نمونه قرارداد طراحی سایت
آوریل 4, 2020

اصول 7P چیست ؟

اصول 7P چیست ؟

برای داشتن یک بازاریابی حرفه ای باید سوال اصول 7P چیست ؟ را پاسخ دهیم.

بازاریابی یک هنر است

با عمل به اصول 7P بازاریابی و به کارگیری درست اجزا آمیخته بازاریابی در استراتژی بازاریابی کسب و کارتان، قادر به حفظ مشتریان خود خواهید بود، نرخ تعامل شما با مشتریان بالاتر میرود و با انجام این کار کسب وکار خود را موفق تر خواهد بود.

اصول 7P چیست؟ هفت روش برای پیدا کردن نیاز کسب و کار

  • مردم ( People )
  • محصول ( Product )
  • توزیع ( Place )
  • قیمت ( Price )
  • ترفیع ( Promotion )
  • فرایندها ( Processes )
  • جایگاه یابی ( Positioning )
  • مردم ( People )
مردم ( People )

در پاسخ به سوال اصول 7P چیست؟ باید بگوییم که افراد، مشتریان و به اصطلاح مردم، مهمترین عامل هستند.

حفظ مشتری به ایجاد ارتباطات بر می گردد و ارتباطات مربوط به روابط انسانی است.

با مشتری خود به عنوان یک شخص برخورد کنید نه یک مشتری؛ این کار را با استخدام افرادی آغاز کنید که به بقیه توجه می کنند. رفتار خود را در رانندگی در ساعات اوج ترافیک با زمانی که در خیابان محل زندگی خود رانندگی می کنید و از همسایگان خود می گذرید، مقایسه کنید. زمانی که می دانید افراد را دوباره میبینید یا اینکه میخواهید دوباره آنها را ببینید، بهتر رفتار می کنید.

لازم است تمام کارکنان به مشتریان و حفظ مشتری توجه کنند و یکی از مدیران اجرایی می بایست موظف باشد که از تحقق این امر اطمینان حاصل نماید؛ از این رو عنوان شغلی مدیر ارشد ارتباط با مشتریان ایجاد شد.

محصول ( Product ) در اصول 7P

از لحاظ اهمیت در درجه دوم و بسیار نزدیک به مردم قرار دارد.

اگر محصول شما مناسب نباشد با دیگر Pها به مشکل برخواهید خورد.

از سوی دیگر اگر محصول به نتیجه رسیده باشد دستیابی به سایر Pها برای شما ساده تر خواهد بود.

زمانی که مشغول طراحی محصول یا خدمت خود می باشید به منظور دستیابی به رضایت مشتریان و نرخ بالاتر نگهداری مشتری، در طول زمان فعالیت برای مشتریانتان ارزش مستمر و کیفیت مرغوب فراهم نمایید (این همه آن چیزی است که Apple انجام می دهد.)

برخی مواقع P دیگری تحت عنوان بسته بندی (Packaging) وجود دارد. میتوان بسته بندی را به عنوان بخشی از محصول (خدمت) در نظر گرفت که اگر به آن توجه لازم شود میتواند تاثیر به سزایی بر رضایت مشتریان داشته باشد.

توزیع ( Place ) در اصول 7P

توزیع محصول طبیعتاً زمانی برای شما مهم می شود که به دنبال مکانی برای احداث فروشگاه فیزیکی خود باشید، اما درباره زمانی که کسب وکار شما آنلاین است چطور؟

آیا در این صورت هم اهمیت می یابد؟ بله.

اگر به دنبال برقرای رابطه با مشتری خود و تشویق آنها به خرید بیشتر هستید، میتوانید یک ایمیل یا پیام را دقیقا زمانی که در حال خرید یا مرور و بازدید از سایت هستند برایشان ارسال کنید. در اولین ارتباط مخاطب خارج از بستر است و شانس کمی برای دریافت پاسخ وجود دارد. در دومین رابطه مخاطب در بستر قرار می گیرد و احتمال بالاتری برای دریافت پاسخ وجود دارد.

در بازاریابی آنلاین “توزیع” به معنای بستر است و بستر حائز اهمیت است.

قیمت ( Price ) در اصول 7P

در هر رابطه ی خوبی افراد از هم مراقبت می کنند.

امروزه این امر در رابطه مشتری و کسب وکار تبدیل به یک توقع شده است. مشتریان ما چنان تصور می کنند که ما از آنها مراقبت خواهیم کرد، و به همین دلیل است که به ما پول می پردازند. در تجارت الکترونیک اینگونه رابطه به معنای ارائه تخفیفات به مشتریانی است که به دفعات از ما خرید کرده اند. در کسب وکار مشارکتی قیمت به معنای افزودن ویژگی هایی اضافی به خدمت است بدون آنکه هزینه بیشتری دریافت شود.

"<yoastmark

ترفیع ( Promotion ) در اصول 7P

چگونه باید محصول یا خدمت خود را در میان مشتریان ترویج دهید تا آنها را حفظ و تشویق به خرید بیشتر نمایید و آنها را برای دراز مدت نگه دارید؟
کاملا متفاوت از روشی که برای به دست آوردن یک مشتری در آینده به کار میبرید.

چرا؟

چون آن شخص مشتری شماست.

شما او را می شناسید یا باید بشناسید. شما می دانید که مشتری چه چیزی از شما خریداری کرده است یا اینکه چگونه از خدمات شما استفاده می کند. شما می توانید از آن اطلاعات به منظور پیام رسانی به شکل هدفمندتر، مناسب تر، مفیدتر و موثرتر بهره بگیرید.

با اطلاعات عمومی مشابه که برای هر کس دیگری می فرستید برای آنها هرزنامه ارسال نکنید، برای آنان ایمیل های هدفمند و پیام های در چارچوب ارسال کنید.

در بخش ترفیع آمیخته بازاریابی لازم است برند خود را ارتقا دهید و چیزی را به مشتری ارائه دهید که برایش جذاب باشد و به برند و محصول شما رجوع کرده و اقدام به خرید کند.

فرایندها ( Processes ) در اصول 7P

برای موفقیت در تمام Pهای قبلی و برای آنکه بیش از یک اتفاق یک باره باشید، نیازمند فرایندهای مناسب مثل نظارت بر رسانه های اجتماعی و تعامل با مشتریان، بررسی مشتریان برای جلب رضایت آنان، بکارگیری استراتژی بازاریابی مناسب و اجرای اتوماسیون بازاریابی هستید.

از راه حل های تعامل با مشتری خاص خود برای درک چگونگی تعامل هر مشتری با کسب وکارتان استفاده کنید.

به دنبال الگوهای مثبت و منفی و پاسخگویی برمبنای آنها باشید، برخی مواقع از طریق اشخاص یا ایمیل ولی اغلب با اپلیکیشن و به وسیله پیام های هدفمند مبتنی بر رفتار مشتری.

جایگاه یابی ( Positioning ) در اصول 7P

اگر به دنبال حفظ مشتریان تان هستید باید بدانید چه کسی هستید و آن را به شکل واضح و مستمر با مشتریان تان در میان بگذارید تا آنها نیز بدانند شما ” چه کسی ” هستید.

قبل از هرچیز اقدامات شما باید با جایگاه یابی برندتان مرتبط باشد.

آن اقدام ها در افرادی که استخدام می کنید. محصولی که حمل می کنید، خدمتی که منتقل می کنید. قیمتی که تعیین می کنید و تخفیفی که ارائه می دهید. توزیع و ترفیعی که انتخاب می کنید و فرایندهای که اجرا می کنید تجلی میابند.

در مجموع سخنان و اعمال شما می گویند :

 ” ما چه کسی هستیم و میتوانید چه توقعی از ما داشته باشید”

تیم کلاغ ها به عنوان نمونه طراحی سایت مد و فشن و طراحی سایت آموزشگاهی را معرفی میکند. برای آشنایی بیشتر با ما نمونه کار ها را دنبال کنید.

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.