استفاده از لینک های داخلی ( Internal link )
اکتبر 26, 2021
بالابردن خوانایی متن
اکتبر 26, 2021

اقدامات اولیه سئو

اقدامات اولیه سئو

اقدامات اولیه سئو لازم است بدانید هرکاری در راستای ارتقای سایت خود انجام می‌ دهید. باید برای کاربر مفید باشد. در غیر این صورت هر چقدر اصول اولیه سئو و مفاهیم آن را بلد باشید. و به کار ببرید اما کاربر خود را در نظر نگیرید سایت شما رتبه بهتری نخواهد گرفت.

بررسی ساختار لینک های داخلی :

همانطور که می دانید سئو به دو بخش درون سایت و بیرون سایت تقسیم می شود . یکی از مواردی که در سئو On page باید رعایت نمود ، ساختار لینک های داخلی است . در بسیاری از مواقع پیش می آید که لینک های گذاشته شده شکسته و یا ایراد های دیگری داشته باشند . برای عیب یابی و پیدا کردن آنها ، ابزارها و نرم افزارهای مختلفی وجود دارند که برخی از آنها رایگان می باشند . این ابزار ها با جست و جو در صفحات شما ، هر گونه لینک شکسته و معیوب را شناسایی می کنند که این امر تاثیر بسزایی در سئو شما دارد . SEO PowerSuit , Moz Pro , Screaming Frog ,… ز جمله ابزارها و سایت های ارزیابی ساختار لینک ها می باشند .

نصب پلاگین سئو :

اگر CMS  سایت شما سئو می باشد ، افزونه یا پلاگین yoast Seo را نصب کنید و تمامی تنظیمات مربوطه را انجام دهید .

ریسپانسیو یا سازگاری :

یکی از راه فاکتور های سئو ریسپانسیو کردن سایت می باشد ، سایت شما باید قابلیت نمایش در تلفن های همراه را داشته باشد . به معنایی دیگر صفحات سایت باید بدون آشفتگی و تغییر در تلفن های همراه نیز قابل نمایش باشند  و با تغییر اندازه نمایشگر تغییر کند .

بهینه سازی محتوای فعلی :

محتوایی که برای صفحات استفاده می کنید نباید از سایت های دیگر کپی شده باشند این کار خزنده های گوگل را نسبت به سایت شما حساس می کند . از تصاویر کم حجم و با کیفیت استفاده نماید . تصاویری که مرتبط به سایت شما باشد . از کلمات کلیدی غافل نباشید .

اشتراک گذاری در صفحات اجتماعی :

بعد از پایان کارهای بالا حال نوبت به معرفی سایت به کاربران می رسد . در شبکه های مجازی برای کسب و کار خود حساب کاربری ایجاد نمایید و محتوای صفحات سایت را در آنجا به اشتراک بگذارید تا کاربران شبکه های مجازی نیز از سایت شما بازدید نمایند .

بک لینک گذاری :

به طور مرتب در سایت های مرتب با سایت خود بک لینک گذاری نمایید . از خرید بک لینک اجتناب کنید . لینک های با کیفیت و مناسب و با کیفیت بر سئو سایت تاثیر گذار خواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.