استفاده از کلمه کلیدی در URL 
اکتبر 26, 2021
استفاده از کلمه کلیدی در تگ های H1 تا H6
اکتبر 26, 2021

استفاده از کلمه کلیدی در پاراگراف اول متن

استفاده از کلمه کلیدی در پاراگراف اول متن

استفاده از کلمه کلیدی در پاراگراف اول متن. یکی از مواردی که افزونه سئو Yoast SEO بررسی می کند، استفاده از کلیدواژه هدف است. محتوایی که در سایت منتشر می کنید دارای یک موضوع است و موضوع مقاله روی کلمه کلیدی می چرخد، وجود کلمه کلیدی در معرفی هر برگه یا مقدمه هر محتوا از این جهت مهم است چون مسیر محتوا را برای بازدید کننده مشخص می کند.

علت اهمیت کلمات کلیدی در مقدمه محتوا چیست؟

99%  کاربران وقتی در گوگل عبارتی را جستجو کرده و وارد وب سایتی می شوند. در همان بدو ورود شروع به خواندن اولین پاراگرافی که می بینند می کنند. این پاراگراف به نوعی مشخص کننده. سرنوشت آن صفحه برای یک مخاطب است. اگر به خوبی نوشته شده باشد قطعا کاربر را نگه داشته و او ترغیب به خواندن ادامه متن می کند. اما اگر زیادی خوب نباشد متاسفانه از صفحه خارج می شود. همچنین:

کاربر متوجه موضوع مقاله می شود.

کاربر به خواندن مقاله ترغیب می شود.

موتور جستجو موضوع مقاله را بهتر تشخیص می دهد.

موتور جستجو با دیدن کلمه کلیدی از محتوا استقبال می کند.

چرا استفاده از کلمه کلیدی در مقدمه متن در سئو تاثیرگذار است؟

مقدمه یا پاراگراف اول متن، تعیین کننده سرنوشت متن تان است. زیرا اکثر کاربران وقتی وارد یک صفحه یا مقاله می شوند، ابتدا فقط نگاهی به پاراگراف اول می اندازند. اگر آن چیزی که به دنبالش هستند را نداشته باشد.

 دیگر توجهی به ادامه متن نکرده و پنجره سایت تان را می بندند. این امر باعث افزایش نرخ پرش سایت یا بانس ریت Bounce rate می شود که در مقالات گذشته مفصل راجع به آن صحبت کردیم. نرخ پرش هر چه بیشتر باشد، اثرات منفی بیشتری در سایت به جای می گذارد از این رو می توان نتیجه گرفت، مقدمه در سئو مهم و موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.