به اشتراک گذاری مطالب سایت را راحت تر کنید
اکتبر 26, 2021
پیدا کردن سوالاتی که مردم می پرسند
اکتبر 26, 2021

بهینه سازی تصاویر و قراردادن توضیحات در تگ Alt 

بهینه سازی تصاویر و قراردادن توضیحات در تگ Alt

بهینه سازی تصاویر و قراردادن توضیحات در تگ Alt  که با عناوینی همچون صفت جایگزین، توصیف جایگزین، و در زبان محاوره ای تگ Alt (که این عبارت از نظر فنی و تکنیکی درست نیست!) نیز شناخته می شود، به عنوان یک کد در HTML برای توصیف ظاهر و کارکرد یک تصویر در یک صفحه مورد استفاده قرار می گیرد.

موارد استفاده از تگ Alt یا متن جایگزین تصویر

1- اضافه کردن تگ Alt یا متن جایگزین تصویر به عکس ها، مهمترین اصل دسترسی به وب است. به عبارت دیگر ، این ویژگی توسط ربات ها پردازش می شود و قرار دادن آن برای تصاویر سبب درک بهتر محتوای صفحه توسط ربات های موتورهای جستجو خواهد شد.

2- اگر نتوان یک فایل تصویری را بارگذاری کرد و یا نمایش تصویر برای مرورگر غیرفعال باشد، تگ Alt یا متن جایگزین تصویر به جای آن تصویر نمایش داده می شوند و این به موضوع به جذب بهتر کاربران کمک خواهد کرد.

3- متن جایگزین تصویر ، توصیف و توضیح بهتری به خزنده های موتورهای جستجو می دهند و برای تشخیص و نمایش درست یک تصویر به آن ها کمک می کنند.

چرا تگ Alt یا متن جایگزین تصویر مهم است؟

1- دسترسی وب

تگ Alt یکی از اصول در دسترس بودن وب است. هدف اصلی و اولیه این است که تصاویر برای بازدید کنندگانی که قادر به دیدن آن ها نیستند، توصیف شود. که در واقع شامل بازدیدکنندگانی می شود که در صفحه نمایش و مرورگر های آن ها نمایش تصاویر مسدود شده است، و یا افراد دارای نقص بینایی(نابینا و کم بینا) که قادر نیستند تصاویر را به صورت بصری ببینند و همچنین کاربرانی که به علت مشکلات سرعت اینترنت ، فیلترینگ و یا مشکلات مرورگرها در بارگذاری تصویر دچار مشکل هستند. محتوای تگ Alt به همراه تصاویر تضمین می کند که همه کاربران، بدون در نظر گرفتن توانایی بصری آن ها، قادر خواهند بود محتوای سایت شما را درک کنند.

2- بهینه سازی و سئوی تصاویر سایت

با استفاده از متن جایگزین تصاویر می توانید تجربه کاربری بهتری ایجاد کنید و این مورد به شما کمک می کند که سئوی سایت خود را بهبود داده و رنک بهتری را کسب نمایید.

تکنولوژی و هوشمندی موتورهای جستجو طی سالهای گذشته پیشرفت بسیاری داشته است اما با این وجود ، موتورهای جستجو تصاویر را آنگونه که کاربران عادی می بینند، شناسایی و مشاهده نمی کنند.

با توجه به این موضوع و همچنین اثرگذاری محتوای هر صفحه (شامل متن ، تصویر ، ویدئو ، موزیک و…) بر روی سئوی سایت، استفاده از تگ Alt تصاویر راه حل مناسبی برای معرفی بهتر تصاویر هر صفحه وب به موتورهای جستجو و در نتیجه کسب رتبه بهتر و سئوی مناسب تر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.