نکات کیلیدی سئو
جولای 7, 2021
طراحی سایت مدرن
جولای 13, 2021

تولید محتوای جذاب

چگونه یک محتوای جذاب تولید کنیم؟

تولید محتوای جذاب در سئوی سایت یک امر بسیار مهم است.هنگامی‌ که روی صفحه وب سایت شما مطالب فراوانی مثل تصاویر، ویدئوها، مقالات، پست‌های چندرسانه‌ای شبکه‌های اجتماعی و… ظاهر می‌شوند شما باید توجه داشته باشید که برای رسیدن به موفقیت نیاز است تا این حجم اطلاعات را با توجه به استراتژی بازاریابی خود برای بازدیدکنندگان جدید دسته‌بندی کنید.

در این مقاله شما را با روش هایی آشنا می کنیم که بتوانید یک محتوای جذاب تولید کنید.

به 3 سوال اصلی برای یک محتوای جذاب پاسخ دهید

برای این که بتوانید نیاز های کاربران خود را تامین کنید به این 3 سوال پاسخ دهید.

  • چرا باید به این محتوا توجه کنم ؟ مردم تا زمانیکه دلیل خوبی برای دیدن محتوای شما داشته باشند از آن خسته نخواهند شد، بنابراین باید اهمیت محتوایی که در اختیارشان می گذارید را به آنها بگویید.
  • چه چیزهایی را باید بدانم؟ مردم بدنبال محتوای بی کیفیت نیستند. آنها بدنبال اطلاعات دقیقی هستند که دقیقا همان چیزی را که باید بدانند، به آنها می گوید. نه کمتر نه بیشتر.
  • چگونه می توانم این کار را انجام دهم؟ مردم می خواهند بدانند چگونه می­ توانند این اطلاعات را بدست آورند و چگونه می توانند از آن برای ایجاد تغییر در زندگی خودشان استفاده کنند.

با ثبات بودن به شما اعتبار می دهد

 هر محتوایی که منتشر می­شود باید به طور مداوم و با ثبات باشد. این یعنی یک هدف با ثبات، روش ارسال کالای با ثبات، و زمان بندی با ثبات داشته باشید.

این آخرین مورد بسیار مهم است. بسیار با اهمیت است که محتوایِ جدید را به صورت منظم منتشر کنید. این کمک می کند تا مخاطبانی برای خود پیدا کنید. مثلا وقتی مردم انتظار دارند که یک وبلاگ هر یکشنبه محتوای جدید برایشان بگذارد، روی آن حساب می کنند. و آن را دنبال خواهند کرد.

کمال گرایی ممنوع است

کامل و بدون نقص بودن برای ایجاد یک محتوای عالی چندان ضرورتی ندارد. مهم این است که چه محتوایی را منتشر کنید. آن را در دسترس اکثر مردم قرار دهید.

بله، محتوای شما باید با کیفیت بالایی باشد. اما لازم نیست که کامل و بدون عیب باشد. لازم نیست صادق هدایت یا شکسپیر آن را نوشته باشند. کافی است محتوا تعادل داشته باشد – همین تعادل کافی است که مردم احساس کنند که محتوای شما با ارزش است، اما نیاز نیست زمانِ زیادی صرف نوشتن یک صفحه محتوا کنید. هرگز نباید چنین کاری بکنید!

یک محتوای محاوره ای تولید کنید

اگر محتوا خشک و رسمی باشد، مردم به آن جذب نمی ­شوند. درک محتوایی که اینگونه نوشته شود بسیار سخت است. این کار توجه مردم را کاهش می دهد. در عوض، محتوا را به زبان عامه مردم ارائه کنید. مانند صحبت کردن با یک دوست. مردم بیشتر به اطلاعاتی که توسط یک دوست ارسال شده جذب می­ شوند تا اطلاعاتی که توسط یک فرد خشک و رسمی ارائه شده باشد.

منحصر به فرد باشید

منحصر به فرد باشید. یک دیدگاه منحصر به فرد در مورد موضوع، و یک لحن  و سبک منحصر به فرد از موضوع را داشته باشید.

شناسایی یک محتوای با کیفیت

محتوایی ایجاد کنید که مردم واقعا دنبال آن هستند.

از کجا بدانیم که مردم بدنبال چه چیزهایی هستند؟  فقط محتویاتی که با کیفیت هستند و دنبال کننده دارند را بشناسید.

این چیزی است که مردم واقعا می خواهند. همچنین به آنچه که در رسانه های اجتماعی مانند تلگرام، توییتر و اینستاگرم در صدر بازدیدها هستند نگاهی بیندازید.

با تیم حرفه ای کلاغ ها همراه باشید و از نمونه کار های ما دیدن کنید.

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.