استفاده از لینک دهی مشترک
اکتبر 26, 2021
استفاده از لینک های داخلی ( Internal link )
اکتبر 26, 2021

استفاده از لینک های خارجی ( External link )

استفاده از لینک های خارجی ( External link )

استفاده از لینک های خارجی ( External link )  لینک خارجی به لینک هایی گفته می شود که به یک دامنه به غیر از دامنه ای که بر روی آن قرار دارید اشاره دارد.

افرادی که در زمینه سئو فعالیت دارند. و به نوعی متخصص در این زمینه می باشند بر این باور هستند. که لینک های خارجی منبع بسیار مهم و تاثیر گذار در بدست آوردن رتبه بالا در موتورهای جستجو می باشند.

 لینک های خارجی به شکل متفاوت تری از لینک های داخلی تولید می شوند. و همین موضوع باعث شده است که این لینک ها در موتورهای جستجو دارای اهمیت بسیاری باشند. و دلیل آن هم این است که موتورهای جستجو لینک های خارجی را به عنوان یک رای از طرف شخص ثالث حساب می کنند.

دلایل اهمیت لینک خارجی چیست؟

علاوه بر معیارهایی که در مطالب بالا درباره لینک های خارجی به آن ها اشاره کردیم باید بگوییم که لینک های خارجی به دو دلیل اصلی دارای اهمیت می باشند اولا به خاطر محبوبیت و دو ما به خاطر مرتبط بودنشان که بیشتر درباره این دو خصوصیت صحبت خواهیم کرد.

محبوبیت

با توجه به این موضوع که ترافیک یکی از معیارهای دشوار و نامنظم برای موتورهای جستجو می باشد و اندازه گیری آن نیز سخت می باشد استفاده از لینک های خارجی این کار را برای موتورهای جستجو آسان تر کرده است و این کار به خاطر این است که  اعداد مرتبط با ترافیک در فایل های خصوصی سرور قرار میگیرند اما لینک های خارجی از آنجایی که در دسترس عموم نمی باشند این قابلیت را دارند که به راحتی آن ها را ذخیره سازی کنند.

مرتبط بودن

شاید این موضوع را برخی از شما دوستان که اطلاع چندانی از سایت ندارید، ندانید که انکرتکست هایی که در لینک ها قرار داده می شوند اغلب توسط خود انسان ها نوشته می شوند که معمولا برای اینکه محتوا را درون سایت نشان دهند بسیار موثر هستند. این محتوا و متن ها می توانند به شکل عبارت های کوتاه یا آدرس صفحه سایت باشند.

صفحه وب سایت شما در حقیقت مکانی می باشد که لینک ها در آن قرار داده می شوند و همچنین دامنه ای است که به سایت مورد نظر اشاره دارد که همین موضوع می تواند برای موتورهای جستجو یک معیار مرتبط را فراهم آورد.

این موضوع را به خاطر داشته باشید که لینک ها باید با محتواهای وب سایت شما مرتبط باشند و به محتوای مربوطه اشاره کنند زیرا  این کار به موتورهای جستجو کمک خواهد کرد تا محتواهای با کیفیت و مفید را در اختیار کاربران قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.