راه اندازی ابزار Google analytics
فوریه 16, 2021
ساخت نقشه سایت ( Sitemap )
فوریه 16, 2021

راه اندازی ابزار Google search console

راه اندازی ابزار Google search console

راه اندازی ابزار Google search console. Google Search Console  یک ابزار رایگان است. که با استفاده از آن می‌توانید میزان ترافیک سایت، مشکلات احتمالی، نحوه نمایش در دیوایس های مختلف، بررسی بک لینک‌ها و … را مشاهده کنید.. به گفته گوگل فرقی نمی‌کند کارشناس سئو باشید یا مالک یک فروشگاه آنلاین و یا حتی یک طراح سایت، فعالسازی سرچ کنسول و آموزش کار با سرچ کنسول در هر شرایطی مفید است. به همین دلیل در این مقاله با آموزش گوگل سرچ کنسول در خدمت شما هستیم.

 

سرچ کنسول گوگل چیست؟

گوگل سرچ کنسول Google Search Console (که به اختصار  GSC نیز نامیده می شود)، یک پلتفرم رایگان برای آنالیز وضعیت وب سایت از زاویه دید گوگل است. در واقع با آنالیزی که در سرچ کنسول مشاهده می کنیم، می توانیم استراتژی سئوی آینده را درست تر و مؤثرتر طراحی کنیم. در ادامه به راهنمای جامع سرچ کنسول می پردازیم. با مطالعه این راهنما متوجه خواهید شد که کار با این ابزار قدرتمند، بسیار راحت است. تا اخر مقاله با  ما همراه  باشید. crow

آموزش ثبت سایت در سرچ کنسول گوگل

برای شروع آموزش سرچ کنسول باید ابتدا در گوگل سرچ کنسول ثبت نام کنید. برای ثبت نام در سرچ کنسول گوگل مراحل زیر را دنبال کنید.

وارد اکانت گوگل خود شوید.

سپس به آدرس https://search.google.com/search-console/about وارد شوید. پس از ورود به صفحه بر روی Stat now کلیک کنید.

در این بخش نام دامنه را در قسمت URL prefix وارد کرده و بر روی CONTINUE کلیک کنید.

توجه داشته باشید که از نظر گوگل، HTTP و HTTPS دو پروتکل جداگانه هستند به‌‌ طوری‌که Http://iranhost.com یک دامنه و HTTPS://iranhost.com دامنه ای دیگر است. این مورد شامل گذاشتن www در ابتدای دامنه نیز می‌‌شود پس در هنگام وارد کردن دامنه در این قسمت، حتما URL اصلی سایت را وارد کنید.

نکته: روش های گوناگونی برای ثبت نام در Google Search Console وجود دارد که در مقاله‌‌ای مجزا به شرح آن خواهیم پرداخت.

گرفتن کد تایید گوگل در کنسول جستجوی گوگل

در بخش بعدی باید راهی را برای تایید وب سایت خود انتخاب کنید. همانطور که گفته شد روش‌های متعددی برای این کار وجود دارد اما در این مقاله، ما از آسان‌ترین روش یعنی HTML tag استفاده می‌کنیم.

با کلیک بر روی HTML tag یک قطعه کد مانند تصویر زیر به شما نمایش داده خواهد شد. کد را کپی کرده و آن را در بخش کدهای سایت بین تگ های <head> قرار دهید. بعد از قرار دادن کد بر روی Verify کلیک کنید.

1 Comment

  1. Voibulp گفت:

    This also allows for greater spontaneity with respect to the timing of sexual activity cialis price

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.