طراحی سایت مدرن
جولای 13, 2021
نحوه تغییر نگرش
سپتامبر 2, 2021

تاثیر نگرش در بازاریابی و فروش

تاثیر نگرش در بازاریابی و فروش

تاثیر نگرش در بازاریابی و فروش .نگرش یعنی از مفاهیم کاربردی در روانشناسی اجتماعی می باشد. که از دهه ی ۱۹۵۰ متداول گردید. ما نسبت به اشیا افراد و اندیشه ها نظر های خاصی داریم.

 که ناشی از اطلاع ما از آن ها، احساس ما نسبت به آن ها و تمایل ما به انجام عملی در مورد آن ها است. این طور نظرها غالبا حتی تعیین کننده شیوه برخورد ما با آن اشیا ، افراد یا اندیشه ها می باشد .

ترکیب شناخت‌ها، احساس ‌ها و آمادگی برای عمل نسبت به یک چیز معین را نگرش شخص نسبت به آن چیز می گویند . نگرش، نظامی با دوام می باشد. که شامل یک عنصر شناختی، یک عنصر احساسی و تمایل به عمل است.

عنصر شناختی، شامل اعتقادات و باورهای شخص درباره یک اندیشه یا شیء است. عنصر احساسی یا عاطفی، آن است که معمولا نوع احساس عاطفی با باورهای ما پیوند دارد. و تمایل به عمل به جهت آمادگی برای پاسخگویی به شیوه‌ای خاص اطلاق می‌ شود .

چهار ویژگی نگرش

۱ (نگرش در بعد اهداف و ارزش‌ ها سوگیری مشخصی دارد. و از این منظر با باز تاب ‌های ساده و شرطی‌ شده تفاوت دارد .

۲ (نگرش به هیج وجه، کرداری خود به خودی و روزمره نیست. برعکس، حتی هنگامی که پنهان است. تنش ‌هایی از خود ظاهر می ‌کند .

۳ (  نگرش شدت‌ های متفاوتی دارد. برخی اوقات مسلط و حاکم و برخی دیگر نسبتا بی‌ اثر .

۴ (نگرش، ریشه در تجربه دارد. از این رو نمی ‌تواند تنها یک غریزه اجتماعی باشد.

نگرش صحیح یا چارچوب ذهنی مثبت به تنهایی بحثی است. گسترده اما در بازار یابی چند سطحی به چند نوع نگرش حیاتی را بررسی خواهیم کرد .

اکثر انسان ها امکان دارد. تحت تأثیر فرهنگ نادرست و برخی الگوها و عادت هایی که به صورت نا خواسته از سوی اجتماع و محیطی که در آن زندگی و کارکرده اند ، پرورش یافته اند .

گاهی این ذهنیات انسان را از انجام دادن. برخی کارهایی که قصد انجام شان را داشته ، بازمی دارد . اما حالا وارد تجارت متفاوتی شده اید .

آموزش فروش در بازاریابی را می توانید در سایت ها یاد بگیرید.

برای افزایش فروش در بازاریابی می توانید از انواع روش های فروش استفاده کنید.

تاثیر نگرش در بازاریابی و فروش

تاثیر نگرش در بازاریابی و فروش

  •   استفاده از قیمت دقیق

در قیمت ‌گذاری محصولات و خدمتتان دقت کنید. شما می‌ توانید با استفاده از قیمت های دقیق و مناسب، انتظار دریافت تخفیف از سوی مشتریانتان را کاهش دهید. و خودتان را از دردسر چانه ‌زنی نجات دهید.

  • تولید محتوا

شما باید با مشاوره و آگاهی دادن به مراجعین خود، آن ها را در خرید و انتخاب کمک کنید. شما می‌ توانید از طریق تولید محتوای تصویری، صوتی و همچنین مقالات مکتوب به مشتریانتان.  درزمینهٔ کسب آگاهی بیشتر و شناخت مزایای محصولاتتان کمک کنید.

  • بازاریابی تلفنی

از بازاریابی تلفنی استفاده کنید و با آن محصولات و خدماتتان را معرفی نمایید. نکته قابل توجه این است که شما باید افراد برونگرا را برای بازاریابی تلفنی انتخاب کنید.

فروش ویزیتوری طوری است که محصول یا محصولاتی را به نمایندگی‌ ها، شرکت‌ ها، سازمان‌ ها و یا حتی ارگان‌ های دولتی می ‌فروشد. در واقع، فرق ویزیتور با فروشنده این است. که به صورت مستقیم با مشتری در ارتباط نیست. و عملیات فروش را به صورت واسطه‌ ای انجام می‌ دهد. نقش ویزیتورها در صنعت تولید و عمده‌ فروشی بسیار حائز اهمیت است.

دیجیتال مارکتینگ با استفاده از تاکتیک ها و کانال های متعدد برای ارتباط برقرار کردن. با مشتریان جایی که بیشتر زمان خود را می گذرانند. یعنی فضای آنلاین تعریف می شود.

بازاریابی

بازاریابی مفهوم تقریباً پیچیده‌ای می باشد. که اصول، استراتژی ‌ها و تاکتیک‌ های متعدد و متنوعی را در بر می ‌گیرد. در نتیجه، به دست آوردن درک صحیحی از نحوه عمل کرد آن می ‌تواند کار دشواری باشد.

 در واقع، تسلط بر بازاریابی و اصول آن معمولاً به سال‌ ها تجربه و تلاش مستمر در حوزه‌ های مختلف، از جمله تنظیم استراتژی، نویسندگی یا تجزیه و تحلیل داده‌ ها نیاز دارد.

 در عین حال، روند رسیدن به موفقیت همیشه با آموختن اصول بنیادین هر فعالیتی آغاز می‌ شود و اگر به دنبال یادگیری مفهوم بازاریابی هستید، باید با کمال افتخار به شما اعلام کنیم که به جای مناسبی آمده ‌اید.

اصول اولیه بازاریابی

وقتی صحبت از اصول بازاریابی می شود. برخی از این اصول، اصل های پایه هستند. و هر فردی که وارد حوزه بازاریابی و فروش می شود باید این اصول را رعایت کند. در ادامه با برخی از مهم ترین اصول اولیه بازاریابی و فروش آشنا می شویم.

  • شناخت جامعه هدف:

یک بازار یاب خوب و حرفه ای سعی می کند بر روی مشتریان تقسیم بندی صحیح انجام بدهد. و جامعه هدف مناسب را انتخاب کند. اگر بازاریاب نتواند جامعه هدف مناسب را شناسایی کند. نمی تواند فروش خوبی داشته باشد. و با لطبع آن نمی تواند در بازار رقابت ماندگار شود.

  • اصول قیمت گذاری

یکی از وظایف بازار یاب ها قیمت گذاری است. بازار یاب ها باید با اصول قیمت گذاری آشنا باشند. و بتوانند محصولاتشان را به بهترین شکل ممکن قیمت گذاری کنند. تا این قیمت متناسب با جامعه هدف و نوع مشتریان باشد.

همچنین در قیمت گذاری موضوع تخفیف ها و برگزاری جشنواره ها هم مطرح می شود. که این موراد هم در تخفیف ها باید لحاظ شود.

  • اصول معرفی محصول

یکی از رموز موفقیت بازار یاب ها و فروشنده های موفق، دانستن نحوه معرفی محصولات و خدمات است. فروشنده ها و بازاریاب ها باید بهترین روش معرفی محصول به مشتری را از قبل آماده کنند. تا با برخورد با مشتری، بتوانند به بهترین نحوه ممکن محصول را معرفی کنند. تا مشتری بتواند راحت تر تصمیم گیری کند. و در نهایت محصول را خریداری کند.

اصل فروش موفق که باید بدانید!

معمولاً فروشنده ها به دنبال یافتن اصولی می باشند. که در فروش آن ها تغییر ایجاد کند. در این مطلب به 5 اصل از اصول فروش موفق می پردازیم. که در هنگام فروش محصول و یا خدمت، باید آن ها را رعایت کنیم .تا نتایج بهتری در فروش خود داشته باشیم.

آراسته باشید.

معمولاً فروشنده هایی که وضعیت ظاهری بهتری دارند، فروش بهتری را هم تجربه می کنند. همه انسان ها دوست دارند. با فردی معاشرت و گفتگو کنند. که وضعیت آراسته و مرتبی دارد. فروشنده هایی که به این اصل اهمیت می دهند. معمولاً اوضاع فروش موفق و بهتری را تجربه می کنند.

کمتر حرف بزنید، بیشتر سوال بپرسید.

فروشنده هایی که فروش موفقی دارند. معمولاً اجازه می دهند مشتری بیشتر حرف بزند و خودشان شنونده های خوبی هستند. آن ها از مشتری سوال هایی را می پرسند. که مشتری بتواند تمام خواسته ها و نیازهایش را بگوید.

 فروشنده هایی که مدام حرف می زنند. و از خواص محصول و اطلاعات و ویژگی ها می گویند. خیلی مورد توجه مشتریان قرار نمی گیرند. فروشنده فروش موفق خواهد داشت که بتواند به خوبی به صحبت های مشتریان خود گوش کند.

لبخند و ارتباط چشمی

لبخند و ارتباط چشمی اصلی است که در هر ارتباطی معجزه می کند. این کارها به مخاطب شما حس بهتری را منتقل می کند. فروشنده ای که ارتباط چشمی و لبخند را در ارتباط با مشتری رعایت می کند. حس اعتماد را در مشتری ایجاد می کند. این اصل ساده متاسفانه توسط بسیاری از فروشنده ها استفاده نمی شود و آن ها در شروع ارتباط با مشتری معمولاً ارتباط چشمی مناسبی را برقرار نمی کند.

برای مشاهده نمونه کارهای کلاغ ها کیلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.