استفاده از کلمه کلیدی در تگ های H1 تا H6
اکتبر 26, 2021
استفاده از لینک دهی مشترک
اکتبر 26, 2021

استفاده از کلمه مترادف با کلمه کلیدی و LSI keywords 

استفاده از کلمه مترادف با کلمه کلیدی و LSI keywords

استفاده از کلمه مترادف با کلمه کلیدی و LSI keywords . LSI در واقع مخفف Latent  Semantic  Indexing است. در واقع به معنای استفاده از گروه کلمات مرتبط با متن است.

 یعنی شما باید به جای تکرار یک عبارت مشخص، از کلمات مرتبط با موضوع استفاده ‌کنید. چرا که یکی از مواردی که باعث سئو شدن متن می‌شود، استفاده از کلمات LSI است. البته نباید LSI را با کلمات مترادف اشتباه بگیرید.

 چرا که آن چه در موردش صحبت می ‌کنیم فرا تر از مترادف‌ یا هم معنی‌ها است. اگر بخواهیم مثالی برای کلمات کلیدی LSI بزنیم، باید بگوییم مثلا شما مطلبی درباره بیت‌کوین می‌ نویسید، عباراتی همچون، ارز دیجیتال، بازار ارز جهانی، معاملات مجازی و… شامل کلمات LSI می‌شوند. به عبارت دیگر یعنی همه کلمات به هم دیگر و همچنین به موضوع مورد نظر مرتبط هستند.

کلمات LSI چه تاثیری بر سئو وب‌سایت دارند

در گذشته وقتی شما عبارتی را در گوگل سرچ می ‌کردید، ربات‌ها وب‌ سایت‌ هایی را در ردیف اول جستجوها قرار می ‌دادند. که کلمات کلیدی بارها در متنشان تکرار شده باشد. اما امروزه روش تشخیص و سئو شدن وب‌ سایت ‌ها با تغییر الگوریتم گوگل فرق کرده است.

اکنون گوگل متن شما را نسبت به کلمات و عبارات مرتبط با موضوع می ‌سنجد و ارزیابی می ‌کند. پس استفاده از کلمات و عبارت LSI  می‌تواند تاثیر زیادی در رتبه ‌بندی وب‌س ایت شما داشته باشد.

دلایل اصلی استفاده از کلمات LSI

تقریبا می‌توان گفت چهار دلیل اصلی وجود دارد که هر وب‌سایت باید از عبارات کلیدی LSI استفاده کند.

محتوای شما با کیفیت‌تر خواهد شد. زیرا می‌توانید تعداد زیادی از کلمات کلیدی را در متن خود استفاده کنید، بدون اینکه لازم به تکرار یک واژه خاص باشد. این کار باعث می‌شود نرخ پرش وب‌سایت شما هم کاهش یابد و گوگل متن شما را سئو کند.

جدیدا ربات‌های گوگل، متنی که بیش از اندازه کلمات کلیدی در آن‌ها تکرار شده باشد را اسپم تشخیص می‌دهند. شما با استفاده از کلمات LSI می‌توانید از این مسئله جلوگیری کنید و نگرانی برای تکرار کلید واژه‌هایتان نداشته باشید.

استفاده از کلمات کلیدی LSI باعث می‌شود که ایده‌های بهتری برای عنوان‌ها به ذهنتان برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.