ساخت وبلاگ
فوریه 16, 2021
سئو داخلی
فوریه 16, 2021

سئو تکنیکال

سئو تکنیکال

SEO سئوی تکنیکال به روند بهینه سازی وب سایت. برای مرحله خزش و ایندکس توسط موتور جست و جو گفته می شود. با استفاده از سئوی تکنیکال شما می توانید به گوگل کمک کنید بدون مشکل بتواند. فرآیند های دسترسی، خزش، تفسیر و ایندکس وب سایت را انجام دهد.
دلیل اینکه واژه فنی در آن استفاده شده این است. که هیچ ارتباطی به محتوا وب سایت ندارد. هدف اصلی سئوی تکنیکال بهینه سازی زیر ساخت یک وب سایت است. حال قدم به قدم موارد موجود در سئوی فنی یا تکنیکال را بررسی می کنیم.

مهم بودن سئو تکنیکال

گوگل و سایر موتورهای جستجو باید بتوانند صفحات وب‌سایت شما را پیدا کنند. خزش کنند و سپس پردازش و ایندکس کنند. اما این فقط بخش کوچک و ابتدایی سئو تکنیکال است.

در مراحل بعدی، صفحات سایت شما باید ایمن، بهینه‌سازی شده .برای نمایش در صفحات کوچک موبایل، فاقد محتوای تکراری، با سرعت بارگیری سریع و صدها مورد دیگر باشند. که بهینه سازی تکنیکال سایت به بهترین شکل انجام شده باشد.

اما انجام تمام نکات سئو تکنیکال هم بدین معنی نیست. که باید رتبه عالی در گوگل کسب کنید. بلکه هر چقدر دسترسی گوگل به محتوای شما آسان‌تر باشد. و نکات بیشتری از معیارهای تکنیکال مورد درخواست گوگل را رعایت کرده باشید. شانس بیشتری برای کسب رتبه مناسب در گوگل خواهید داشت.

پیش‌نیاز های سئو تکنیکال

غریب به اتفاق فعالیت‌ های سئو تکنیکال مربوط به بهینه‌سازی کدهای سایت است. به همین علت است که یکی از پیش‌نیازهای سئو تکنیکال آشنایی با نحوه کارکرد سایت و کدهای سایت است.

ما در صفحه زیر، سعی کرده‌ایم تمام این نکات را توضیح دهیم:

وب‌سایت چگونه کار می‌کند؟

آشنایی با زبان HTML

آشنایی با CSS و جاوا اسکریپت

تاثیر CSS و جاوا اسکریپت در سئو

استفاده صحیح از CSS و جاوا اسکریپت

کدهای وضعیت HTTP

فایل robots.txt

و ده‌ها نکته دیگر که  در سایت کلاغ ها  میتوانید مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.