طراحی سایت فروش فایل
ژوئن 30, 2021
طراحی وب سایت صنعتی
ژوئن 30, 2021

ساخت وب سایت علمی

ساخت وب سایت علمی

ساخت وب سایت علمی به مرجعی گفته می شود. که شامل کتاب ها و مقالات علمی مربوط به دانشمندان و محققان سراسر دنیا می باشد. از طریق ساخت وب  سایت علمی می توان تمامی اطلاعات مفید در زمینه های مختلف پزشکی، تکنولوژی، مهندسی، شیمی، ژئوفیزیک، مدیریت و غیره را در اختیار عموم مردم قرار داد.

امروزه با توجه به در دسترس بودن همگانی اینترنت مردم قبل از مراجعه به کتابخانه ها برای یافتن اطلاعات مورد نیاز خود، از طریق جستجو در اینترنت سعی در یافتن جواب سوالات خود هستند. بنابراین هر فرد متخصصی با ساخت یک وب سایت علمی زیبا و سبک تمامی دانسته ها و علم خود را در اختیار عموم افراد قرار خواهد داد. و از این طریق هم به ترویج علم پرداخته، همه بر شهرت خود افزوده. و هم به کسب درآمد نیز خواهد پرداخت. از نمونه چنین سایت هایی می توان به تبیان، بیتوته، های دکتر و … اشاره کرد.

برخی معتقدند که برای ساخت  یک وب سایت علمی باید دانش برنامه نویسی داشت. اما این طور نیست امروزه با وجود شرکت های متعدد ساخت سایت، به راحتی می توانید. سفارش ساخت وب سایت علمی خود را ثبت نموده و در کمتر از چند ماه صاحب یک سایت شیک و زیبا شوید.

عوامل موثر بر موفقیت سایت

ظاهر وب سایت خود را جدی بگیرید

یکی از نکات بسیار مهم که باید درساخت وب  سایت علمی مد نظر قرار داد ظاهر سایت است . همان طور که می دانید زیبایی ظاهری سایت یکی از المنت های است. که تاثیر حیرت آوری بر جذب مخاطب و کاربر دارد. و به تبع آن میزان رضایت مندی کاربران را به راحتی فزونی می بخشد. در واقع ویژوال یکی از مهم ترین بخش ها در طراحی سایت علمی است.

کپی برداری نکنید

پیش از اقدام به ساخت وب سایت علمی باید به یک نوع  تخصص خاصی دسترسی داشته باشید. تا بتواند از طریق انتشار مطالب و مقالات مختلف خود  افزون بر این که به افزایش دانش مخاطبین خود کمک نمایید. سبب فزونی تعداد بازدیدکنندگان گردید. همان طور که می دانید سایت هایی که مقاله های علمی پر محتوا و یونیک دارند. به سرعت در موتورهای  جستجو نظیر گوگل رشد کرده و بازدیدکنندگان زیادی را جذب می کند،

ریسپانسیو بودن

در حال حاضر افراد بسیاری از گوشی های هوشمند وتبلت ها برای نیاز های خود استفاده می کنند. اگر وب سایت شما از ویژگی ریسپانسیوی بهره نبرد. در واقع طیف زیادی از کاربر های خود را از دست خواهید داد. برخورداری از حالت ریسپانیسوی یکی از عوامل درویژگی یک سایت موفق تلقی می شود.

مستند علمی

شما می توانید بخشی را در ساخت سایت علمی به درج مستند های علمی اختصاص دهید. همان طور که می دانید مستند به خاطر ویژگی های همچون بیان شفاف ایده ها، رویکردها ، به تصویر کشیدن ناشناخته ها و ..

صول سئو را در وب سایت خود رعایت کنید

همان طور که می دانید برای این که سایت شما در موتورهای جستجو به خصوص گوگل دارای رتبه بالای باشد. و در نتایج جستجو گوگل در صفحه یک قرار گیرد. باید اصول و نکات سئو را رعایت نموده باشید. در واقع بهینه سازی برای موتورهای جستجو انجام گرفته باشد.

ریسپانسیو بودن

در حال حاضر افراد بسیاری از گوشی های هوشمند وتبلت ها برای نیاز های خود استفاده می کنند. اگر وب سایت شما از ویژگی ریسپانسیوی بهره نبرد. در واقع طیف زیادی از کاربر های خود را از دست خواهید داد. برخورداری از حالت ریسپانیسوی یکی از عوامل درویژگی یک سایت موفق تلقی می شود.

استفاده از یک دامنه و هاست خوب

یکی دیگر از نکاتی که سبب می شود که ساخت وب سایت علمی شما با موفقیت روبرو گردد.  بهره گیری از یک فضای مناسب تحت عنوان هاست است. هاستی که به خوبی از وب سایت علمی شما میزبانی نموده و پشتیبانی عالی از آن به عمل آورد.  نکته دیگری که نباید از آن غافل گشت انتخاب نام مناسب برای دامنه است. نام دامنه باید ساده و بیانگر نوع فعالیت شما باشد. و از همه مهم تر در ذهن مخاطب بماند

چطور به یک سایت موفق تبدیل شویم؟

صرفا داشتن یک سایت علمی به معنای موفق شدن در این زمینه نیست. در واقع کار اصلی شما پس از تحویل سایت آغاز خواهد شد. شما باید روزانه حداقل دو الی سه مقاله در سایت بارگذاری کنید، سایت خود را در سرچ کنسول گوگل ثبت کنید. تا روبات های گوگل به سایت شما دسترسی داشته و مقالات به روز شما را در نتایج خود نشان دهد. همانطور که گفته شد حتما مقالات شما باید یونیک و دسته اول باشد تا گوگل آن را معتبر دانسته و سریعا به نتایج بالا انتقال دهد.

لینک سایت خود را در سایتهای همکار قرار دهید تا اعتبار آن در گوگل افزایش یابد. در سایت های مختلف به معرفی سایت خود بپردازید تا مردم بدانند. که شما یک سایت معتبر در زمینه خاصی دارید از این طریق آشنایی پیدا کنند. قطعا سایت های زیادی وجود دارند که حاضرند به رایگان سایت شما را تبلیغ کنند.

پایه و اساس ساخت وب سایت علمی

برخی افراد به منظور کاهش هزینه های خود و عدم تمایل به انجام هزینه های زیاد، سایت خود را بر پایه وردپرس یا جوملا و یا سایر سیستم های رایگان مدیریت محتوا راه اندازی می کنند. اما برخی دیگر نیز سایت های خود را از پایه برنامه نویسی نموده و سیستم های مدیریت محتوای سایت را کاملا اختصاصی می‌خواهند. زبانهای برنامه نویسی رایج در زمینه ساخت  وب سایت علمی ‏php، asp، python و … می باشد. به هر حال هر کسی بنا بر سلیقه و میزان بودجه ای که دارد سفارش ساخت  وب سایت علمی خود را میدهد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.