طراحی سایت مراکز تجاری
جولای 1, 2021
هاست اشتراکی
جولای 2, 2021

سرور اختصاصی

 سرور اختصاصی

سرور اختصاصی یک سرویس با کاربرد بسیار فراوان برای سایت های بزرگ است. برای بررسی این مطلب ابتدا بررسی می کنیم که سرور چیست؟ با زبان خیلی ساده بیان می کنیم. شما یک سایت اینترنتی راب از می کنید. به نظر شما این سایت از کجا باز می شود؟ به چه نحوی به شما سرویس دهی می کند؟

به طور کلی می توانیم بگوییم که شبکه اینترنتی مانند یک شبکه بزرگ از کامپیوتر های مختلف است. شما تصور کنید کامپیوتر های شما و همسایگانتان با سیم و کابل به هم متصل شده اند. در این صورت شما یک سرور اختصاصی تشکیل داده اید. از طریق آن می توانید اطلاعات خود را به اشتراک بگذارید.

حال برای پاسخ به سوال سرور اختصاصی چیست؟ یک مثال ساده بیان می کنیم. فرض کنید شما می خواهید یک شرکت بزرگ تاسیس کنید. این شرکت می تواند یک فروشگاه بزرگ و یا یک نمایشگاه بزرگ باشد. برای داشتن و اداره این مرکز نیاز به یک ساختمان اختصاصی و بزرگ دارید.

در دنیای مجازی نیز به همین صورت است. شما دارای یک فروشگاه بزرگ اینترنتی هستید. در این صورت دیگر فضاهای هاست و سرور های مجازی پاسخگوی نیاز های شما نیستند. برای انجام چنین فعالیتی شما نیاز به یک سرور اختصاصی دارید.

سخن نهایی

امیدوارم مفهوم سرور اختصاصی را به راحتی درک کرده باشید. اگر به صورت فنی بخواهیم توضیح دهیم، به یک سرویس دهنده با منابع کامل و اختصاصی که در اینترنت در دسترس است یک سرویس دهنده می گوییم. در اینترنت میلیون ها سرویس دهنده وجود دارد، که اگر یک سرویس دهنده داشته باشید، یعنی یکی از این چندین میلیون سرویس دهنده در اینترنت به شما اختصاص دارد. برای داشتن یک سئوی حرفه ای نیاز به سروری قدرتمند دارید.

سرور اختصاصی شرایط فیزیکی خاصی دارند، و نمی توانید یک سرور خریداری کنید و مانند سیستم خودتان در منزل به اینترنت متصل کنید. البته اگر این کار را انجام دهید، احتمالا می خواهید که در یک شبکه داخلی از آن استفاده کنید، کاری که امروزه بسیاری از شرکت ها برای اجرا و تست پروژه ها و برنامه های خود انجام می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.