کلاغ ها ؟

چرا این نام برای وب سایت انتخاب شد؟ این همه پرنده ؟ این همه اسم ؟ دلیل انتخاب اسم پرنده چیست ؟
  • چرا پرنده، پاسخ ساده است. چون پرنده ها بسیار آزاد هستند و میتوانند در آسمان و زمین به راحتی حرکت کنند
  • کلاغ بسیار باهوش است باید توجه داشته باشید که در گروه پرنده ها کلاغ با دلفین و شامپانزه قابل مقایسه است، پس باهوش ترین موجود آسمان است.
  • به گفته دانشمندان، کلاغ ها می توانند مشکلات پیچیده ای را حل کنند، مدیریت تولید و استفاده از ابزارهای خود را داشته باشند، حافظه خوبی داشته و با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و یاد بگیرند. بنابراین، آنها حیوانات جذاب و دارای هوش زیادی در نظر گرفته می شوند.
2

تعداد کلاغ های ما

جایگاه های اصلی:

درباره کلاغ ها

درباره کلاغ ها بیشتر بدانید. تیم فنی کلاغ ها با تیم برنامه نویسی متخصص و حرفه ای در زمینه های برنامه نویسی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل ، گرافیک ، صفحات اجتماعی آماده همکاری در زمینه طراحی اختصاصی وب سایت، طراحی تخصصی سایت و برنامه نویسی اختصاصی و حرفه ای انجام برنامه های تبلیغات صفحات اجتماعی با مدیریت متخصص تبلیغات با تمامی شرکت ها ، استارت اپ ها و کسب و کارهای اینترنتی در تهران ، سراسر کشور و خارج از کشو است.

کلید موفقیت یک وب سایت، برقراری تعادلی میان عملکرد و طراحی می باشد.

ما اهمیت این امر را در برنامه نویسی و طراحی یک وب سایت حرفه ای به خوبی درک می کنیم.

استراتژی وب سایت، تجربه کاربری و طراحی UI همگی مهم هستند. اما، اگر وب سایت شما به درستی عمل نکند. مشتریان بالقوه از وب سایت شما بازدید نخواهند کرد. بدیهی است که برنامه نویسی وب سایت توسط افراد ناکارآمد ممکن است باعث ضرر مالی و زمانی شود.

چرا با ما بهترین هستید؟

ما موفق شده ایم تنها در عرض چند سال، در برخی از پیچیده ترین پروژه های بین المللی بدرخشیم و تجربیات ارزشمندی را بدست آوریم. از وب سایت شرکتی و فروشگاه اینترنتی گرفته تا وب سایت های رزرو آنلاین، وب سایت سفارش آنلاین چرم، پرداخت آنلاین و حتی کلینیک زیبایی آنلاین و داروخانه آنلاین را راه اندازی کنیم.

اگر قصد دارید سیستم داخلی (آنلاین و یا آفلاین) برای شرکت خود برپا کنید. فروشگاهی آنلاین راه اندازی کنید یا کسب و کاری بر پایه ایده ای جدید برپا کنید. تیم ما متشکل است از استراتژیست های دیجیتال، برنامه نویسان ، طراحان و مدیران پروژه که همواره تلاش می کنند. تا نتیجه نهایی پروژه شما هم راستای نیازهای کسب و کارتان باشد.

طراحی واکنش گرا

وب سایت شما از همان ابتدا بصورت کاملا واکنش گرا برنامه نویسی می شود. تا مخاطب شما بتواند با هرگونه موبایل، تبلت و کامپیوتر از وب سایت شما بازدید کند.

مدیریت آسان

بسته به نیاز شما، ما یک سیستم مدیریت محتوا اختصاصی در اختیار شما می گذاریم. تا شما بتوانید محتوای وب سایت خود را ویرایش و منتشر کرده. عملکرد کسب و کار خود را تجزیه و تحلیل کنید. و بر تمامی جوانب کسب و کار آنلاین خود تسلط کامل داشته باشید.

تضمین کیفیت

ما برای سرمایه گذاری شما ارزش قائلیم و به کیفیت کار خود افتخار می کنیم. به همین سبب تیم کنترل کیفیت متخصصی را تشکیل داده ایم. که در تمامی مراحل برنامه نویسی و طراحی وب سایت شما با انجام تست های گوناگون از عملکرد وب سایت شما اطمینان حاصل می کنند.

چرا مشتریان مار را دوست دارند؟

مشتری، ضامن بقای یک تجارت و سازمان است و حیاتِ کسب‌وکار ما به وجود او وابسته است و حفظ مشتری‌، سخت‌ترین جزء توسعه‌ی یک سازمان است. امروزه در دنیای کسب‌‌ و کار که رقابت با سرعت در حال گسترش است، حفظ مشتری و مشتری مداری مهمترین مساله است. کوچک‌ترین غفلت، منجر به نارضایتی مشتری، قطع ارتباط او با ما و جذب توسط رقیبان می‌شود. سازمان‌ها و شرکت‌هایی که نیازهای مشتری، کیفیت محصول و ارائه خدمات را در اولویت قرار می‌دهند، در عرصه رقابت موفق‌تر هستند. در این مقاله با تاثیرگذارترین اصول مشتری مداری برای فروش بیشتر آشنا می‌شوید.

آمار نشان دهنده همه چیز است

بر اساس نمره‌ی شاخص، در سال ۲۰۱۲ فقط ۳۷٪ برند‌ها، رتبه‌ی عالی و خوب را در کسب رضایت مشتری به دست آوردند. ۶۴٪ بقیه معمولی، ضعیف و خیلی ضعیف ارزیابی شده‌اند. حدود ۸۹٪ مصرف کنندگان، به دلیل نارضایتی، به سازمان یا شرکت دیگری روی آورده‌اند؛ و بیش از ۶۰٪ مشتریان، برای داشتن تجربه‌ای بهتر از خرید، حاضرند پول بیشتری بپردازند.

 با مشتری درست رفتار کنید

مشتریان خشنود که نیازشان کاملا برطرف شده است، درباره تجربه‌ی خود با ۴ تا ۶ نفر صحبت می‌کنند. در حالی که آن‌ها مشتری دائم شما می‌شوند، مرجعی برای معارفه‌ی دیگران نیز هستند. روابط عمومی خوب، مشتری را جذب می‌کند. در ارتباط با مشتری، بی نام و نشان نباشید. در اولین دیدار خود را معرفی کنید و نام آن‌ها را بپرسید. رسمی نباشید؛ رفتار دوستانه داشته باشید و فرصت گفتگو را مهیا کنید.

به مشتری احترام بگذارید

یک سوم مردم، رفتار توهین آمیز و بی‌ ادبانه‌ ی فروشندگان را تجربه کرده‌اند، و ۵۸٪ آن‌ها، با دوستانشان در مورد آن حرف زده‌اند. حرف‌های مردم خیلی سریع دهان به دهان پخش می‌شود و تا مدت‌ها به اعتبار و آبروی شما لطمه می‌زند. کلمات شما باید احترام را به مشتری منتقل کند. شما موظفید در مقابل هرگونه رفتار آنها با احترام برخورد کنید و با مشتریان ناسازگار کنار بیایید.

شنونده‌ی خوبی باشید

یکی از اصول مهم مشتری مداری، گوش دادن است. وقتی با مشتری صحبت می‌کنید، با دقت گوش کنید و تغییراتی را که لازم است برای اعمالِ نظر آن‌ها انجام شود، دنبال کنید. فراموش نکنید مشتری‌ها نیروی حیاتی سازمان شما هستند و کسب رضایت آن‌ها، وظیفه شما است. اگر شما از آن‌ها مراقبت نکنید، دیگران این کار را انجام می‌دهند.

برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر درباره کلاغ ها نمونه کارهای ما را دنبال کنید.