاین و از به وسیله رسانه های سنتی (تلویزیون ، رادیو ، مجلات و …)
  2. تبلیغات به صورت آنلاین  ( وب سایت ها  و …)

واژه های تبلیغات و طراحی وب سایت تبلیغات  از  زمانی اینترنت که در زندگی بشر شروع  به جلوه گری نموده است . محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. شاید برای شما هم جالب باشد. اولین تبلیغات اینترنتی به شکل بنر در وب سایت هات وایر 3 در 27 اکتبر سال 1994 به نمایش در آمد.
در دنیای کنونی تعداد بی شماری از افراد به اینترنت و بکار گیری آن تمایل داشته و این گرای و تمایل ، زمینه  تاثیری موثر ، بر روی نگرش اشخاص نسبت به تبلیغات اینترنتی مهیا می سازد.

چگونه یک تبلیغات آنلاین موفق داشته باشید؟

همان طور که می دانید چیزی که منجر به موفقیت یک طراحی وب سایت تبلیغاتی می شود. قابلیت آن در جذب کاربران و بازدیدکنندگان است هرچه تعداد کاربران وب سایت تبلیغاتی شما بیشتر باشد. طبیعتا از آگهی و تبلیغات بیشتری هم بهره مند خواهید گشت. چرا که افراد آگهی دهنده در پی سایت های می باشند  که پربازدید هستند.

حتما تا الان با سایت های مواجه شده اید که با وجود این که به صورت رایگان تبلیغات می کنند. ولی افراد بسیار کمی تمایل به درج آگهی خود در این وب سایت ها نشان می دهند . زیرا آن ها می دانند که درج آگهی در وب سایت های که بازدیدکنندگان زیادی ندارد عملا بی نتیجه است .

بنابراین ، بهره گیری از طراحی سایت تبلیغاتی در صورتی می تواند در جذب تبلیغات موفق باشد. که ترافیک بالای  داشته باشد .

برخی از تفاوت تبلیغات سنتی و تبلیغات اینترنتی

همان طور که می دانید تبلیغات جز لاینفک بازار چه سنتی و چه مدرن بوده و هست. امروزه نداشتن خلاقیت و عدم وجود یک پلتفرم برای عرضه تبلیغات ، منجر به کاهش موفقیت آن می گردد. موفقیت از آن تبلیغی خواهد بود تبلیغی که در جای مطلوب و با رویکردی مناسب تبلیغ می شود.  در ادوار گذشته  معمولا بیشتر از روزنامه و مجله ها و… برای تبلیغات استفاده می کردند.

که افزون بر این که ، از نظر رویکردهای تبلیغاتی و محتوا  با محدودیت های زیادی روبرو بود  تعداد افرادی که تبلیغ  را مشاهده می کردند نیز چشمگیر نبود.  البته  در دنیای کنونی نیز تمایل به خواندن روزنامه و مشاهده تبلیغات تلویزیونی  بسیار کاهش یافته است .

امروزه طراحی وب سایت تبلیغاتی افزون بر حذف محدودیت های مکانی و زمانی ، امکان  گذر از عصر ورق های کاغذی به عصر اینترنت  را نیز  فراهم نموده است  و تعداد بازدید کنندگان را به بیشترین  تعداد ممکن  رسانده است .

سرعت انتشار

همان طور که می دانید سرعت و محدودیت در انتقال ، یکی از مشکلاتی  است که در تبلیغات سنتی  با آن مواجه هستیم . در واقع شما قادر به ارسال سریع یک کاتالوگ به سراسر کشور یا جهان نیستید .اما وقتی از طراحی سایت تبلیغاتی بهره می گیرید می توانید  تبلیغات خود را در هر ساعت از شبانه روز منتشر نمایید و در دسترس عموم   قرار دهید .

مزایای استفاده از تبلیغات آنلاین

ایجاد ارتباط دو طرفه
شما با بکار گیری  طراحی سایت تبلیغاتی  یک ارتباط دو طرفه بین تبلیغ کننده و کاربران ایجاد می نمایید . چرا که افزون بر این که کاربران و مخاطبین شما  تبلیغات را دریافت خواهند نمود آن ها قادرند نظرات ، انتقادات ، و پیشنهادات خود را به سمع و نظر تبلیغ کنندگان برسانند.
بنابراین ، وقتی شما از طراحی سایت تبلیغاتی بهره می گیرید. در واقع از یک رسانه تعاملی  که نیازمند مشارکت با مخاطبین است. استفاده می نماید. در دنیای اینترنت و وب سایت تبلیغاتی  هر کاربر افزون بر این که ،  همانند رسانه های سنتی اطلاعات  کسب می کند.
دسترسی جهانی و شبانه روزی
با طراحی سایت تبلیغاتی ، تبلیغات خود را به صورت فرامنطقه ای و بدون محدودیت زمانی می توانید عرضه نمایید. که این خود منجر به افزایش قابلیت مشاهده و گسترش بازار می گردد.
در حقیقت ، یکی از مزایای استفاده از طراحی سایت تبلیغاتی ، تجارت بین المللی است  معرفی کالا یا خدمات  به جهانیان بدون بهره گیری از تبلیغات امکان پذیر نخواهد بود . البته امروزه با توجه به رشد بی نظیر تولید و به تبع آن رقابت شدید در بازار ، چه در سطح داخلی و چه در سطح جهانی  اهمیت پیاده سازی و طراحی سایت تبلیغاتی روز به روز افزایش می یابد.
تعداد زیادی کاربران
همان طور که می دانید ،  امروزه اکثریت افراد  به اینترنت دسترسی دارند. و همین مسئله سبب گشته  کاربران رسانه های سنتی دیگر قابل قیاس با کاربران اینترنت نباشد.
وجود چنین طیف وسیعی از مشتریان بالقو در یک  جا و همچنین امکان تعامل با کاربران بدون نیاز به صرف هزینه های اضافی و محدودیت های  جغرافیایی  ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی  ،   به طرز شگرفی فرصت های طلایی  را برای آگهی دهندگان فراهم می کند. شما  با بهره گیری از طراحی سایت تبلیغات  به راحتی از دنیای اینترنت کسب درآمد نمایید.

نکاتی که در یک وب هنری باید مد نظر قرار داد

رنگ
رنگ یکی از اساسی ترین المنت های  ارتباطی و هنری است.  افزون بر این که  همخوانی خوبی با احساسات و عواطف انسان دارد. در برگیرنده اطلاعات و پیام های متنوعی می باشد . به همین  خاطر در پیاده سازی و طراحی سایت تبلیغاتی  باید به روانشناسی رنگ ها و تاثیرات آن بر روی انسان  توجه فراوان نمود.
همان طور که می دانید ، رنگ ها به طرز شگفت انگیزی قادر به ایجاد  حس های مثبت یا منفی ،  جذب اعتماد ،  برانگیختن  هیجان و شور و … می باشد. فراموش نکنید رنگ اولین المنتی است که موجب جلب توجه مخاطبین می گردد. و فرم و جستار به ترتیب بعد از رنگ ، سبب  جذب یا دفع کاربران و مشتریان می شود.
دارا بودن گروه‌بندی کامل
در طراحی وب سایت تبلیغاتی ، دسته بندی می تواند به کاربران در پیدا کردن محصول یا خدمات مورد نظرش کمک شایانی بنماید.  تا آن ها برای یافتن تبلیغات مورد نظر خود دچار سردرگمی نشود. این پارامتر می تواند نقش بسزایی در بالا بردن میزان رضایت مندی بازدید کنندگان وب سایت ایفا نماید. همان طور که می دانید میزان رضایت مندی به صورت مستقیم بر روی میزان درآمد شما تاثیر می گذارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.