استفاده کردن از کلمات چاشنی در عنوان  
اکتبر 26, 2021
استفاده از کلمه کلیدی در پاراگراف اول متن
اکتبر 26, 2021

استفاده از کلمه کلیدی در URL 

استفاده از کلمه کلیدی در URL

استفاده از کلمه کلیدی در URL . ممکن است تصور کنید URL صرفاً آدرس جایگاه یک صفحه از وب‌سایت را نمایش می‌دهند، اما از نظر متخصصان سئو، URL اطلاعات بسیاری را در خود جای داده و اهمیت زیادی دارد.URL  برای موتورهای جستجو نقش سیگنالی را ایفا می‌کند که آن‌ها را از محتوا، هدف و مخاطبان آن صفحه از وب‌سایت آگاه می‌سازد. به علاوهURL  ارتباط بین صفحات مختلف وب‌سایت یا به نحوی مسیر رسیدن به آن صفحه را هم به کاربران و هم به موتورهای جستجو نشان داده و تجربه کاربری بهتری خلق می‌کند.
برای تقویت این سیگنال و به عبارتی دیگر، بهینه‌سازی URL برای سئو، راه‌های متفاوتی وجود دارد که در ادامه به 14 راه از مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

1. مرتبط بودن با محتوای درون صفحه

نخستین گام برای نوشتن URL، این است که به نحوی منعکس کننده‌ی محتوای درون صفحه باشد. بنابراین پیشنهاد می‌شود به جای استفاده از URLهای پیش‌فرض، آن را به صورت اختصاصی برای هر صفحه تولید کنید.

2. استفاده از کلمات کلیدی

استفاده از کلمات کلیدی در URL ، می‌تواند سیگنال بهتری را به موتورهای جستجو ارسال کند. برای انتخاب این کلمه کلیدی باید در نظر داشته باشید کدام کلیدواژه توسط کاربران بیشتر جستجو شده و هم‌زمان می‌تواند به بهترین شکل نماینده‌ی محتوای درون صفحه باشد. در قسمت بلاگ بهتر است این کلمه کلیدی با تیتر مقالات یکسان باشد.

3. کوتاه، روان و قابل خواندن بودن

تلاش کنید که URL  در عین سادگی، مختصر و مفید باشد و در ذهن افراد بماند. به یاد داشته باشید که از یک کلمه کلیدی بیش از یک بار استفاده نکنید.

4. استفاده از خط تیره برای جدا کردن کلمات

استفاده از فاصله در URL مجاز نیست. بنابراین به جای نوشتن کلمات پشت سر هم، برای جدا کردن کلمات از یکدیگر بهتر است از خط فاصله استفاده کنید. در این حالت کلمات به سادگی توسط کاربران و موتورهای جستجو خوانده می‌شوند.

5. بهینه کردن مسیر دسترسی به صفحه در URL

ساختار URL به گونه‌ای است که مسیر رسیدن به آن صفحه را نشان می‌دهد. به میزانی که مقصد یا صفحه کنونی، از دامنه اصلی یا Root Folder دورتر باشد، محتوای آن از نظر گوگل ارزش و درجه اهمیت پایین‌تری دارد. بنابراین در صورت امکان بهتر است مسیر دسترسی به صفحات درون وب‌سایت را کوتاه کنید تا محتوای ارزشمند شما تعداد Subfolder کمتری در URL داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.