طراحی وب سایت بوتیک
جولای 3, 2021
طراحی وب سایت انتشارات
جولای 3, 2021

طراحی سایت بازرگانی 

طراحی سایت بازرگانی 

در بحث طراحی سایت بازرگانی نکته مهمی که وجود دارد این است که برای داشتن یک وب سایت بازرگانی قوی نیازمند کار بر روی سئوی سایت بازرگانی هستید. امروزه فروشگاه های انلاین بسیار خوب وجامعی در ایران مشغول به فعالیت می باشن.د که میتواند این گفته را اثبات نماید.
شما  با بهره گیری از طراحی سایت بازرگانی می توانید. با معرفی روزمه خود و زمینه ای که در آن فعالیت  می کنید. و مدت زمان فعالیت و همچنین موفقیت هایی که در امر بازرگانی داشته اید. خود را به مخاطبان  بهتر و بیشتر بشناسانید. و وجه تمایز خود را با رقیبانتان برای مشتری نمایان کنید. باید در نظر داشته باشید که برای یک وب سایت بازرگانی ، سئوی سایت اهمیت زیادی دارد.

چرا طراحی سایت بازرگانی ضروری است؟

رقابت بین شرکت های بازرگانی در دنیای مجازی در دنیای کنونی بسیار زیاد است  و پیشرفت روز افزون تکنولوژی و روز به روز  این رقابت  جدی تر و پیشرفته تر  می گردد. برای عقب نماندن از قافله و بیشتر کردن سهم خود از بازارهای داخلی و خارجی باید هر چه سریع تر  به فکر طراحی سایت بازرگانی باشید.

البته فراموش نکنید که طراحی سایت بازرگانی استاندارد سایتی است. که علاوه بر سئو و رتبه خوب در گوگل حاوی تمامی اطلاعات ضروری که مورد نیاز مخاطبین و علاقمندان .کسب و کار است را نیز شامل می گردد.

اگر شما به عنوان صاحب یک کسب و کار این دو آیتم را در وب سایت خود لحاظ نموده باشید. باعث افزایش رضایت هرچه بیشتر مشتریان خود خواهید شد. و در نهایت بر میزان درآمد خود خواهید افزود.

باید این موضوع را بدانید که طراحی سایت بازرگانی فرایندی هزینه بر نمی باشد. بلکه کاملا نوعی سرمایه گذاری درازمدت در حوزه کسب و کار شما می باشد. و یکی از ضروری ترین تصمیمات رشد و توسعه کسب و کار در عهد حاضر است .

شما با پیاده سازی و طراحی سایت بازرگانی حرفه ای مسیر را برای فعالیت گسترده تر شرکت بازرگانی خود در بازارهای بزرگ جهانی هموار میکنید. و خود را در معرض دید بسیاری از افراد قرار می دهید. چرا که امروزه دنیای اینترنت و تکنولوژی  است . خیلی از افراد تایم زیادی از خود را به سیر در دنیای مجازی می گذارنند.

سرویس ها و بخش هایی که به صورت آنلاین در طراحی سایت بازرگانی به کاربران خدمات می دهند شامل موارد زیر می شود:
طراحی سایت بازرگانی

طراحی سایت بازرگانی

دسته بندی محصولات وارداتی و صادراتی
محصولات و نحوه استفاده از محصول
نمایش محصولات منتخب
معرفی نمایندگان فروش
ثبت و مدیریت نظر کاربران در مورد محصول
برای برگزاری قرعه کشی آنلاین

در اینجا به توضیح موارد بالا به صورت مختصر میپردازیم:

دسته بندی در طراحی سایت بازرگانی:

میتوان گفت مهم ترین بخش در طراحی یک سایت خوب بازرگانی دسته بندی می باشد. زیرا روند پیدا کردن مطلب و محصول مورد نیاز کاربر را سرعت می بخشد.
می توانید دسته بندی های مختلفی را در طراحی سایت بازرگانی لحاظ کنید. مثلا  دسته های نظیر  پربازدید ترین ها ، جدیدترین ها ،  بخش وارداتی ، بخش مقالات  و … دسته بندی وتقسیم می شود. یا می توانید به طور کلی به دو دسته صادراتی و وارداتی تقسیم نمایید.

شما می توانید با بهره گیری از طراحی سایت بازرگانی محصولات خود را به بهترین نحو معرفی نمایید. فراموش نکنید که وب سایت شما محدودیت های زمانی و مکانی را برای شما حذف می کند. و در واقع مخاطبین شما از هر نقطه ای از این کره خاکی و در هر ساعتی از شبانه روز می توانند. از  وب سایت شما بازدید نمایند و با محصولات و خدمات شما آشنا شوند.

لازم به ذکر است شما با درج محصولات منتخب یا پرفروش ترین آن ها می توانید.  کاربران را به ترغیب خرید آن محصولات نمایید.
اگر شما دارای نمایندگی های در دیگر نقاط کشور هستید می توانید. بخشی را برای معرفی آن ها را طراحی سایت بازرگانی در نظر بگیرید.

تا مشتریان شما به نزدیکترین نمایندگی در محل زندگی خود مراجعه نمایند.  چرا که شماری از مخاطبان و کاربران شما ترجیح می دهند تا نزدیک ترین نمایندگی و یا شعبه به محل کار یا محل زندگی خود برای انجام امور خود انتخاب کنند.

این صفحه از وبسایت می تواند برای انها بسیار مفید و با ارزش باشد.برای سود آوری بیشتر این نکته حائز اهمیت است که شعبه ها و نمایندگی های فروش را که  عملکرد بهتر و تاثیرگذاری بیشتری را  دارند در وب سایت معرفی کنید .

استفاده و مدیریت نظر کاربران درباره محصولات :

بازدید کنندگان  این حق را دارند تا در مورد مطالب  جامع و کاربردی شما که در وب سایت قرار دارد. اظهار نظر کنند و حتی  می توان در صورت تایید مدیریت نظرات خود  را در سایت مشاهده کنند

با طراحی سایت بازرگانی شما برای آنها  احترام و ارزش قائل می شوید. و مخاطبان نیز به طراحی سایت بازرگانی شما وفا دار خواهند بود. و این می تواند در رونق کسب و کار شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

این نکته را در خاطرتان داشته باشید : هیچ تبلیغی بهتر از رضایت مشتری نمی باشد . تحقیقات نشان می دهد که اکثر مصرف کنندگان یک معامله آنلاین را در صورتی که سوالات و نگرانی های آن ها را پاسخگو نباشد به سرعت ترک خواهند کرد .

این به آن معنی است که اگر شما می خواهید. مشتری را جذب کنید باید به تمامی نظرات و سوالات آنها پاسخ دهید .و به سرعت هرچه بیشتر که امکان پذیر باشد کلید موفقیت در این زمینه می باشد.

ارائه و برنامه ریزی قرعه کشی های مجازی در سایت :

با انتخاب  این  سرویس  می توانید این رویکرد  . جدید را  به شکل شایسته در طراحی سایت بازرگانی خود پیاده سازی نمایید. چنین سرویسی باعث می شود. در نهایت کاربران  در زمان های مشخص و دوره ای به وب سایت شما سر بزنند و آمار بازدید  وب سایت بازرگانی بالا رود‌.

البته در طراحی این صفحه از وبسایت باید از تجربه های قبلی استفاده نماییم . تا در نهایت کاربران به وبسایت اعتماد نموده و در قرعه کشی های دوره ای آن شرکت نمایند.

علاوه بر امکاناتی که در بالا به آن اشاره شد. برای یک طراحی سایت بازرگانی سطح بالا میتوان قسمت های تازه  به سایت اضافه  کرد. تا باعث راحتی کاربر با سایت شود .

وجود کارت های  هدیه برای  مخاطبان اینترنتی:

زمانی که ما برای کاربر و مخاطب احترام قائل شویم. آنها نیز آنرا درک می کنند  و وفاداری بیشتری نسبت به سایت ما از خود نشان می دهند.

برای مثال می توان از این کارت ها برای قدر دان. از مخاطبان ویژه خود به صورت دوره ای و در زمان های خاص استفاده کرد.

با پیاده سازی این طرح می توانیم  کاربران را تشویق کنیم. که در سایت ثبت نام کنند و اطلاعات بیشتری را در اختیار ما قرار دهند.

اهمیت ارائه آمار و گزارش  به بازدیدکنندگان وب سایت:

اگر مطالب موجود در وب سایت احتیاج به نمایش آمار با شکل های مختلف داشته باشد. مانند نمودار و جدول و … این گزینه را انتخاب کنید .

برای طراحی سایت بازرگانی به چه استاندارد هایی باید توجه کرد

برخی از نکات ریز دیگر وجود دارد که به شما در طراحی و سئوی سایت بازرگانی کمک خواهد کرد.
در مورد روزمه کاری خود با جزئیات توضیح بدهید. چرا که این قسمت نقش بسزایی در جلب اعتماد مشتریان شما دارد. پس حتما این بخش را با فراست تمام تکمیل نمایید.

در طراحی سایت بازرگانی بخشی را برای درج مقالات در نظر بگیرید .  همچنین می توانید با درج مهم ترین  قوانین و مقررات در زمینه بازرگانی در وب سایت خود گامی مهم دربالا بردن و  آشنا کردن کاربران با قوانین حیطه بازرگانی بردارید.

وجود این بخش مقالات خودش  موجب بالا رفتن رتبه وب سایت در موتور های جستجوگر مانند گوگل خواهد شد. به طوری که کاربران با تایپ کلمه کلیدی خود در موتورهای جستجو در اولین نتایج جستجو وب سایت شما را خواهند دید. که این امر باعث افزایش فروش شما هم خواهند شد.

همچنین با ارائه تخفیف های منطقی در صورت خرید آنلاین کاربران را بیشتری را به وب سایت خود جذب کنید. چرا که واژه تخفیف همیشه در افزایش فروش اعجازگونه عمل می نماید.

معرفی هیئت مدیره و کارکنان :

در نظر گرفتن بخشی برای معرفی هیئت  مدیره و کارکنان در طراحی و سئوی سایت بازرگانی بسیار لازم و ضروری است. مشتریان و کاربران دوست دارند تا اعضا هیئت مدیره و نفرات دیگر را بشناسند . و حتی روزمه کاری آنان را مطالعه نمایند. حرفه ای بودن شرکت و سازمان خود را با انتخاب این گزینه به کاربرانتان نشان دهید .

معرفی تشکل های صنفی

در طراحی سایت بازرگانی بخشی را مختص به معرفی تشکل های صنفی قرار دهید.با طراحی این صفحه از وب سایت  می توانیم  . صنف های مختلف حوزه های بازرگانی را در کنار هم جمع کنیم. تا آن ها را بهتر  به کاربران و مخاطبان معرفی کنیم .

یقین داشته باشید معرفی دیگر همکارها  توسط شما باعث می شود. حس بسیار خوبی را در همکاران خود ایجاد کنید و رابطه کاری با امنیت و بهتری را با آنها داشته باشید.

مشاوره آنلاین

مشاوره در امر بازرگانی چه به صورت حضوری و چه به صورت غیر حضوری ( آنلاین و مجازی) باعث جلب اعتماد بیشتر بازید کنندگان به کسب و کار شما می گردد.

میتوانیم در طراحی و سئوی سایت بازرگانی برای پیاده سازی این صفحه از تکنیک های مختلف مشاوره استفاده نماییم مانند ارائه سرویس آنلاین چت و یا حتی پر نمودن یک فرم ساده یا پیچیده توسط کاربر وب سایت . طراحی این صفحه از وب سایت را فراموش نکنید. چرا که به صورت مستقیم تاثیر مثبتی بر روی افزایش درآمد شما خواهد داشت.

برند سازی

برندسازی یکی از مهم ترین مزایای بهره گیری از طراحی وب سایت بازرگانی می باشد.نام تجاری و پیام شما بیش از یک نام و لوگو و شعار است . نحوه ارتباط با شما در این پیام خلاصه می شود .

این که شما چه شرکتی هستید؟ چه چیزی ارائه می دهید؟ چرا افراد باید برای انجام کار با شما در ارتباط باشند؟ در این پیام کیفیت محصولات و خدمات شما منعکس می شود و ارزش شرکت به نمایش گذاشته می شود. و همین امر باعث ایجاد اعتماد به نفس و موفقیت شما می شود .

اگر طراحی سایت شما نتواند تمام این موارد را در چند ثاینه به نمایش گذارد. و نتواند نظر کاربر را به خود جلب کند شانس بازدید از وب سایت کم شده و مشتری بالقوه به سایت دیگری منتقل خواهد شد.

گرافیک جذاب

در هنگام طراحی و سئوی سایت بازرگانی باید توجه داشت که طرح گرافیکی باید به شیوه ای جدید و رسمی ارائه شده باشد. زیرا زمانی که کاربر به وب سایت مراجعه می کند .باید در کمترین زمان مفید ترین اطلاعات را در مورد فعالیت بازرگانی مورد نظر دریافت کند.

پس یک وب سایت برای جذب مشتری وظایف سنگینی دارد .و موفقیت وب سایت در آن است که به کیفیت طراحی و اصولی بودن ساختار توجه ویژه ای شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.