کد های دستوری HTML
آوریل 4, 2020
راه اندازی ابزار Google search console
فوریه 16, 2021

راه اندازی ابزار Google analytics

راه اندازی ابزار Google analytics

راه اندازی ابزار Google analytics.

 وارد شدن به حساب کاربری گوگل

بعد از وارد شدن به سایت، در گوشه سمت راست، قسمت بالای صفحه، گزینه sign in to analytics را انتخاب کنید. در صفحه‌ای که باز می‌شود، حساب کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده و گزینه sign up‌ را کلیک کنید. بدین ترتیب وارد اکانت گوگل خود در صفحه‌ی اصلی گوگل آنالیتیکس شده‌اید.

ثبت تنظیمات مربوط به اکانت

حال در این قسمت برای ثبت سایت در گوگل آنالیتیکس، بعد از کلیک کردن بر روی گزینه Start measuring وارد صفحه ثبت‌نام می‌شوید. در صفحه ثبت‌نام، در قسمت account name نام خود یا نام کسی که می‌خواهید برای او اکانت ایجاد کنید یا نام تجاری وب‌سایتتان را وارد کنید. شما می توانید از طریق یک اکانت به مدیریت چندین وب سایت بپردازید. با خواندن گزینه‌های پیشنهادی و تیک زدن آن‌ها، شما تعیین می‌کنید که اطلاعات وب‌سایت شما تا چه حد در دسترس گوگل باشد. توصیه می‌کنیم همه موارد را تیک بزنید تا از اطلاعات خوبی که گوگل به شما ارائه می‌دهد، بهره‌مند شوید.

تنظیم و وارد کردن اطلاعات مربوط به بیزنس و تجارت

در قسمت دوم صفحه ثبت‌نام از شما می‌خواهد، چهار نوع مقیاسی که برای آنالیز وب‌سایتتان نیاز دارید، تعیین و وارد کنید. سپس در قسمت بعدی،باید گزارش منطقه زمانی خود را انتخاب کنید

. پس از ثبت وب‌سایت خود در گوگل آنالیتکس، هر زمان که خواستید، می‌توانید این جزئیات را در قسمت Admin ویرایش کنید. حال پس از وارد نمودن اطلاعات، گزینه next را بزنید.

انتخاب شاخص‌های ارزیابی موردنظر برای وب‌سایت و بیزنس مربوط به آن

در قسمت سوم این صفحه، فیلدهایی وجود دارد که مربوط به نوع تجارت شما در وب‌سایتتان می‌باشد. در فیلد اول این بخش، در قسمت دسته‌بندی موضوع، با توجه به حوزه‌ای که در وب‌سایت خود به فعالیت می‌پردازید، موضوع موردنظر را برای ارزیابی گوگل آنالیتیکس انتخاب کنید. سپس در فیلد بعدی، گستردگی و تعدا کارکنان در بیزنس خود را مشخص کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.