سئو تکنیکال
فوریه 16, 2021
شناسایی و استفاده از بک لینک های رقبا
فوریه 16, 2021

سئو داخلی

سئو داخلی

سئو داخلی (On-Page ) یکی از مهمترین انواع سئو سایت است. بهینه سازی فاکتورهای درون سایت را سئو داخلی می گویند که در مقابل لینک سازی و بهینه سازی خارجی صفحات – سئو خارجی قرار دارد. البته این موضوع به این معنا نیست که شما با انجام یکی از آنها میتوانید از دیگری صرف نظر کنید.

سئو سایت به یک بازی شباهت دارد. قصد تمام بازیکنان (وبسایت ها) برنده شدن در این بازی است. اما برای اینکه بتوانید مقام اول را کسب کنید باید تمرین های مناسب انجام بدهید، از قوانین بازی پیروی کنید، و با بهترین تاکتیک های ممکن تلاش کنید تا رقبای خود را از دور خارج کرده و برنده این بازی بشوید.

فرض کنید در این بازی کارت های امتیازی وجود دارد که شما با جمع آوری آنها میتوانید احتمال برنده شدن خود را بالا ببرید. این کارت های امتیاز همان سئو داخلی سایت شما هستند. شما هر کدام از فاکتورهای سئو داخلی را در سایت خود پیاده سازی کنید احتمال دریافت رتبه بهتر در موتورهای جستجو را به خود اختصاص خواهید داد.

شما با استفاده از اطلاعاتی که در صفحه سئو داخلی پونه مدیا برای شما آمده است میتوانید سئو داخلی سایت خود را به بهترین نحو پیاده سازی کنید.

از جمله فاکتورهای مهم سئو داخلی میتوان به محتوا، تگ صفحات، URLها، سئو فنی سایت، Alt text و …. اشاره کرد.

علاوه بر این عوامل یک وبسایت در صورتی ایده ال است که موارد زیر را رعایت کند.

در خصوص یک موضوع خاص نوشته شده باشد

از محتوای خاص در متن استفاده کنید.

 دسترسی آسان از تمام صفحات به صفحه اصلی سایت

آیا سئو داخلی بهتر از سئو خارجی است؟

بهتر است به این سوال این گونه پاسخ دهیم. که برای رسیدن به رتبه‌های برتر در گوگل وجود هر دو نیاز است. و باید روی هر دو کار شود. تفاوت اصلی سئو داخلی و خارجی این است. که در سئو داخلی تسلط شما بیشتر از خارجی است.

 به دلیل اینکه اتفاقات مرتبط با سئو داخلی درون سایت شما شکل می‌گیرد. و می‌توانید به راحتی آن را کنترل کنید. اما در سئو خارجی بیشتر اتفاقات در خارج از سایت شما خواهد افتاد، مثل بک‌لینک‌ها.

سئو داخلی و سئو خارجی دو مکمل برای رسیدن به رتبه‌های برتر گوگل هستند. اما سئو داخلی کمی راحت‌تر از سئو خارجی قابل بهبود است و به دلیل اینکه به شما و محتوای تولید شده در سایتتان بستگی دارد، بهتر می‌توان روی آن کار کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.