نصب افزونه یوهاست سئو (yoast seo)
اکتبر 19, 2021
ساخت و اضافه کردن فایل robots.txt به سایت
اکتبر 20, 2021

ساخت نقشه سایت  ( Sitemap )

ساخت نقشه سایت  ( Sitemap )

برای تمام کاربران غیر متخصص این سوال پیش می آید که ساخت نقشه سایت  ( Sitemap )چیست؟ نکته مهمی که باید به آن توجه شود این است که باید سایت خود را برای موتورهای جستجوگر بهینه سازی کنید. یکی از مهمترین روش های این کار ساخت نقشه سایت است. این بهینه سازی به معنی معرفی وب سایت خود به جستجوگرها است. ساخت سایت مپ این امکان را به شما می دهد که در این زمینه رتبه مناسبی کسب کنید. در مرحله بعد باید اطلاعات کاملی در مورد XML داشته باشید.

بهتر است اینگونه توضیح دهیم که نقشه سایت یک صفحه XML است. از این صفحه برای ایندکس کردن اطلاعات شما در موتورهای جستجوگر استفاده می شود. با این روش تمام محتویات وب سایت شما و لینک مورد نظر به موتورهای جستجوگر معرفی می شوند. برای استفاده از سایت مپ و ساخت آن حتما نیاز به نصب افزونه Google XML Sitemaps دارید. سایت مپ تاثیر زیادی بر سئوی سایت شما نیز دارد. در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

در واقع کاری که سایت مپ برای سایت شما انجام می دهد این است که به گوگل کمک کند که هر موضع یا محتوا در کدام آدرس قرار دارند. گوگل با استفاده از ربات های خزنده ای که دارد وارد صفحات شما می شود و بعد از این ورود لینک های داخلی را بررسی می کند. از طیق این لینک ها به صفحات مختلف سر می زند و آدرس های جدید را در جای خود ایندکس می کند. حالا در نظر بگیرید که یکی از صفحات شما فاقد لینک داخلی باشد، در این شرایط سایت مپ فعالیت خود را آغاز میکند و URL های جدید را به گوگل معرفی می کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر کلاغ ها را دنبال کنید. ما در این زمینه همراه شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.