استفاده از جملات و پاراگراف های کوتاه
اکتبر 26, 2021
استفاده کردن از کلمات چاشنی در عنوان  
اکتبر 26, 2021

استفاده از رسانه

استفاده از رسانه

استفاده از رسانه در گذشته به دلیل سادگی جوامع، برنامه ریزی برای اوقات فراغت راحت بود. ولی در حال حاضر، با پیچیده شدن جوامع و با پیشرفت سریع فناوری و وسایل ارتباط جمعی و رسانه هایی چون تلویزیون، ماهواره، اینترنت و ….برنامه های اوقات فراعت شکل جدید به خود گرفته .و برنامه ریزی برای آن پیچیده و سخت تر شده است.

 از این رو، مسئولیت برنامه ریزان اجتماعی، مربیان و خانواده ها بیش از پیش حساس تر شده است. در این جا به سه رسانه مهم تلویزیون، ماهواره، اینترنت می پردازیم.
تلویزیون
امروزه تلویزیون از مهم ترین و قدرت مندترین رسانه های ارتباط جمعی به شمار می آید.که در همه خانه ها موجود است. در فرهنگ عمومی عصر حاضر، تلویزیون به یکی از ابزارهای ضروری زندگی اکثر قریب به اتفاق خانواده ها تبدیل شده است

به طوری که افراد خانه بدون تلویزیون را غیر قابل تحمل می دانند. افراد به خصوص کودکان و نوجوانان بیشترین زمان فراغت خود را به جای معاشرت با بزرگسالان، خویشان و دوستان، به تماشای تلویزیون می گذرانند.

ماهواره

ماهواره که وسیله ارتباطی جهانی است. که در کنار برنامه های مفیدش پر است از برنامه هایی که به ترویج خشونت می پرداز.د سبب تزلزل خانواده ها می شود. و بی بند و باری جنسی را آموزش می ده. آیا می توان خود و خانواده و فرزندانمان را بدون هیچ دغدغه ای به زیر تیغ آن فرستاد؛

اینترنت

اینترنت از جمله ابزارهایی است. که امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ظهور مقوله ای با عنوان فناوری اطلاعات و ارتباطات در میان سایر پدیده های نوظهور این قرن با سرعت تمام خود نمایی می کند.

این ابزار وسیله خوبی در پیشرفت علم، رشد فهم و گسترش وسعت دید افراد تأثیر بسزایی دارد. در حال حاضر حدود 70 درصد از جوانان شهرهای بزرگ ایران از اینترنت و چت کردن برای پر کردن اوقات فراغت، کامل کردن تمایلات قلبی، نزدیک شدن به ارکان های نه چندان واقعی و جدا شدن از مسایل روزمره استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.