پیدا کردن کلمه کیلیدی اصلی
اکتبر 20, 2021
پیدا کردن سوالاتی که مردم می پرسند
پیدا کردن سوالاتی که مردم می پرسند
اکتبر 23, 2021

تاثیر کلمات کیلیدی بلند در سئو

تاثیر کلمات کیلیدی بلند در سئو

در این مقاله تاثیر کلمات کیلیدی بلند در سئو را بررسی می کنیم. کلمات کلیدی دنباله بلند (Long Tail Keywords) به عباراتی گفته می شود که دارای حداقل سه کلمه کلیدی هستند و کاربران هدفمند بیشتری را مخاطب قرار می دهند. کلمه کلیدی دنباله بلند به کلمه کلیدی دم بلند و کلمه کلیدی بلند نیز معروف است. در مقابل کلمات کلیدی دنباله بلند، کلمات کلیدی کوتاه یا کلمات کلیدی پوچ (Vanity Keywords) قرار دارند که در آنها فقط از یک کلمه کلیدی یا حداکثر دو کلمه استفاده می شود.

چرا استفاده از کلمات کیلیدی بلند اهمیت زیادی دارد؟

موتورهای جستجو، برای امتیازدهی به وب سایتها و رتبه بندی آنها، علاوه بر سئوی داخلی صفحات سایت، معیارهایی چون نرخ پرش سایت (Bounce Rate میزان خروج کاربران از سایت)، زمان حضور کاربران در سایت (Time On Site)، نرخ تبدیل (Convertation Rate) و میزان اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی را نیز در نظر می گیرند. هر زمان کاربران کلمه ای را سرچ کرده و به سایت شما می آیند، این معیارها برای آنها ارزیابی می شود.

وقتی شخصی عبارت کلیدی بلند را سرچ می کند، به این معنا است که او به راستی مشتاق آن محصول یا خدمت است و قصد دارد از آن استفاده کند. در نتیجه اگر شما را پیدا کند و به سایتتان بیاید، زمان بیشتری را در سایت شما می گذراند که این موضوع باعث افزایش زمان حضور کاربران در سایت می شود و گوگل به خاطر این موضوع، امتیاز مثبتی را برای شما در نظر می گیرد. هم چنین، این افراد به احتمال زیاد ایمیل و اطلاعات تماس خودشان را در اختیار شما قرار می دهند؛ زیرا قصد استفاده از خدمات یا محصولات شما را دارند. در نتیجه بازدیدکننده به علاقه مند تبدیل می شود و نرخ تبدیل سایت شما بهتر می شود.

با وجود چنین افراد مشتاق، نرخ پرش سایت شما نیز کاهش پیدا می کند. در نتیجه استفاده از کلمه کلیدی بلند و ورود مشتریان بالقوه، باعث می شود که گوگل به شما امتیازات مثبت بدهد و رتبه سایت شما را بهبود دهد تا بتواند شما را به افراد بیشتری معرفی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.