از https استفاده کنید و گواهینامه SSL داشته باشید
اکتبر 26, 2021
استفاده از انجمن ها برای پیدا کردن کلمات کیلیدی
اکتبر 26, 2021

استفاده از Schema markup

استفاده از Schema markup

استفاده از Schema markup مجموعه ای از اطلاعات کوچک است که بیانی مشخص و از پیش تعیین شده در سایت قرار میگیرند. Schema Markup  نشانه‌گذاری از طریق کد HTML در وبسایت شما است. که به موتورهای جستجو کمک می‌ کند. تا نتایج بهتری را مرتبط با عبارت جستجو شده برای کاربران نشان دهد. هنگامی که شما مفهوم و روش Schema Markup را درک کردید می‌توانید. از آن برای ارتقای وب سایت خود در نتایج صفحات موتور جستجو استفاده کنید.

 با بکارگیری Schema Markup سایت خود را برای ماشین های کند ذهن، ساده کنید به عبارتی Schema مجموعه ای از اطلاعات کوچک است که بیانی مشخص و از پیش تعیین شده در سایت قرار میگیرند.  این روش از نشانه گذاری کار، تجزیه و تحلیل اطلاعات سایت را برای موتورهای جستجو خیلی ساده تر و موثر تر کرده و موتور های جستجو قادر خواهند بود نتایجی را که مرتبط با سوال جستجو شده کاربر باشد به نمایش بگذارند.

چگونه از نشانه گذاری Schema استفاده کنیم؟

schema نیز همانند کدهای نشانه گذاری دیگر در محتوای صفحه قرار می گیرد. عناصر schema و صفت های مرتبط با آن به منظور جلوگیری از گردش موتور های جستجو در اطلاعات اضافی صفحه، مستقیما در کد HTML، قرار میگیرند.

بعنوان مثال اگر سایت شما در زمینه معرفی فیلم فعالیت میکند، راهکارهای مناسبی برای درک بهتر روبات های گوگل از سایت شما وجود دارد. با استفاده از نشانه گذاری Schema شما میتوانید مستقیما به گوگل بفهمانید که در مورد یک فیلم صحبت میکنید! برای این کار کافیست از استانداردهای مشخص مربوط به فیلم در سایت schema.org استفاده کنید. در این مثال اطلاعات جانبی شامل نام فیلم، ژانر فیلم، آدرس آنونس فیلم و حتی نام کارگردان برای روبات های گوگل مشخص شده است.

این سایت یک استاندارد نشانه‌گذاری است که مورد قبول همه موتورهای جستجو می‌باشد و با همکاری تیمی از گوگل، بینگ و یاهو ایجاد شده است. Schema.org دارای مجموعه‌ای از الگوهاست که وب مسترها می ‌توانند. برای نشانه‌ گذاری صفحات HTML از آن استفاده کنند، بنابراین موتورهای جستجو می‌توانند. نتایج بهتری را بر اساس آنچه کاربران جستجو کردند نشان دهند.
عناصر schema و صفت های مرتبط با آن به منظور جلوگیری از گردش موتورهای جستجو در اطلاعات اضافی صفحه، مستقیما در کد HTML، قرار میگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.