ساخت و اضافه کردن فایل robots.txt به سایت
اکتبر 20, 2021
راه اندازی ابزار Google analytics
اکتبر 20, 2021

راه اندازی ابزار Google search console

راه اندازی ابزار Google search console

راه اندازی ابزار Google search consoleبرای رسیدن به چه هدفی انجام می شود. گوگل سرچ کنسول یکی از بهترین و مهم ترین ابزارهای سئو است. باکمک این ابزار شما این امکان را دارید تا عملکرد وب سایت خود را بسنجید. می توانید به راحتی صفحات و محتواهای پرطرفدار خود را بشناسید و شرایط رتبه کلمات کیلیدی خود را ببینید. اگر جزو افرادی هستید که تازه با این ابزار آشنا شده اید ممکن است در ابتدا کمی گیج کننده باشد. به زبان ساده تر می توانیم بگوییم که این ابزار به شما کمک می کند تا متوجه شوید که موتورهای جستجو وب سایت شما را چگونه می بینند.

استفاده از اطلاعاتی که از این طریق در اختیار شما قرار می گیرد، این امکان را فراهم می کند که بتوانید مشکلات سایت را برطرف کنید و ایده های جدیدی برای بهتر شدن بگیرید. میتوانید مشکلات فنی سئو خود را ببینید و همینطور محبوب ترین صفحات خود را بشناسید. نکته مهمی که وجود دارد این است که گوگل به راحتی اجازه نمیدهد تا هر کسی این اطلاعات را مشاهده کند. بنابراین باید ثابت کنید که مالک وب سایت هستید. شما این ابزار را با دو روش می توانید نصب کنید:

از طریق اضافه کردن DNS (Domain Property) سرچ کنسول را نصب کنید: این روش زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که می خواهید تمام زیر دامنه های شما توسط گوگل ردیابی شود.

از طریق آپلود فایل (URL prefix property) سرچ کنسول را نصب کنید: در این روش شما نسبت به روش قبلی اطلاعات کمتری دریافت می کنید. گوگل در این روش فقط یک آدرس مشخص را ردیابی می کندو نکته مهم استفاده از این روش صحیح وارد کردن آدرس هدف است.

بنابرایننتیجه می گیریم که توجه به آمار و تحلیل هایی که این ابزار در اختیار ما می گذارد، کمک بزرگی در برطرف کردن مشکلات سئو می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.