اقدامات اولیه سئو
اکتبر 26, 2021
به اشتراک گذاری مطالب سایت را راحت تر کنید
اکتبر 26, 2021

بالابردن خوانایی متن

بالابردن خوانایی متن

بالابردن خوانایی متن در واقع نشان ­‌دهنده میزان سادگی خواندن و فهمیدن نوشته ‌ها می باشد. یکی از کاربرد های اصلی روش ‌های خوانایی متن در تحلیل محتوای کتاب درسی می باشد. هرچه متن کتاب‌ ها مرتب تر و براساس آیین نگارش فارسی نوشته شده باشد، خواندن و درک آن راحت تر خواهد بود.

خوانایی یک محتوا می تواند تاثیر مثبت بسیار فراوانی روی بهبود عمل کرد وب سایت شما داشته باشد. و او را به موفقیت نزدیک تر کند. به علت این که گوگل به صورت مستقیم درباره خوانایی محتوا ارزش یابی انجام نمی دهد. اکثری از افراد به اشتباه گمان می کنند. که خوانا بودن و روان بودن محتوا تاثیری در روند موفقیت شان نخواهد گذاشت. بنابراین به سادگی از کنار آن عبور می کنند.

باید گفت که یک متن خوانا  به متنی گفته می شود که از ساختار خوبی بر خوردار باشد . یک محتوای  خوانا  و خوب باید از یک مقدمه یک بدنه و یک نتیجه گیری بر خوردار باشد . در داخل این پاراگراف های بزرگ متن باید به پاراگراف های متعددی تقسیم بندی شود . که باعصث منعکس شدن ایده ها و استدلال ها ی شما می شود. این پاراگراف باید شاما سر تیتر باشد که به وضوح محتوای هر پاراگراف را بیان کند.

روش ها ی تولید محتوای خوب با خوانایی بالا

1- از پاراگراف های کوتاه استفاده کنید: در صورتی که پاراگراف های شما طولانی باشند حجم مطلب شما زیاد به نظر می رسد و کار بر را خسته می کند.

2-  از تیتر های جذاب و مرتبط استفاده کنید: در صورتی که شما تیتر های جذابی برای محتوای تان در نظر بگیرید کاربران به خواندن ادامه محتوا و زیر تیتر ها بیشتر علاقه مند خواهند شد.

3- از جملات کوتاه و ساده استفاده کنید: شما باید بتوانید در محتوای تان جملاتی کوتاه و ساده را بگنجانید که موجب اذیت مخاطب سایت شما نشود. البته باید توجه کنید که جملات در عین سادگی دارای مفهوم بوده و برای کاربران قابل هضم باشد.

4- از ساختار های درست استفاده کنید: شما باید در محتوای تان ساختار بندی را به خوبی رعایت نمایید. در صورتی که محتوای شما دارای ساختار مناسبی باشد از جذابیت بالا تری بهره مند خواهد شد.

5- از کلمات ساده استفاده نمایید: شما برای یک محتوای ارزشمند و خوانا نباید از کلمات تخصصی و بزرگ و غیر قابل فهم استفاده نماید. توجه کنید که مخاطبان شما عموم مردم هستند که ممکن است چندان با این نوع از کلمات اشنایی نداشته و متوجه معنی و مفهوم آن ها نشوند. بهتر است از کلمات اسان و قابل فهم برای نوشتن محتوای خوانا کمک بگیرید.

6- از کلمات مترادف کمک بگیرید: بی شک استفاده از کلمات مترادف در طول محتوا به جذابیت آن محتوا خواهد افزود. علاوه بر این کلمات مترادف در محتوا می توانند آن محتوا را قابل فهم تر و قابل درک تر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.