استفاده از لینک های خارجی ( External link )
اکتبر 26, 2021
اقدامات اولیه سئو
اکتبر 26, 2021

استفاده از لینک های داخلی ( Internal link )

استفاده از لینک های داخلی ( Internal link )

استفاده از لینک های داخلی ( Internal link ) . لینک های داخلی در واقع به همان لینک هایی گفته می شود. که به صفحات همان دامنه اشاره کرده باشد. همانطور که از اسم آن نیز معلوم است کاملاً با لینک خارجی که به دامنه های دیگر لینک شده است تفاوت دارد.

اگربخواهیم آن را به ساده ترین روش ممکن توضیح دهیم. لینک داخلی پیوندی است. که به صفحه دیگری در همان وب سایت اشاره دارد. در این آموزش می خواهیم به چگونگی و مفهوم لینک سازی داخلی بپردازیم. و آن را از صفر تا صد به شما آموزش دهیم. اما قبل از هر چیزی باید اهمیت این لینک ها را در سئو بدانید.

چرا لینک داخلی در سئو اهمیت ویژه ای دارد؟

در واقع لینک داخلی به موتورهای جستجوگر به خصوص گوگل کمک می کند تا تمامی صفحات سایت شما را پیدا کند و اگر ساختار مناسبی را در این لینک ها ایجاد کرده باشید، درک بهتری از سایت شما خواهد داشت.

همچنین اگر از این لینک ها به درستی و به جا استفاده نمائید می تواند کمک بسیار زیادی به بهتر شدن رتبه سایت شما در گوگل بکند و در کل می توان گفت برای اینکه جزو رتبه های برتر این موتور جستجوگر باشید نیاز است تا لینک سازی داخلی را به خوبی در سایتمان انجام دهیم.

تأثیر لینک داخلی بر سئو چیست؟

یکی سوالات اصلی وبمسترها و سئوکارها میزان تأثیر و قدرت لینک داخلی بر سئو سایت می باشد. گوگل قبل از اینکه به سایت شما را رتبه بندی کند نیاز دارد تا آن صفحه را پیدا کند و بهترین راه برای این موضوع قطعاً لینک دهی داخلی می باشد. لینک های داخلی عملاً سایت شما را به هم متصل می کند و ساختار خوبی را در وبسایت شما ایجاد می کند. همچنین با کمک این لینک ها می توانید مهمترین صفحات و با ارزش ترین آن ها را بیابید و تقویت کنید تا رتبه بهتری در نتایج جستجو بگیرند.

یکی از راه های ایجاد ساختار مناسب در سایت شما ایجاد صحیح پیوند های داخلی است. هنگامی که شما لینک های داخلی با انکر تکست های درست و مناسبی انتخاب می کنید، گوگل این موضوع را درک می کند که ارتباط صفحات، رابطه بین صفحات و ارزش صفحات به درستی در وبسایت شما رعایت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.