پیدا کردن کلماتی که رقابت کمتری دارند
اکتبر 26, 2021
تولید محتوای جامع 
اکتبر 26, 2021

تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی (Keyword Research) سنگ بنای یک استراتژی سئوی موفق است. علیرغم همه تحولات در تکنیک‌ های بهینه سازی موتورهای جستجو، فرآیند کیورد ریسرچ یا جستجوی کلیدواژه همچنان یکی از مراحل اساسی سئو است. و از اقداماتی است که تمامی متخصصین سئو در سطوح مختلف باید برای هر وبسایت انجام دهند.

 تحقیق کلمات کلیدی یا جستجوی کلیدواژه در واقع پیدا کردن کلماتی است. که برای یک وبسایت اهمیت بیشتری دارد. اگر کسی به دنبال کلمات و موضوعاتی که شما برایشان محتوا تولید کرده‌اید نباشد. و جستجویی برای محتوای موجود در وبسایت شما انجام نشود، وقتتان را هدر داده‌اید. اینجاست که فرآیند تحقیق کلمات کلیدی اهمیت می‌یابد.

چرا تحقیق کلمات کلیدی مهم است؟

تنها روش عملی برای پی بردن به آنچه که کاربران در نهایت در موتورهای جستجو وارد می‌کنند تحقیق کلمات کلیدی است. اگر قصد دارید از نوشتن مطالبی که هیچ‌کس به دنبالش نیست اجتناب کنید، باید با این روش تحقیق آشنا شوید. بسیاری از وب‌سایت‌ها مرتکب اشتباهاتی از این دست می‌شوند و دلیل اینکه هنوز هم طبق آمار حدود ۹۱ درصد از صفحات موجود در اینترنت، هیچ ترافیکی از گوگل دریافت نمی‌کنند، عدم اجرای فرآیند تحقیق کلمات کلیدی است.

تحقیق کلمات کلیدی بر اساس رقبا:

یکی از بهترین امکانات ابزارهای تجاری تحقیق کلمات کلیدی و مخصوصا KWFinder قابلیت پیدا کردن کلیدواژه‌هایی است که وبسایت‌های رقیب برای آن کلیدواژه‌ها رتبه کسب کرده‌اند. در صورت عدم استفاده از این ابزارها شما باید صفحه به صفحه وبسایت‌های رقیب را بررسی کنید و به حدس کلمات کلیدی هدف برای هر صفحه بپردازید که کار سخت و زمان‌بری است. با استفاده از ابزار مناسب شما با استفاده از چند کلیک می‌توانید این اطلاعات را بدست آورید. برای این هدف ۲ روش وجود دارد:

۱- بررسی دامنه‌های رقیب برای بدست آوردن کلیدواژه‌ها:

کسب اطلاعات در مورد کلیدواژه‌هایی که رقبایتان برای آن کلمات رتبه کسب کرده‌اند به شما کمک می‌کند تا ایده‌های جدید برای تولید محتوا و بهینه سازی صفحات پیدا کنید. به عنوان مثال در تصویر زیر به بررسی یک وبسایت محبوب در زمینه قهوه coffeestore.ir می‌پردازیم. ابزار KWfinder به ما تعداد زیادی از کلمات را که این وبسایت برای آن‌ها رتبه کسب کرده است نمایش می‌دهد:

۲- بررسی یک صفحه اینترنتی خاص برای پیدا کردن کلیدواژه‌های مربوط به یک موضوع خاص

این روش برای مواقعی استفاده می‌شود که شما تولید محتوا درباره یک موضوع خاص را در نظر دارید

1 Comment

  1. I have to thank you for the efforts you have put in penning this website. Im hoping to see the same high-grade content by you in the future as well. In truth, your creative writing abilities has motivated me to get my own website now 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.