شناسایی و برطرف کردن خطا های خزیدن ( Crawl errors )
فوریه 16, 2021
قرار دادن پادکست در سایت های اشتراک پادکست 
فوریه 16, 2021

شناسایی و برطرف کردن لینک های حذف شده

شناسایی و برطرف کردن لینک های حذف شده

شناسایی و برطرف کردن لینک های حذف شده به لینکی که با کلیک بر روی آن به صفحه بدون محتوا وارد شده اید Broken Link یا لینک حذف شده، و صفحه ای که بعد از کلیک بر روی آن مشاهده میکنید صفحه 404 یا 404 page گفته می شود.

لینک های حذف ده یا شکسته به طور کلی دو دسته هستند. یکی لینک حذف شده  داخلی و دیگری لینک حذف شده خارجی.لازم است به این نکته اشاره کنیم که لینک های حذف شده یکی از مسائلی است. که در زمینه لینک سازی داخلی سایت در مورد آن صحبت می شود.

قدم اول: پیدا کردن تمام لینک های حذف شده سایت

در این قدم باید ابتدا لینک های شکسته سایت خود را شناسایی کنید. ابزارهای مختلفی برای این کار وجود دارند. که ما در ادامه به بررسی 2 مورد از بهترین آن ها میپردازیم.

·         استفاده از ابزار Search Console گوگل

اگر سایت شما دارای لینک حذف شده باشد می توانید. آن ها را در ابزار سرچ کنسول مشاهده کنید. و سپس برای اصلاح آن ها اقدام کنید. توصیه ما به شما این است که صفحات دارای لینک حذف شده را از طریق remove url موجود در سرچ کنسول حذف نکنید. چراکه این کار تاثیر منفی بر روی سئو وب سایت شما خواهد داشت. از این ابزار تنها برای شناسایی صفحات 404 سایت خود بهره ببرید.

·         سایت Brokenlinkcheck

به سایت www.brokenlinkcheck.com مراجعه کنید. و آدرس سایت خود را وارد کنید. پس از وارد کردن کد امنیتی نمایش داده شده بر روی دکمه ی find کلیک کنید. در قدم بعدی، این سایت با آنالیز سایت، لینک های شکسته وبسایت شما را به صورت یک لیست در اختیارتان میگذارد.

قدم دوم: اصلاح لینک های شکسته

بعد از اینکه به وسیله ابزارهای مختلف؛ لینک های شکسته سایت خود را شناسایی کردید، نوبت به مهم ترین بخش، یعنی اصلاح آن ها میرسد. برای اینکار دو راه حل زیر پیش روی شماست:

لینک های شکسته را با لینک های جدید جایگزین کنید:

اگر جایگزینی برای لینک های شکسته خود دارید. بهتر است در قدم اول آن ها را با لینک دیگری عوض کنید. جایگزین کردن لینک های جدید با شکسته به صورت دستی ممکن است. ساعت ها یا هفته ها طول بکشد که این مدت زمان بستگی به تعداد لینک های شکسته سایت شما دارد.

لینک ها را حذف کنید

اگر صفحه ای نداشتید که بتوانید از آن به عنوان جایگزین محتوای صفحه شکسته استفاده کنید. میتوانید اقدام به پاک کردن لینک های شکسته سایت بکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.