شناسایی و استفاده از بک لینک های رقبا
فوریه 16, 2021
شناسایی و برطرف کردن لینک های حذف شده
فوریه 16, 2021

شناسایی و برطرف کردن خطا های خزیدن ( Crawl errors )

شناسایی و برطرف کردن خطا های خزیدن ( Crawl errors )

شناسایی و برطرف کردن خطا های خزیدن ( Crawl errors ) ممکن است نام خزنده های گوگل را شنیده باشید. ربات های خستگی ناپذیر گوگل یا همین خزنده ها در طی روز بارها و بارها وارد صفحات وب سایت ها می شوند. و به معنای واقعی کلمه به درون صفحات می خزند و به لینک ها وارد می شوند. تا ساختار وب سایت ها را می شناسند. اگر در این راه به هر شکلی دسترسی آن ها به سایت شما یا صفحات خاص آن با مانع روبه رو شود خطای خزنده گوگل رخ می دهد.

 هر نوع خطای خزنده ها را شناسایی کنید و از حضور دوباره آنها در آینده خود داری کنید. هر چه خطای خزنده کمتری داشته باشید گوگل به سلامت و صحت سایت شما بیشتر اعتماد می کند. صفحاتی که کار خزنده های گوگل را با اخلال مواجه می کنند باعث مخدوش شدن تجربه کاربر می شوند و به نسبت سایت های سالم در رتبه کمتری قرار می گیرند. در این زمینه اقدامات زیر را به طور مرتب انجام دهید:

تمامی خطاهای خزندهای گوگل را در حالت Mark as fixed قرار دهید تا درآینده با آنها مواجه نشوید.
برخی از خطاها موقت هستند و به دلیل بارگزاری سرور اتفاق می افتد. اما اگر مدام با خطایی مواجه شدید و یا اگر ایمیلی را از ابزار گوگل وبمستر تولز دریافت کردید حتما آنها را رفع کنید.
همیشه به صورت مداوم به گزارش خطاهای خزنده وب مسترتولز خود مراجعه نمایید و مشکلاتی که گوگل در این بخش نشان می دهد را بررسی نمایید و آنها را برطرف نمایید.
از بروز این خطاها جلوگری کنید و از شرکت سرور خود در صورت نیاز کمک بگیرید.

گوگل خطای خزنده ها را به دو گروه تقسیم می کند:

  • خطای سایت: شما مطمئنا این خطا را دوست ندارید. این خطا بدین معنی است .که کلا سایت شما قابل خزیدن نیست. و خزنده های گوگل در همان وهله اول نمی توانند به سایت شما دسترسی پیدا کنند.
  • خطای URL : حتما این خطا را نیز نمی خواهید. اما از آن جا که فقط مربوط به یک URL خاص از وب سایت شماست اصلاح آن ها راحت تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.